Image
20.1.2014 0 Comments

Fotoaparát v iPhone čakajú významné zmeny

iPhone 6 si pravdepodobne zachová 8-megapixelový fotoaparát, no Apple sa zameria na zdokonalenie iných aspektov, ako je napr. stabilizácia obrazu. Svedčí o tom nový patent spoločnosti, ktorý bol schválený 9. januára. Navrhuje sa v ňom systém na vykonávanie optickej stabilizácie obrazu a zlepšenie automatického zaostrovania pre miniatúrne fotoaparáty, aké sa nachádzajú aj v zariadeniach s iOS.

iPhone 5S, uvedený vlani v septembri, obsahuje softvérovú stabilizáciu, pri ktorej sa zhotovia štyri snímky v rýchlom slede za sebou, ktoré sa potom kombinujú, aby sa minimalizoval šum, vplyv pohybu objektu aj chvenia ruky.

Novo zverejnenú patentovú prihlášku podal ešte v októbri 2012 Richard Topliss, špecialista Applu na oblasť hardvéru fotoaparátu. Ten predtým pracoval v Cambridge Mechatronics, spoločnosti, ktorá sa špecializuje na optickú stabilizáciu v mobiloch. Má teda v tejto oblasti bohaté skúsenosti.

Prihláška opisuje metódu na integráciu optickej stabilizácie, ktorá počíta s objektívom vybaveným špeciálnym modulom, posúvateľným v troch osiach a otáčateľným v dvoch osiach. Tento mechanizmus umožňuje päťosovú stabilizáciu. Navyše by zahŕňal aj autofókus využívajúci kmitajúcu cievku, ktorý by mal byť veľmi rýchly.

apple_camera_module.jpg

Optická stabilizácia fotoaparátu však nie je jediná inovácia, na ktorej Apple pracuje. Chcel by zrejme zvýšiť aj jeho rýchlosť. Tomu aspoň nasvedčuje nedávna akvizícia spoločnosti SnappyLabs stojacej za aplikáciou SnappyCam pre iOS. Tá dokáže zaznamenať až 20 snímok za sekundu v plnom rozlíšení, hoci bežne iPhone 5S zvládne „len" 10 snímok za sekundu. Aplikácia bol stiahnutá z Apple Store a webové stránky spoločnosti SnappyLabs boli odstavené. Dúfajme, že Apple chce túto funkciu natívne pridať do iPhonu. Zdvojnásobenie rýchlosti fotoaparátu rozhodne nie je maličkosť.

Zdroj: macrumors.com
popphoto.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá