Image
4.4.2014 0 Comments

Firmy budú môcť používať MariaDB spoločne s NoSQL

mariadb.png Spoločnosť SkySQL vo svojich dvoch nových produktoch prepojila databázy MariaDB a NoSQL.

Rastúci počet používateľov mobilných zariadení a cloudových služieb výrazne zvýšil množstvo dát, s ktorými si firmy musia poradiť prakticky na dennej báze. Tým sa zmenili aj požiadavky na databázy a vzrástla popularita riešení NoSQL, ktoré oproti tradičným relačným systémom ponúkajú väčšiu flexibilitu a lepšiu škálovateľnosť.

Databázy SQL sú však aj pre ich dátovú konzistentnosť pre firmy stále veľmi dôležitým pomocníkom. Spoločnosť SkySQL, ktorá ponúka komerčné produkty postavené na open source databáze MariaDB, sa preto rozhodla oba svety spojiť a prichádza s novými produktmi Enterprise 2 a Enterprise Cluster 2, ktoré okrem iného prinášajú integráciu s NoSQL databázou Apache Cassandra.

„Na integráciu s NoSQL sme všetci čakali pridlho," povedal viceprezident SkySQL Dion Cornetto. „Kým SQL stále využívajú predovšetkým správcovia databáz, NoSQL si, naopak, obľúbili vývojári. Naše produkty túto priepasť konečne prekonajú." Pridaná funkcia Cassandra SE umožňuje prístup k dátam uloženým v klastri Cassandra.

Vďaka tejto integrácii sa tak teraz stĺpce z databázy Cassandra zobrazia ako tabuľky v MariaDB. Používateľ do týchto tabuliek môže vkladať dáta a inak pracovať s ich obsahom. Rovnako tak možno prepojiť dáta uložené v oboch typoch databáz do jedinej databázy.
Uvedenie nových produktov prichádza v rovnakom čase ako vydanie databázy MariaDB 10. Vďaka funkciám, ako je paralelná replikácia, sa oproti predchádzajúcej verzii zvýšila rýchlosť. Desiata verzia tiež umožňuje rozdelenie väčších databázových tabuliek medzi viac serverov, čo má priaznivý vplyv na výkon a škálovanie.

Databázu MariaDB 10 už používajú spoločnosti ako Google alebo Wikipedia pre tisíce databázových inštancií. Rozhodnutie preskočiť z verzie 5.5 rovno na verziu 10 bolo pre MariaDB veľkým krokom, pretože tak svojim názvom už nebude kopírovať MySQL, ktorá je teraz dostupná vo verzii 5.6. Jedným z cieľov bolo obe databázy od seba lepšie odlíšiť.

Nie je náhoda, že tento týždeň došlo k oznámeniu nových produktov od SkySQL a súčasne aj novej verzie MariaDB. Dodávatelia open source databáz a ich používatelia sa totiž tento týždeň stretnú na kalifornskej konferencii Percon Live MySQL Conference & Expo.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá