Image
20.1.2014 0 Comments

Fotoaparát v iPhone čakajú významné zmeny

iPhone 6 si pravdepodobne zachová 8-megapixelový fotoaparát, no Apple sa zameria na zdokonalenie iných aspektov, ako je napr. stabilizácia obrazu. Svedčí o tom nový patent spoločnosti, ktorý bol schválený 9. januára. Navrhuje sa v ňom systém na vykonávanie optickej stabilizácie obrazu a zlepšenie automatického zaostrovania pre miniatúrne fotoaparáty, aké sa nachádzajú aj v zariadeniach s iOS.

iPhone 5S, uvedený vlani v septembri, obsahuje softvérovú stabilizáciu, pri ktorej sa zhotovia štyri snímky v rýchlom slede za sebou, ktoré sa potom kombinujú, aby sa minimalizoval šum, vplyv pohybu objektu aj chvenia ruky.

Novo zverejnenú patentovú prihlášku podal ešte v októbri 2012 Richard Topliss, špecialista Applu na oblasť hardvéru fotoaparátu. Ten predtým pracoval v Cambridge Mechatronics, spoločnosti, ktorá sa špecializuje na optickú stabilizáciu v mobiloch. Má teda v tejto oblasti bohaté skúsenosti.

Prihláška opisuje metódu na integráciu optickej stabilizácie, ktorá počíta s objektívom vybaveným špeciálnym modulom, posúvateľným v troch osiach a otáčateľným v dvoch osiach. Tento mechanizmus umožňuje päťosovú stabilizáciu. Navyše by zahŕňal aj autofókus využívajúci kmitajúcu cievku, ktorý by mal byť veľmi rýchly.

apple_camera_module.jpg

Optická stabilizácia fotoaparátu však nie je jediná inovácia, na ktorej Apple pracuje. Chcel by zrejme zvýšiť aj jeho rýchlosť. Tomu aspoň nasvedčuje nedávna akvizícia spoločnosti SnappyLabs stojacej za aplikáciou SnappyCam pre iOS. Tá dokáže zaznamenať až 20 snímok za sekundu v plnom rozlíšení, hoci bežne iPhone 5S zvládne „len" 10 snímok za sekundu. Aplikácia bol stiahnutá z Apple Store a webové stránky spoločnosti SnappyLabs boli odstavené. Dúfajme, že Apple chce túto funkciu natívne pridať do iPhonu. Zdvojnásobenie rýchlosti fotoaparátu rozhodne nie je maličkosť.

Zdroj: macrumors.com
popphoto.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá