Image
27.6.2016 0 Comments

Firefox oddelí do kontajnerov osobné a pracovné surfovanie

Mozilla testuje vo Firefoxe novú funkciu, ktorá umožní používateľom prihlásiť sa na rovnakom mieste s dvoma rôznymi účtami. Experimentálna funkcia Containers sa objavila vo vývojárskej Nightly verzii Firefoxu 50. Je zameraná na bezpečnosť a ochranu súkromia a v testovacej verzii sú dostupné štyri kontajnery – osobný, pracovný, nakupovanie a bankovníctvo.

Táto črta je určená na zvýšenie pohodlia ľudí, ktorí v súčasnosti používajú dva prehliadače na prihlásenie sa napríklad do dvoch účtov na Twitteri či do dvoch e-mailových kont naraz. Prospech z nej môžu mať aj tí, ktorí používajú sekundárny prehliadač, aby izolovali reklamné trackery z ich primárneho prehliadača. Ak teda bude používateľ nakupovať iba v kontajneri Shopping, weby otvorené v osobnom kontajneri nebudú mať prístup k informáciám o nákupoch.

Na to, aby používateľ nestratil prehľad o tom, v ktorom kontexte sa konkrétna otvorená karta nachádza, bude na hornej časti karty farebný pruh. V prípade osobného kontajnera bude modrý, pracovný bude mať žltý pruh, banking zelený a nakupovanie bude označené ružovou farbou. Bežná karta nebude farebne označená.

Mozilla navrhla kontajner tak, aby „oddelil iba dáta, ku ktorým má prístup stránka, nie dáta, ku ktorým má prístup používateľ“.

Cookies, localStorage, IndexedDB a vyrovnávacia pamäť sú oddelené, zatiaľ čo napríklad história, oprávnenia a uložené heslá sú zdieľané medzi kontajnermi. To znamená, že ak je používateľ vo svojom nákupnom kontajneri, bude môcť vidieť v histórii web, ktorý navštívil z iného kontajnera. Kontajnery teda budú na pomedzí medzi bežným oknom prehliadača a anonymným režimom.

Nightly verzia Firefoxu je dostupná na webe Mozilly.

Zdroj: zdnet.com

blog.mozilla.org

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá