Image
16.7.2016 1 Comments

Fotovoltický systém pre priamy ohrev vody

» Pre ohrev vody sa využíva energia slnka, ktorá pomocou fotovoltických článkov vyrába jednosmerný elektrický prúd, ktorý zohrieva vodu v zásobníku. Intenzitu slnečného svetla ovplyvňuje počasie a ročné obdobia, preto je slnko v pozemských podmienkach nestály zdroj energie. Ohrievače vody LX ACDC/M+K(KW) predstavujú nové technické riešenie ohrevu vody.  Ohrievače dokážu zohrievať vodu slnečným žiarením alebo kombináciou slnka a stálych zdrojov energie (plyn, elektrina zo siete).  Hybridné ohrievače vody LX ACDC/M+K sú určené na buď predohrev alebo na ohrev vody.

Špecifikácia zariadenia:

 • Elektrický a kombinovaný ohrievač vody typu LX ACDC/M+K(W) na ohrev vody na striedavý (AC) prúd z elektrickej siete napríklad zo zásuvky 230 V a jednosmerný (DC) prúd z fotovoltaických panelov.
 • (Pripojenie ohrievača LX ACDC/M+K(W) umožňuje pripojiť dva vstupy (AC + DC) a jeden výstup.  Výstup je určený pre jednosmerný prúd (z LXDC BOX 1-2kW DC). Ohrievače možno pripojiť pre ohrev vody priamo zo siete (AC) ako samostatný ohrev vody, aj bez pripojenia fotovoltaickeho systému.)
 • 8 ks panelov SOLVIS model SC60 s výkonom 250 W/1 panel spolu 2,0 kW/240 V (C)
 • Riadiaca jednotka - LXDC POWER BOX 1-2 kW DC - elektrické zariadenie (ďalej tiež „LXDC POWER BOX“) je tvorené spínaným DC/DC meničom s funkciou optimalizátora výkonového prispôsobenia fotovoltických panelov (FVP) k pevnej odporovej záťaži – vyhrievacej DC špirále Logitex (ďalej iba DC špirála). Zariadenie zabezpečuje vlastným algoritmom a spôsobom MPPT (Maximum Power Point Tracking) funkcionalitu pre odber výkonu z fotovoltických ­panelov, v rámci ktorej vytvára pre FVP ekvivalentnú záťaž, ktorá je regulovaná tak, aby za každých slnečných podmienok bol dosiahnutý čo najväčší výkon DC špirály.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

Farebná tlač v profesionálnej kvalite pre každého

08.11.2016 00:00

OKI Smart Colour Solutions Event  Spoločnosť OKI sa posledné tri roky orientovala najmä na multifunkčné tlačiarne do kancelárskeho prostredia a posunula sa od predaja produktov k predaju komplexných ...

Magazín

Ako na výrobu technologických produktov v Číne

08.11.2016 00:00

Ste startup, ktorý ukončil vývoj produktu a chystá sa na veľkosériovú výrobu? Hľadáte dodávateľa, ktorý vám ponúkne čo najlepšie podmienky? Poďte sa pozrieť, ako sa vyrába v Číne. O praktické skúseno ...

Magazín

Budúcnosť patrí high-endu

08.11.2016 00:00

Ako naznačujú výsledky prieskumov trhu agentúry CIPA (Camera & Imaging Product Association), predaj digitálnych fotoaparátov od roka 2010 vytrvalo klesá. Z pôvodných 121,5 milióna kusov do roku 20 ...

1 Comments

 1. Cena reakcia na: Fotovoltický systém pre priamy ohrev vody
  16.7.2016 08:07
  Tento produkt vyzerá perfektne. Ale dokáže sa za dobu svojej životnosti aj splatiť, a aká je jeho plánovaná životnosť kôli produkcii elektroodpadu?
  Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá