Image
27.6.2016 0 Comments

Firefox oddelí do kontajnerov osobné a pracovné surfovanie

Mozilla testuje vo Firefoxe novú funkciu, ktorá umožní používateľom prihlásiť sa na rovnakom mieste s dvoma rôznymi účtami. Experimentálna funkcia Containers sa objavila vo vývojárskej Nightly verzii Firefoxu 50. Je zameraná na bezpečnosť a ochranu súkromia a v testovacej verzii sú dostupné štyri kontajnery – osobný, pracovný, nakupovanie a bankovníctvo.

Táto črta je určená na zvýšenie pohodlia ľudí, ktorí v súčasnosti používajú dva prehliadače na prihlásenie sa napríklad do dvoch účtov na Twitteri či do dvoch e-mailových kont naraz. Prospech z nej môžu mať aj tí, ktorí používajú sekundárny prehliadač, aby izolovali reklamné trackery z ich primárneho prehliadača. Ak teda bude používateľ nakupovať iba v kontajneri Shopping, weby otvorené v osobnom kontajneri nebudú mať prístup k informáciám o nákupoch.

Na to, aby používateľ nestratil prehľad o tom, v ktorom kontexte sa konkrétna otvorená karta nachádza, bude na hornej časti karty farebný pruh. V prípade osobného kontajnera bude modrý, pracovný bude mať žltý pruh, banking zelený a nakupovanie bude označené ružovou farbou. Bežná karta nebude farebne označená.

Mozilla navrhla kontajner tak, aby „oddelil iba dáta, ku ktorým má prístup stránka, nie dáta, ku ktorým má prístup používateľ“.

Cookies, localStorage, IndexedDB a vyrovnávacia pamäť sú oddelené, zatiaľ čo napríklad história, oprávnenia a uložené heslá sú zdieľané medzi kontajnermi. To znamená, že ak je používateľ vo svojom nákupnom kontajneri, bude môcť vidieť v histórii web, ktorý navštívil z iného kontajnera. Kontajnery teda budú na pomedzí medzi bežným oknom prehliadača a anonymným režimom.

Nightly verzia Firefoxu je dostupná na webe Mozilly.

Zdroj: zdnet.com

blog.mozilla.org

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá