Image
27.5.2016 0 Comments

Firmu Benestra kupuje investičný fond Sandberg Capital

Telekomunikačná spoločnosť Benestra, ktorá predtým pôsobila pod obchodným názvom GTS Slovakia, bude mať nového vlastníka. Je ním slovenský investičný fond Sandberg Capital, ktorý sa s akcionármi firmy dohodol na kúpe celého podielu. Hodnotu transakcie, ktorá ešte podlieha schváleniu regulačným úradom, nešpecifikovali.

Sandberg Capital kupuje spoločnosť Benestra od konzorcia medzinárodných súkromných investičných spoločností, vrátane Innova Capital, Columbia Capital, HarbourVest Partners, M/C Partners, Oak Investment Partners a Bessemer Venture Partners. Títo partneri riadili spoločnosť od jej odčlenenia od GTS Central Europe v roku 2014.

Benestra je poskytovateľom telekomunikačných služieb na Slovensku. Primárne sa zameriava na firemných zákazníkov. V roku 2015 vygenerovala tržby vo výške 46,4 mil. eur a zisk EBITDA dosiahol 16,3 mil. eur. Do 31. mája 2014 bola firma súčasťou skupiny GTS Central Europe. Po prevzatí skupiny GTS Central Europe Deutsche Telekomom fungovala ako osobitný subjekt a od 1. decembra 2014 pôsobí pod značkou Benestra.

GTS bola založená v roku 1993 ako pobočka americkej GTS Inc. a na slovenský trh vstúpila v roku 1999. V roku 2006, po fúzii piatich spoločností fungujúcich na trhu alternatívnych telekomunikačných služieb, začala vystupovať ako GTS Nextra. V roku 2010 spoločnosť uskutočnila akvizíciu firmy Dial Telecom, čím si upevnila pozíciu na telekomunikačnom trhu.

Sandberg Capital je správcovská spoločnosť spravujúca alternatívny investičný fond Sandberg Investment Fund založený ex-partnerom J&T Martinom Fedorom. Fond stavia na viac ako 20-ročnej investičnej aktivite tímu J&T Corporate Finance v oblasti corporate finance a private equity. Celkový objem transakcií, na ktorých sa tím Sandberg Capital podieľal, presahuje 500 miliónov eur. Portfólio investičného fondu zahŕňa investície do malých a stredných podnikov s atraktívnym potenciálnom rastu naprieč IT sektorom, poľnohospodárstvom a maloobchodným sektorom. V poslednom období sa Sandberg Capital dostal do pozornosti najmä prevzatím správy nad sieťou obchodov Terno, Moja Samoška a Hypernova.

Autor: SITA

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá