Image
7.10.2015 0 Comments

Firma Elona Muska má solárny panel s rekordnou účinnosťou

Spoločnosť SolarCity oznámila, že zhotovila najefektívnejší strešný solárny panel na svete, ktorého účinnosť presahuje 22 %.

Nové moduly sa budú vyrábať v továrni, ktorá sa v súčasnosti stavia v Buffale (New York, USA). Očakáva sa, že po dobudovaní denná produkcia dosiahne 9000 - 10 000 takýchto solárnych panelov a za rok sa v nej vyrobia panely s inštalovaným výkonom 1 GW.

Podľa testov Renewable Energy Test Center mal tento fotovoltický panel účinnosť presne 22,04 percenta. Nový panel SolarCity je vyrobený proprietárnym výrobným procesom, ktorý výrazne znižuje výrobné náklady v porovnaní s inými vysokoúčinnými technológiami, pričom modul má veľkosť ako štandardné solárne panely, ale produkuje o 30 až 40 % energie viac.

V júli spoločnosť Panasonic oznámila, že vyvinula prototyp fotovoltického modulu s konverznou účinnosťou okolo 22,5 %, ale ten sa zatiaľ nevyrába.

Spoluzakladateľom a akcionárom spoločnosti SolarCity je Elon Musk, majiteľ firmy Tesla Motors, ktorá vyrába elektromobily.

Viac informácií o využití solárnej energie nájdete na stránke: solaractionalliance.org

Zdroj: solarcity.com

 


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá