Image
17.3.2014 0 Comments

Francúzsko: Súd nariadil stiahnutie Sarkozyho nahrávok z internetu

sud-ilus.jpg Súd vo francúzskej metropole Paríž pod hrozbou pokuty nariadil portálu Atlantico.fr stiahnuť zvukový záznam spred troch rokov, na ktorom je nahratý francúzsky exprezident Nicolas Sarkozy. Parížsky súd zároveň nariadil jeho vtedajšiemu poradcovi Patrickovi Buissonovi, ktorý nahrávky vyhotovil, zaplatiť 10-tisíc eur za spôsobenie ujmy manželskému páru Sarkozyovcov. Tí sa začiatkom marca rozhodli podať žalobu na neznámeho páchateľa, ktorý podľa nich nezákonne zverejnil nahrávky ich súkromnej komunikácie.

Francúzske médiá tvrdia, že existujú desiatky hodín zvukového záznamu súkromných rozhovorov so Sarkozym. Ten vznikol prostredníctvom nahrávacieho zariadenia, ktoré mal poradca vo svojom vrecku.

Buisson ich následne uložil do svojho osobného počítača, odkiaľ ich niekto ukradol a zverejnil. Predseda vládnej Socialistickej strany Harlem Désir označil nahrávky za "omračujúce", prostredníctvom ktorých sa odhalil "prehnitý Sarkozyho systém a jeho prezidentovanie plné intríg, zrád, cynizmu, peňazí a pohŕdania štátom".

Publikované záznamy okrem iného odhalili tvrdé slová vtedajšieho prezidenta na adresu ministrov svojej vlády či plán odvolať premiéra Francoisa Fillona. Zaznamenaná je aj nadnesená nespokojnosť Carly Bruniovej s nutnosťou ukončiť jej kariéru modelky po získaní pozície prvej dámy.

Francúzka taktiež žartom poznamenala, že v prípade Sarkozyho prehry môže znovu naštartovať svoju kariéru v šoubiznise. Sarkozy v máji 2012 nakoniec aj podľahol socialistovi Francoisovi Hollandovi. V roku 2017 mu však chce porážku vrátiť.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá