Image
7.10.2015 0 Comments

Firma Elona Muska má solárny panel s rekordnou účinnosťou

Spoločnosť SolarCity oznámila, že zhotovila najefektívnejší strešný solárny panel na svete, ktorého účinnosť presahuje 22 %.

Nové moduly sa budú vyrábať v továrni, ktorá sa v súčasnosti stavia v Buffale (New York, USA). Očakáva sa, že po dobudovaní denná produkcia dosiahne 9000 - 10 000 takýchto solárnych panelov a za rok sa v nej vyrobia panely s inštalovaným výkonom 1 GW.

Podľa testov Renewable Energy Test Center mal tento fotovoltický panel účinnosť presne 22,04 percenta. Nový panel SolarCity je vyrobený proprietárnym výrobným procesom, ktorý výrazne znižuje výrobné náklady v porovnaní s inými vysokoúčinnými technológiami, pričom modul má veľkosť ako štandardné solárne panely, ale produkuje o 30 až 40 % energie viac.

V júli spoločnosť Panasonic oznámila, že vyvinula prototyp fotovoltického modulu s konverznou účinnosťou okolo 22,5 %, ale ten sa zatiaľ nevyrába.

Spoluzakladateľom a akcionárom spoločnosti SolarCity je Elon Musk, majiteľ firmy Tesla Motors, ktorá vyrába elektromobily.

Viac informácií o využití solárnej energie nájdete na stránke: solaractionalliance.org

Zdroj: solarcity.com

 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá