Image
16.7.2016 1 Comments

Fotovoltický systém pre priamy ohrev vody

» Pre ohrev vody sa využíva energia slnka, ktorá pomocou fotovoltických článkov vyrába jednosmerný elektrický prúd, ktorý zohrieva vodu v zásobníku. Intenzitu slnečného svetla ovplyvňuje počasie a ročné obdobia, preto je slnko v pozemských podmienkach nestály zdroj energie. Ohrievače vody LX ACDC/M+K(KW) predstavujú nové technické riešenie ohrevu vody.  Ohrievače dokážu zohrievať vodu slnečným žiarením alebo kombináciou slnka a stálych zdrojov energie (plyn, elektrina zo siete).  Hybridné ohrievače vody LX ACDC/M+K sú určené na buď predohrev alebo na ohrev vody.

Špecifikácia zariadenia:

 • Elektrický a kombinovaný ohrievač vody typu LX ACDC/M+K(W) na ohrev vody na striedavý (AC) prúd z elektrickej siete napríklad zo zásuvky 230 V a jednosmerný (DC) prúd z fotovoltaických panelov.
 • (Pripojenie ohrievača LX ACDC/M+K(W) umožňuje pripojiť dva vstupy (AC + DC) a jeden výstup.  Výstup je určený pre jednosmerný prúd (z LXDC BOX 1-2kW DC). Ohrievače možno pripojiť pre ohrev vody priamo zo siete (AC) ako samostatný ohrev vody, aj bez pripojenia fotovoltaickeho systému.)
 • 8 ks panelov SOLVIS model SC60 s výkonom 250 W/1 panel spolu 2,0 kW/240 V (C)
 • Riadiaca jednotka - LXDC POWER BOX 1-2 kW DC - elektrické zariadenie (ďalej tiež „LXDC POWER BOX“) je tvorené spínaným DC/DC meničom s funkciou optimalizátora výkonového prispôsobenia fotovoltických panelov (FVP) k pevnej odporovej záťaži – vyhrievacej DC špirále Logitex (ďalej iba DC špirála). Zariadenie zabezpečuje vlastným algoritmom a spôsobom MPPT (Maximum Power Point Tracking) funkcionalitu pre odber výkonu z fotovoltických ­panelov, v rámci ktorej vytvára pre FVP ekvivalentnú záťaž, ktorá je regulovaná tak, aby za každých slnečných podmienok bol dosiahnutý čo najväčší výkon DC špirály.

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

Ako fotiť ako profík: Time-lapse video

09.10.2016 00:00

Time-lapse alebo časozberné video je so zdokonaľovaním fotoaparátov a kamier čoraz populárnejší druh výstupu. Ak vám je zvláštne, prečo sa zmieňujeme o videu v našom seriáli o fotení, je to hlavne pre ...

Magazín

Li-Ion akumulátory – všetko, čo o nich potrebujete vedieť

09.10.2016 22:17

Nájdete ich všade, počnúc náramkami, hodinkami a inými nositeľnými zariadeniami cez smartfóny, tablety, notebooky, fotoaparáty a kamery až elektromobily či rodinné domy využívajúce alternatívne zdroje ...

Magazín

Machine learning: Ako funguje strojové učenie

09.10.2016 00:00

Môžu stroje myslieť? Odpoveď na túto otázku hľadali vedci a filozofovia už od 17. storočia. V tejto oblasti sa angažovali také slávne osobnosti ako Pascal, Descartes či Hobbes, samozrejme, iba v čisto ...

1 Comments

 1. Cena reakcia na: Fotovoltický systém pre priamy ohrev vody
  16.7.2016 08:07
  Tento produkt vyzerá perfektne. Ale dokáže sa za dobu svojej životnosti aj splatiť, a aká je jeho plánovaná životnosť kôli produkcii elektroodpadu?
  Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá