Image
10.9.2016 0 Comments

Firme SAS sa darí rásť nepretržite už 40. rokov

Softvérová a poradenská firma prosperuje už štyri dekády nielen pre rastúci význam dát, ale aj pre veľké investície do výskumu a príkladnú starostlivosť o zamestnancov

Softvérová a poradenská spoločnosť SAS oslavuje 40. narodeniny. Jej príbeh sa začal písať v lete roku 1976, keď začala analyzovať dáta v rámci poľnohospodárskeho výskumu v americkom štáte Severná Karolína. Počas nasledujúcich štyroch dekád sa SAS-u darilo nepretržite rásť a stať sa popredným globálnym dodávateľom analytického softvéru a konzultačných služieb. Vlani dosiahla firma globálne tržby 3,16 mld. USD, čo je o 2,3 percenta viac ako v roku 2014.

SAS dnes ovplyvňuje životy miliónov ľudí. Ak ste dostali ráno správy do mobilu, je možné, že práve SAS pomáhal mediálnej spoločnosti pri rozhodovaní, akú zmes článkov a reklám uvidíte. Ak ste sa ráno holili, je pravdepodobné, že SAS formoval výrobný proces, ktorý holiaci strojček vytvoril. Ak užívate lieky, je možné, že SAS pomohol určiť, či sú predpísané medikamenty účinné a bezpečné. Ak ste dostali z banky či poisťovne cielenú ponuku, mohol SAS stáť za výberom odkazu aj komunikačného kanála. A vaše obľúbené víno vám možno chutí aj preto, lebo SAS pomáhal vinárovi určiť najvhodnejšiu dobu zberu hrozna.

Spoločnosť SAS je známa tým, že nie je obchodovateľná na burze a v súčasnosti je najväčšou súkromne vlastnenou softvérovou firmou na svete. Do výskumu a vývoja investuje dlhodobo štvrtinu tržieb, čo je zhruba dvojnásobok priemeru iných technologických firiem. Analytická agentúra IDC v súčasnosti označuje SAS s tretinovým trhovým podielom za lídra v oblasti pokročilej a prediktívnej biznis analytiky.

SAS sa tiež pravidelne umiestňuje na najvyšších miestach v rebríčkoch najlepších zamestnávateľov po celom svete. Zamestnanci firmy v centrále majú priamo na pracovisku k dispozícii napríklad polikliniku, dotovanú škôlku, umyváreň automobilov, ako aj rekreačné a fitnes centrum a olympijsky bazén. Podľa prieskumu Great Place to Work pracuje viac ako 45 % zamestnancov vo firme dlhšie ako 10 rokov.

Keďže objem dát, ktoré majú firmy k dispozícii, rovnako ako záujem premeniť ich na užitočné informácie neustále rastie, má SAS všetky predpoklady prosperovať aj v ďalších rokoch. Podľa prieskumu firmy Ovum sa trh softvéru pre big data zväčší do roku 2019 v porovnaní s vlaňajškom až šesťnásobne.

Celosvetovo sa zvyšuje dopyt po riešeniach pre riadenie rizík, pre odhaľovanie podvodov a pre informačnú bezpečnosť s využitím analytiky. Dáta sa stávajú vo firmách strategickým aktívom a naše nové portfólio v oblastiach cloudu, mobility a internetu vecí nám dáva skvelé predpoklady, aby sme zákazníkom naďalej pomáhali získavať z rastúceho množstva dát maximálny úžitok,“ uviedla Hana Kvartová, country manažérka SAS pre Slovensko a Českú republiku.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia
SAS

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá