Image
5.4.2016 2 Comments

Francúzsko blokuje používateľov aplikácie AdBlock

Dlhodobo patová situácia v oblasti internetovej reklamy na seba nenechala dlho čakať. Francúzske média ako najväčší denník Le Monde, Le Parisien alebo L'Équipe na svojich stránkach blokujú každého, kto používa aplikáciu AdBlock. Ide o aplikáciu, ktorá umožňuje používateľom zablokovať reklamy pri prezeraní obľúbených web stránok.

Táto týždenná kampaň má ukázať na problémy, s ktorými sa jednotlivé weby a média musia denne pasovať. Čitatelia chcú obsah bez reklamy, avšak média tento obsah bez reklamy, pri tomto trende, nebudú môcť naďalej poskytovať.

Weby, ktoré sú do tejto týždennej francúzskej kampane zapojené, žiadajú svojich čitateľov pri návšteve webu, aby si aplikáciu AdBlock odinštalovali alebo, aby si zaplatili predplatné. Podobné kampane boli v minulosti v Nemecku, kde sa vydavatelia súdia s tvorcami týchto aplikácií. Čitatelia sa sťažujú na veľký nárast agresívnej reklamy, avšak média z reklamy žijú. V blízkej budúcnosti bude potrebný taký model, ktorý budú akceptovať obidve strany alebo sa reklama dostane do článkov tak, aby aplikácia nebola schopná rozpoznať, že ide o reklamu.

Zdroj: theverge.com 

Foto: youtube.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

Čo dokáže odhaliť fleet manažment

07.12.2016 15:24

Systémy na monitorovanie vozidiel umožňujú sledovať a zaznamenávať nielen polohu vozidla podľa GPS, ale množstvo iných dôležitých informácií. Vo väčšine prípadov sú to údaje o aktuálnej rýchlosti, otá ...

Magazín

Thunderbolt 3 – jeden konektor pre všetky zariadenia

07.12.2016 15:14

Miniaturizácia klientskych zariadení, predovšetkým mobilných, poskytuje čoraz menej miesta na konektory klasických rozhraní, na druhej strane sa rozširujú možnosti a oblasti použitia týchto zariadení, ...

Magazín

Slovak Telekom ako partner pre Industry 4.0

07.12.2016 00:00

Reakciou na zvýšenie konkurencieschopnosti výrobných firiem súvisiacich s neustále rastúcou dynamikou trhov je nevyhnutnosť skracovať životný cyklus vývoja a prípravy výroby. To všetko pri neustále ra ...

2 Comments

 1. adblok ma zmysel reakcia na: Francúzsko blokuje používateľov aplikácie AdBlock
  4.4.2016 07:04
  Adblok sa da vypnut pre konkretne stranky, no su vsak stranky kde sa viry siria reklamou / vyskakovacie okna nemaju konca. Pre tieto stranky kt. idu uz za hranicu bezpecnosti a trpezlivosti ma adblok zmysel dalej pouzivat... preto je aj podobna integrovana funkcia v Edge.
  Reagovať
 2. Sú trápny reakcia na: Francúzsko blokuje používateľov aplikácie AdBlock
  3.4.2016 17:04
  Mam adblock ako script v routeri takze si mozu trhnut celou tou akciou. A ak som pripojeny mobilom cez router, nemam reklamy ani na mobile.
  Reagovať

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá