Image
14.4.2014 0 Comments

Francúzske odbory dosiahli zákaz posielania pracovných e-mailov po 18. hodine

email.jpg Vo Francúzsku má odborové hnutie silnú tradíciu. Najnovšie sa tu odborom podarilo presadiť pravidlo, podľa ktorého nadriadení nemôžu zamestnancom posielať e-maily mimo pracovného času. Na mnohých miestach totiž pracovníci dostávajú e-maily od šéfa aj po tom, čo opustia pracovisko.

Týka sa to najmä približne milióna ľudí, ktorí pracujú v digitálnom a poradenskom odvetví. Podľa novej dohody podpísanej zamestnávateľskými zväzmi a odbormi zamestnanci vypnú po 18. hodine pracovné telefóny a zamestnávateľ ich nesmie nútiť sledovať po tomto čase pracovné e-maily.

Michel de la Force, predseda Konfederácie manažérov, sa však nazdáva, že v istých naliehavých prípadoch a za mimoriadnych okolností by malo byť posielanie pracovných e-mailov povolené aj mimo pracovného času.

Vo Francúzsku sa v roku 1998 zaviedol 35-hodinový pracovný týždeň. No Francúzi nie sú jediní, ktorým robí starosti, že čoraz väčším rozšírením prenosných zariadení sú zamestnanci nútení zaoberať sa pracovnými úlohami aj mimo svojho pracovného času.

Napríklad v decembri 2011 Volkswagen oznámil, že odstaví firemné e-mailové servery 30 minút po skončení pracovného času a znova ich spustí 30 minút pred jeho začiatkom.

Zdroj: bbc.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá