Image
4.4.2014 0 Comments

Firmy budú môcť používať MariaDB spoločne s NoSQL

mariadb.png Spoločnosť SkySQL vo svojich dvoch nových produktoch prepojila databázy MariaDB a NoSQL.

Rastúci počet používateľov mobilných zariadení a cloudových služieb výrazne zvýšil množstvo dát, s ktorými si firmy musia poradiť prakticky na dennej báze. Tým sa zmenili aj požiadavky na databázy a vzrástla popularita riešení NoSQL, ktoré oproti tradičným relačným systémom ponúkajú väčšiu flexibilitu a lepšiu škálovateľnosť.

Databázy SQL sú však aj pre ich dátovú konzistentnosť pre firmy stále veľmi dôležitým pomocníkom. Spoločnosť SkySQL, ktorá ponúka komerčné produkty postavené na open source databáze MariaDB, sa preto rozhodla oba svety spojiť a prichádza s novými produktmi Enterprise 2 a Enterprise Cluster 2, ktoré okrem iného prinášajú integráciu s NoSQL databázou Apache Cassandra.

„Na integráciu s NoSQL sme všetci čakali pridlho," povedal viceprezident SkySQL Dion Cornetto. „Kým SQL stále využívajú predovšetkým správcovia databáz, NoSQL si, naopak, obľúbili vývojári. Naše produkty túto priepasť konečne prekonajú." Pridaná funkcia Cassandra SE umožňuje prístup k dátam uloženým v klastri Cassandra.

Vďaka tejto integrácii sa tak teraz stĺpce z databázy Cassandra zobrazia ako tabuľky v MariaDB. Používateľ do týchto tabuliek môže vkladať dáta a inak pracovať s ich obsahom. Rovnako tak možno prepojiť dáta uložené v oboch typoch databáz do jedinej databázy.
Uvedenie nových produktov prichádza v rovnakom čase ako vydanie databázy MariaDB 10. Vďaka funkciám, ako je paralelná replikácia, sa oproti predchádzajúcej verzii zvýšila rýchlosť. Desiata verzia tiež umožňuje rozdelenie väčších databázových tabuliek medzi viac serverov, čo má priaznivý vplyv na výkon a škálovanie.

Databázu MariaDB 10 už používajú spoločnosti ako Google alebo Wikipedia pre tisíce databázových inštancií. Rozhodnutie preskočiť z verzie 5.5 rovno na verziu 10 bolo pre MariaDB veľkým krokom, pretože tak svojim názvom už nebude kopírovať MySQL, ktorá je teraz dostupná vo verzii 5.6. Jedným z cieľov bolo obe databázy od seba lepšie odlíšiť.

Nie je náhoda, že tento týždeň došlo k oznámeniu nových produktov od SkySQL a súčasne aj novej verzie MariaDB. Dodávatelia open source databáz a ich používatelia sa totiž tento týždeň stretnú na kalifornskej konferencii Percon Live MySQL Conference & Expo.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá