Image
27.5.2016 0 Comments

Firmu Benestra kupuje investičný fond Sandberg Capital

Telekomunikačná spoločnosť Benestra, ktorá predtým pôsobila pod obchodným názvom GTS Slovakia, bude mať nového vlastníka. Je ním slovenský investičný fond Sandberg Capital, ktorý sa s akcionármi firmy dohodol na kúpe celého podielu. Hodnotu transakcie, ktorá ešte podlieha schváleniu regulačným úradom, nešpecifikovali.

Sandberg Capital kupuje spoločnosť Benestra od konzorcia medzinárodných súkromných investičných spoločností, vrátane Innova Capital, Columbia Capital, HarbourVest Partners, M/C Partners, Oak Investment Partners a Bessemer Venture Partners. Títo partneri riadili spoločnosť od jej odčlenenia od GTS Central Europe v roku 2014.

Benestra je poskytovateľom telekomunikačných služieb na Slovensku. Primárne sa zameriava na firemných zákazníkov. V roku 2015 vygenerovala tržby vo výške 46,4 mil. eur a zisk EBITDA dosiahol 16,3 mil. eur. Do 31. mája 2014 bola firma súčasťou skupiny GTS Central Europe. Po prevzatí skupiny GTS Central Europe Deutsche Telekomom fungovala ako osobitný subjekt a od 1. decembra 2014 pôsobí pod značkou Benestra.

GTS bola založená v roku 1993 ako pobočka americkej GTS Inc. a na slovenský trh vstúpila v roku 1999. V roku 2006, po fúzii piatich spoločností fungujúcich na trhu alternatívnych telekomunikačných služieb, začala vystupovať ako GTS Nextra. V roku 2010 spoločnosť uskutočnila akvizíciu firmy Dial Telecom, čím si upevnila pozíciu na telekomunikačnom trhu.

Sandberg Capital je správcovská spoločnosť spravujúca alternatívny investičný fond Sandberg Investment Fund založený ex-partnerom J&T Martinom Fedorom. Fond stavia na viac ako 20-ročnej investičnej aktivite tímu J&T Corporate Finance v oblasti corporate finance a private equity. Celkový objem transakcií, na ktorých sa tím Sandberg Capital podieľal, presahuje 500 miliónov eur. Portfólio investičného fondu zahŕňa investície do malých a stredných podnikov s atraktívnym potenciálnom rastu naprieč IT sektorom, poľnohospodárstvom a maloobchodným sektorom. V poslednom období sa Sandberg Capital dostal do pozornosti najmä prevzatím správy nad sieťou obchodov Terno, Moja Samoška a Hypernova.

Autor: SITA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá