Image
15.7.2016 0 Comments

Freudenberg IT otvoril pobočku v Košiciach

V utorok 14. júla 2016 v košickom Auparku slávnostne otvoril svoje priestory Freudenberg IT, globálny poskytovateľ IT služieb. Otvorenie pobočky na Slovensku je súčasťou stratégie spoločnosti byť blízko ku svojim zákazníkom, prevažne stredným výrobným spoločnostiam a poskytovať im služby s najvyššími štandardmi bezpečnosti a dostupnosti (24/7). Freudenberg IT je súčasťou rodinnej spoločnosti Freudenberg, ktorá globálne zamestnáva 40 000 zamestnancov v 60 krajinách vo viacerých odvetviach.

"V Košiciach sa aj vďaka združeniu Košice IT Valley vytvorilo prostredie, ktoré je atraktívne pre kvalifikovaných IT odborníkov a technologické podnikateľské projekty. Freudenberg IT vstupuje do už existujúcej spolupráce medzi univerzitami, samosprávou a ďalšími IT spoločnosťami s cieľom doplniť ponuku pracovných príležitostí pre skúsených odborníkov v oblasti SAP, Cloudu a IT infraštruktúry,“ povedal pri slávnostnom otvorení Horst Reichardt, prezident Freudenberg IT.

Spoločnosť v rodinnom vlastníctve dáva veľký dôraz na starostlivosť o svojich zamestnancov a rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Freudenberg IT v Košiciach sa zaradí ako dvojička k úspešnej pobočke v Mexiku, ktorá bola otvorená pred dvoma rokmi v meste Puebla a aktuálne zamestnáva už viac ako 180 IT špecialistov. Spoločnosť do konca roka 2016 vytvorí v Košiciach desiatky pracovných miest pre talentovaných IT odborníkov na seniorskej úrovni. V personálnej politike sa bude od iných IT firiem odlišovať rodinne zameranou firemnou kultúrou, ktorá svojim zamestnancom poskytuje nielen finančné benefity. V rámci starostlivosti budú mať napr. atraktívne pracovné prostredie v centre Košíc a plne hradené parkovanie v sídle spoločnosti. Slovenská pobočka bude mať v rámci spoločnosti rovnocenné postavenie, čo znamená, že zamestnanci v Košiciach sa môžu uchádzať o otvorené pozície Freudenberg IT na celom svete.

Zákazníkmi Freudenberg IT v Košiciach budú najmä stredne veľké, prevažne výrobné spoločnosti v európskych krajinách. Košičania však budú poskytovať IT služby a vývoj softvérových riešení aj u amerických zákazníkov v rámci európskeho časového pásma, čo im umožní pracovať s najnovšími technológiami na IT trhu.

Aj potenciálnym zákazníkom na Slovensku dokáže Freudenberg IT ponúkať medzinárodné IT riešenia, ako napr. Cloud Computing, mobilitu a spracovanie veľkých objemov dát, vďaka čomu môžu získať novú konkurenčnú výhodu. V Košiciach spoločnosť využíva špičkovú IT infraštruktúru a svojim klientom tak dokáže garantovať poskytovanie svojich služieb po celom svete bez oneskorenia.

“Freudenberg IT v Košiciach sa dnes pripája ku úspešným pobočkám v Európe, Ázii a Amerike. Slovenská spoločnosť sa stáva súčasťou nových strategických partnerstiev, aj s novými výzvami v podobe zaujímavých medzinárodných projektov a tendrov,” dodal Horst Reichardt, prezident Freudenberg IT.

Doplňujúca informácia:
Pri výbere lokality spoločnosť zvažovala 15 európskych krajín. Slovensko a konkrétne Košice mali najlepšie výsledky v IT infraštruktúre, miestnom podnikateľskom prostredí, vybavenosti, schopnosti ľudí a dostupnosti. Aj napriek skutočnosti, že Košice vykazovali vysoké platové požiadavky ľudí v porovnaní s ostatnými potenciálnymi možnosťami, spoločnosť si stanovila kvalitu ako zásadnú prioritu a rozhodla sa pre mesto, ktoré je schopné zabezpečiť vysoko talentovaných IT odborníkov.  

Rozhodnutie otvoriť pobočku Freudenberg IT na Slovensku významne ovplyvnili aj manažéri, ktorí začali svoju IT kariéru práve v Košiciach.

  • Mohammad Ahmmad, výkonný vice-prezident pre globálnu prevádzku, vice-prezident Freudenberg IT Mexiko zodpovedá za globálnu prevádzku celkového IT portfólia spoločnosti Freudenberg IT, ktoré zahŕňa pobočky spoločnosti v Nemecku, Spojených štátoch amerických, Mexiku, Číne a samozrejme už aj na Slovensku. Súčasne je členom globálneho manažmentu Freudenberg IT, zodpovedného za strategické smerovanie a riadenie spoločnosti Freudenberg IT. Svoje pôsobenie v oblasti IT začal pred desiatimi rokmi práve v Košiciach, kde niekoľko rokov pôsobil. Neskôr pracoval aj v Mexiku, odkiaľ vykonáva i svoju aktuálnu pozíciu.
  • Igor Kováč, riaditeľ pre globálny manažment IT služieb, konateľ pre Freudenberg IT s.r.o. je zodpovedný za procesnú časť IT portfólia spoločnosti Freudenberg IT na globálnej úrovni. Svoju aktuálnu pozíciu vykonáva zo Spojených štátov amerických. V minulosti pôsobil aj na viacerých pozíciách spoločnosti v Mexiku alebo Nemecku. Súčasne je konateľom a spoluzakladateľom košickej pobočky.
  • Rastislav Novobiľský, riaditeľ pre prevádzku globálnej infraštruktúry zodpovedá za správu a riadenie globálnej infraštruktúry Freudenberg IT, prostredníctvom ktorej sú poskytované služby všetkým globálnym zákazníkom. Svoju IT kariéru začal v Košiciach, neskôr pôsobil vo viacerých spoločnostiach a pozíciách v Mexiku. Aktuálne je jeho pôsobiskom centrála spoločnosti vo Weinheime v Nemecku.
  • Milan Števkov, manažér pre prevádzku Freudenberg IT s.r.o. vybudoval slovenskú pobočku a v súčasnosti je zodpovedný za jej prevádzku, riadenie, ako aj nábor zamestnancov. V IT oblasti v košickom regióne pôsobí viac ako desať rokov, najmä v oblasti SAP služieb.
  • Matúš Čopík, manažér pre Európu v oblasti manažmentu IT služieb a manažmentu informačnej bezpečnosti  zodpovedá za procesnú časť IT portfólia v európskom regióne, ako aj za vedenie zamestnancov v centrále spoločnosti, v nemeckom Weinheime. Zároveň má v kompetencii IT bezpečnosť európskych zákazníkov Freudenberg IT, konkrétne zabezpečenie dát a informácií. Pôsobil na viacerých globálnych pozíciách v košickom regióne a jeho aktuálnym pôsobiskom sa stala práve novootvorená pobočka v Košiciach.
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá