Image
20.1.2014 0 Comments

Fotoaparát v iPhone čakajú významné zmeny

iPhone 6 si pravdepodobne zachová 8-megapixelový fotoaparát, no Apple sa zameria na zdokonalenie iných aspektov, ako je napr. stabilizácia obrazu. Svedčí o tom nový patent spoločnosti, ktorý bol schválený 9. januára. Navrhuje sa v ňom systém na vykonávanie optickej stabilizácie obrazu a zlepšenie automatického zaostrovania pre miniatúrne fotoaparáty, aké sa nachádzajú aj v zariadeniach s iOS.

iPhone 5S, uvedený vlani v septembri, obsahuje softvérovú stabilizáciu, pri ktorej sa zhotovia štyri snímky v rýchlom slede za sebou, ktoré sa potom kombinujú, aby sa minimalizoval šum, vplyv pohybu objektu aj chvenia ruky.

Novo zverejnenú patentovú prihlášku podal ešte v októbri 2012 Richard Topliss, špecialista Applu na oblasť hardvéru fotoaparátu. Ten predtým pracoval v Cambridge Mechatronics, spoločnosti, ktorá sa špecializuje na optickú stabilizáciu v mobiloch. Má teda v tejto oblasti bohaté skúsenosti.

Prihláška opisuje metódu na integráciu optickej stabilizácie, ktorá počíta s objektívom vybaveným špeciálnym modulom, posúvateľným v troch osiach a otáčateľným v dvoch osiach. Tento mechanizmus umožňuje päťosovú stabilizáciu. Navyše by zahŕňal aj autofókus využívajúci kmitajúcu cievku, ktorý by mal byť veľmi rýchly.

apple_camera_module.jpg

Optická stabilizácia fotoaparátu však nie je jediná inovácia, na ktorej Apple pracuje. Chcel by zrejme zvýšiť aj jeho rýchlosť. Tomu aspoň nasvedčuje nedávna akvizícia spoločnosti SnappyLabs stojacej za aplikáciou SnappyCam pre iOS. Tá dokáže zaznamenať až 20 snímok za sekundu v plnom rozlíšení, hoci bežne iPhone 5S zvládne „len" 10 snímok za sekundu. Aplikácia bol stiahnutá z Apple Store a webové stránky spoločnosti SnappyLabs boli odstavené. Dúfajme, že Apple chce túto funkciu natívne pridať do iPhonu. Zdvojnásobenie rýchlosti fotoaparátu rozhodne nie je maličkosť.

Zdroj: macrumors.com
popphoto.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá