Image
7.10.2015 0 Comments

Firma Elona Muska má solárny panel s rekordnou účinnosťou

Spoločnosť SolarCity oznámila, že zhotovila najefektívnejší strešný solárny panel na svete, ktorého účinnosť presahuje 22 %.

Nové moduly sa budú vyrábať v továrni, ktorá sa v súčasnosti stavia v Buffale (New York, USA). Očakáva sa, že po dobudovaní denná produkcia dosiahne 9000 - 10 000 takýchto solárnych panelov a za rok sa v nej vyrobia panely s inštalovaným výkonom 1 GW.

Podľa testov Renewable Energy Test Center mal tento fotovoltický panel účinnosť presne 22,04 percenta. Nový panel SolarCity je vyrobený proprietárnym výrobným procesom, ktorý výrazne znižuje výrobné náklady v porovnaní s inými vysokoúčinnými technológiami, pričom modul má veľkosť ako štandardné solárne panely, ale produkuje o 30 až 40 % energie viac.

V júli spoločnosť Panasonic oznámila, že vyvinula prototyp fotovoltického modulu s konverznou účinnosťou okolo 22,5 %, ale ten sa zatiaľ nevyrába.

Spoluzakladateľom a akcionárom spoločnosti SolarCity je Elon Musk, majiteľ firmy Tesla Motors, ktorá vyrába elektromobily.

Viac informácií o využití solárnej energie nájdete na stránke: solaractionalliance.org

Zdroj: solarcity.com

 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá