Image
16.7.2016 1 Comments

Fotovoltický systém pre priamy ohrev vody

» Pre ohrev vody sa využíva energia slnka, ktorá pomocou fotovoltických článkov vyrába jednosmerný elektrický prúd, ktorý zohrieva vodu v zásobníku. Intenzitu slnečného svetla ovplyvňuje počasie a ročné obdobia, preto je slnko v pozemských podmienkach nestály zdroj energie. Ohrievače vody LX ACDC/M+K(KW) predstavujú nové technické riešenie ohrevu vody.  Ohrievače dokážu zohrievať vodu slnečným žiarením alebo kombináciou slnka a stálych zdrojov energie (plyn, elektrina zo siete).  Hybridné ohrievače vody LX ACDC/M+K sú určené na buď predohrev alebo na ohrev vody.

Špecifikácia zariadenia:

 • Elektrický a kombinovaný ohrievač vody typu LX ACDC/M+K(W) na ohrev vody na striedavý (AC) prúd z elektrickej siete napríklad zo zásuvky 230 V a jednosmerný (DC) prúd z fotovoltaických panelov.
 • (Pripojenie ohrievača LX ACDC/M+K(W) umožňuje pripojiť dva vstupy (AC + DC) a jeden výstup.  Výstup je určený pre jednosmerný prúd (z LXDC BOX 1-2kW DC). Ohrievače možno pripojiť pre ohrev vody priamo zo siete (AC) ako samostatný ohrev vody, aj bez pripojenia fotovoltaickeho systému.)
 • 8 ks panelov SOLVIS model SC60 s výkonom 250 W/1 panel spolu 2,0 kW/240 V (C)
 • Riadiaca jednotka - LXDC POWER BOX 1-2 kW DC - elektrické zariadenie (ďalej tiež „LXDC POWER BOX“) je tvorené spínaným DC/DC meničom s funkciou optimalizátora výkonového prispôsobenia fotovoltických panelov (FVP) k pevnej odporovej záťaži – vyhrievacej DC špirále Logitex (ďalej iba DC špirála). Zariadenie zabezpečuje vlastným algoritmom a spôsobom MPPT (Maximum Power Point Tracking) funkcionalitu pre odber výkonu z fotovoltických ­panelov, v rámci ktorej vytvára pre FVP ekvivalentnú záťaž, ktorá je regulovaná tak, aby za každých slnečných podmienok bol dosiahnutý čo najväčší výkon DC špirály.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

Čo dokáže odhaliť fleet manažment

07.12.2016 15:24

Systémy na monitorovanie vozidiel umožňujú sledovať a zaznamenávať nielen polohu vozidla podľa GPS, ale množstvo iných dôležitých informácií. Vo väčšine prípadov sú to údaje o aktuálnej rýchlosti, otá ...

Magazín

Thunderbolt 3 – jeden konektor pre všetky zariadenia

07.12.2016 15:14

Miniaturizácia klientskych zariadení, predovšetkým mobilných, poskytuje čoraz menej miesta na konektory klasických rozhraní, na druhej strane sa rozširujú možnosti a oblasti použitia týchto zariadení, ...

Magazín

Slovak Telekom ako partner pre Industry 4.0

07.12.2016 00:00

Reakciou na zvýšenie konkurencieschopnosti výrobných firiem súvisiacich s neustále rastúcou dynamikou trhov je nevyhnutnosť skracovať životný cyklus vývoja a prípravy výroby. To všetko pri neustále ra ...

1 Comments

 1. Cena reakcia na: Fotovoltický systém pre priamy ohrev vody
  16.7.2016 08:07
  Tento produkt vyzerá perfektne. Ale dokáže sa za dobu svojej životnosti aj splatiť, a aká je jeho plánovaná životnosť kôli produkcii elektroodpadu?
  Reagovať

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá