15.2.2012 0 Comments

Freecom prináša špičkové digitálne úložiská na slovenský trh

Ocenený výrobca prináša priekopnícke externé pevné disky a prenosné pamäťové zariadenia do maloobchodných reťazcov a e-shopov.

Freecom, ktorý je súčasťou skupiny Mitsubishi Chemical Holdings Group, oznámil, že jeho rad kvalitných digitálnych úložných riešení je teraz k dostaniu aj na slovenskom trhu. Spoločnosť navrhuje, vyrába a predáva jedinečné stolové aj prenosné pevné disky, sieťové úložiská NAS, flash disky, služby, DVD napaľovačky, profesionálne RDX a páskové úložiská založené na inovatívnych návrhoch, ktoré robia ukladanie dát pohodlnejšie než v minulosti.

„Vstup na slovenský trh je pre Freecom kľúčový míľnik, ktorý posilní povedomie o našich medzinárodne uznávaných produktoch," hovorí Pavel Matyáš, Country manager spoločnosti Verbatim pre Českú republiku, Slovensko a Maďarsko. „S viac než 20 rokmi skúseností vo výrobe perspektívnych úložných riešení chceme aj naďalej prinášať vysokokvalitné a napriek tomu cenovo dostupné úložné riešenia náročnému slovenskému zákazníkovi. Množstvo našich riešení ponúka skutočne niečo pre každého, od atraktívne navrhnutých externých diskov po vzdialene prístupné cloudové úložiská a riešenia, ktoré sú navrhnuté pre prácu sa stále bohatším multimediálnym obsahom."

Freecom už svoje prenosné pevné disky, stolové disky, sieťové úložiská aj flash disky slovenským zákazníkom ponúka, avšak v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov uvedie na tunajší trh kompletný sortiment svojich produktov a služieb. Tieto produkty budú dodávané do maloobchodných reťazcov, dílerom a e-shopom prostredníctvom distribútorov Diskus a IT Trade.

Freecom kladie dôraz na kvalitu, inovácie a kreativitu vo všetkých fázach návrhu a často spolupracuje s externými technologickými partnermi a dizajnérmi pri vývoji svojich produktov. Napríklad posledný ocenený produkt značky Freecom - Mobile Drive Sq - bol navrhnutý v spolupráci s uznávaným priemyselným dizajnérom Armanom Emamim, zatiaľ čo prelomové disky Mobile Drive XXS a Hard Drive XS 3.0 boli vyvinuté belgickým dizajnérom Sylvainom Willenzom. Mobile Drive XXS sa stal globálne najmenším prenosným diskom a Hard Drive XS 3.0 zase prvým diskom na trhu s novým rozhraním USB 3.0, ktoré umožňuje dosiahnuť doteraz nevídanú prenosovú rýchlosť až 130 MB/s.

Spoločnosť je zároveň prvým predajcom, ktorý exkluzívne navrhol mobilné pevné disky pre trh s produktmi Mac (Mobile Drive Mg), ktorý je aktuálne v predaji prostredníctvom Apple Stores a Apple Premium Resellers naprieč celou Európou. Priekopnícky model Mobile Drive Mg sa vyznačuje elegantným dizajnom, ľahkou horčíkovou schránkou, zároveň skvele ladí so štýlom Apple MacBook a ide o jeden z najtenších diskov svojho druhu.

Environmentálny dopad produktov Freecom zohráva ďalšiu dôležitú rolu pri návrhu nových produktov. Počas výrobnej fáze používa Freecom recyklované suroviny všade tam, kde je to možné, a zaisťuje, aby jeho produkty spĺňali normy RoHS, WEEE a CE/FCC. Všetko od dosiek plošných spojov, po horčíkové, hliníkové a dokonca aj kaučukové schránky je navrhnuté s využitím energeticky úsporných komponentov, ktoré je možné recyklovať na konci svojho životného cyklu, a zároveň všetky produkty spadajú do oficiálnych smerníc o radiácii (EMI) a elektrostatickom výboji (ESD).

Pre koncových používateľov môže byť zaujímavé, že väčšina produktov Freecom obsahuje softvér Green Button, ktorý umožňuje úsporu energie vo chvíli, keď sa zariadenie nevyužíva, a súčasne ponúka Freecom dvojročnú záručnú lehotu a neobmedzenú bezplatnú zákaznícku podporu na všetky svoje produkty.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá