28.1.2014 0 Comments

Fond TCEE III s veľkosťou 103 miliónov EUR

3TS Capital Partners, popredná spoločnosť v oblasti Private equity a venture kapitálu v strednej a východnej Európe, otvorila svoj štvrtý fond s veľkosťou 103 miliónov EUR (136 miliónov USD). Prostredníctvom neho bude pokračovať s investíciami zameranými na rastový kapitál v širšom TMT sektore, vrátane oblastí technológií a internetu, médií a komunikácií a technologicky orientovaných služieb.

„Štart fondu spája niekoľko kľúčových investorovstrednej a východnej Európy vrátaneCisco Systems, EBRD, EIF a OTP, ktorí poskytujú pevný základ pre náš fond a potvrdzujú silný výhľad tak pre región, ako aj odvetvie technológií," povedal Pekka Mäki, Managing Partner spoločnosti 3TS.

„Momentálne s uzatvorením nového fondu môžeme ďalej podporovať rastové spoločnosti prostredníctvom rozvojového kapitálu a prípadného odkúpenia podielovv spoločMáme v našej pipeline nových projektovz celého regiónu tak solídnych lídrov vo svojich sektoroch na miestnych trhoch, ako aj firmy dodávajúce svoje produkty na globálnych trhoch," dodal Daniel Lynch, Managing Partner spoločnosti 3TS.

„Sme radi, že môžeme ďalej podporovať rýchlo rastúce technologické a inovatívne firmy, pomôcť im v medzinárodnej expanzii a nadviazať tak na naše doterajšie investície v Českej republike a na Slovensku. Na trhu vidíme dostatok úspešných podnikateľovv našich cieľových sektoroch i atraktívnych investičných príležitostí," dodal Jiří Beneš, Partner spoločnosti 3TS.

Štvrtý fond spravovaný 3TS - TCEE III bol zainvestovaný inštitucionálnymi investormi vrátane Cisco Systems, EIF, EBRD a OTP. Vzhľadom na ďalší záujem sa 3TS chystá behom niekoľkých mesiacov priviesť menší počet investorov k dodatočnému navýšeniu fondu. S týmto novým fondom celkové aktíva spravované 3TS prevyšujú 300 miliónov EUR. Aktívne portfólio 3TS v súčasnej dobe zahŕňa 11 spoločností ako sú Avangate z Rumunska, eCift v Turecku, Piano Media zo Slovenska, BKS v Českej republike, ClickAd a Rankomat v Polsku. 3TS plánuje i naďalej investovať do 3 až 5 firiem ročne v celom regióne strednej a východnej Evrópy od Pobaltska až po Turecko so zameraním na expanziu financovania s veľkosťou od 2 do 8 miliónov EUR na jednu spoločnosť.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá