15.2.2012 0 Comments

Freecom prináša špičkové digitálne úložiská na slovenský trh

Ocenený výrobca prináša priekopnícke externé pevné disky a prenosné pamäťové zariadenia do maloobchodných reťazcov a e-shopov.

Freecom, ktorý je súčasťou skupiny Mitsubishi Chemical Holdings Group, oznámil, že jeho rad kvalitných digitálnych úložných riešení je teraz k dostaniu aj na slovenskom trhu. Spoločnosť navrhuje, vyrába a predáva jedinečné stolové aj prenosné pevné disky, sieťové úložiská NAS, flash disky, služby, DVD napaľovačky, profesionálne RDX a páskové úložiská založené na inovatívnych návrhoch, ktoré robia ukladanie dát pohodlnejšie než v minulosti.

„Vstup na slovenský trh je pre Freecom kľúčový míľnik, ktorý posilní povedomie o našich medzinárodne uznávaných produktoch," hovorí Pavel Matyáš, Country manager spoločnosti Verbatim pre Českú republiku, Slovensko a Maďarsko. „S viac než 20 rokmi skúseností vo výrobe perspektívnych úložných riešení chceme aj naďalej prinášať vysokokvalitné a napriek tomu cenovo dostupné úložné riešenia náročnému slovenskému zákazníkovi. Množstvo našich riešení ponúka skutočne niečo pre každého, od atraktívne navrhnutých externých diskov po vzdialene prístupné cloudové úložiská a riešenia, ktoré sú navrhnuté pre prácu sa stále bohatším multimediálnym obsahom."

Freecom už svoje prenosné pevné disky, stolové disky, sieťové úložiská aj flash disky slovenským zákazníkom ponúka, avšak v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov uvedie na tunajší trh kompletný sortiment svojich produktov a služieb. Tieto produkty budú dodávané do maloobchodných reťazcov, dílerom a e-shopom prostredníctvom distribútorov Diskus a IT Trade.

Freecom kladie dôraz na kvalitu, inovácie a kreativitu vo všetkých fázach návrhu a často spolupracuje s externými technologickými partnermi a dizajnérmi pri vývoji svojich produktov. Napríklad posledný ocenený produkt značky Freecom - Mobile Drive Sq - bol navrhnutý v spolupráci s uznávaným priemyselným dizajnérom Armanom Emamim, zatiaľ čo prelomové disky Mobile Drive XXS a Hard Drive XS 3.0 boli vyvinuté belgickým dizajnérom Sylvainom Willenzom. Mobile Drive XXS sa stal globálne najmenším prenosným diskom a Hard Drive XS 3.0 zase prvým diskom na trhu s novým rozhraním USB 3.0, ktoré umožňuje dosiahnuť doteraz nevídanú prenosovú rýchlosť až 130 MB/s.

Spoločnosť je zároveň prvým predajcom, ktorý exkluzívne navrhol mobilné pevné disky pre trh s produktmi Mac (Mobile Drive Mg), ktorý je aktuálne v predaji prostredníctvom Apple Stores a Apple Premium Resellers naprieč celou Európou. Priekopnícky model Mobile Drive Mg sa vyznačuje elegantným dizajnom, ľahkou horčíkovou schránkou, zároveň skvele ladí so štýlom Apple MacBook a ide o jeden z najtenších diskov svojho druhu.

Environmentálny dopad produktov Freecom zohráva ďalšiu dôležitú rolu pri návrhu nových produktov. Počas výrobnej fáze používa Freecom recyklované suroviny všade tam, kde je to možné, a zaisťuje, aby jeho produkty spĺňali normy RoHS, WEEE a CE/FCC. Všetko od dosiek plošných spojov, po horčíkové, hliníkové a dokonca aj kaučukové schránky je navrhnuté s využitím energeticky úsporných komponentov, ktoré je možné recyklovať na konci svojho životného cyklu, a zároveň všetky produkty spadajú do oficiálnych smerníc o radiácii (EMI) a elektrostatickom výboji (ESD).

Pre koncových používateľov môže byť zaujímavé, že väčšina produktov Freecom obsahuje softvér Green Button, ktorý umožňuje úsporu energie vo chvíli, keď sa zariadenie nevyužíva, a súčasne ponúka Freecom dvojročnú záručnú lehotu a neobmedzenú bezplatnú zákaznícku podporu na všetky svoje produkty.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá