Image
27.6.2016 0 Comments

Firefox oddelí do kontajnerov osobné a pracovné surfovanie

Mozilla testuje vo Firefoxe novú funkciu, ktorá umožní používateľom prihlásiť sa na rovnakom mieste s dvoma rôznymi účtami. Experimentálna funkcia Containers sa objavila vo vývojárskej Nightly verzii Firefoxu 50. Je zameraná na bezpečnosť a ochranu súkromia a v testovacej verzii sú dostupné štyri kontajnery – osobný, pracovný, nakupovanie a bankovníctvo.

Táto črta je určená na zvýšenie pohodlia ľudí, ktorí v súčasnosti používajú dva prehliadače na prihlásenie sa napríklad do dvoch účtov na Twitteri či do dvoch e-mailových kont naraz. Prospech z nej môžu mať aj tí, ktorí používajú sekundárny prehliadač, aby izolovali reklamné trackery z ich primárneho prehliadača. Ak teda bude používateľ nakupovať iba v kontajneri Shopping, weby otvorené v osobnom kontajneri nebudú mať prístup k informáciám o nákupoch.

Na to, aby používateľ nestratil prehľad o tom, v ktorom kontexte sa konkrétna otvorená karta nachádza, bude na hornej časti karty farebný pruh. V prípade osobného kontajnera bude modrý, pracovný bude mať žltý pruh, banking zelený a nakupovanie bude označené ružovou farbou. Bežná karta nebude farebne označená.

Mozilla navrhla kontajner tak, aby „oddelil iba dáta, ku ktorým má prístup stránka, nie dáta, ku ktorým má prístup používateľ“.

Cookies, localStorage, IndexedDB a vyrovnávacia pamäť sú oddelené, zatiaľ čo napríklad história, oprávnenia a uložené heslá sú zdieľané medzi kontajnermi. To znamená, že ak je používateľ vo svojom nákupnom kontajneri, bude môcť vidieť v histórii web, ktorý navštívil z iného kontajnera. Kontajnery teda budú na pomedzí medzi bežným oknom prehliadača a anonymným režimom.

Nightly verzia Firefoxu je dostupná na webe Mozilly.

Zdroj: zdnet.com

blog.mozilla.org

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá