Image
10.10.2016 1 Comments

FireChat umožňuje posielať správy aj bez internetu a dátového balíka kdekoľvek na svete

Zabudnite na prehnané roamingové poplatky, predražené medzinárodné dátové balíky či nedostatočné internetové pokrytie. Je tu totiž aplikácia FireChat, ktorá umožňuje používateľom posielať a prijímať textové správy bez dátového balíka a internetu vďaka sieti mesh.

Sieť mesh umožňuje bezdrôtovo komunikovať tak, že posiela správu z jedného telefónu vybaveného aplikáciou FireChat na druhý (zhruba do vzdialenosti 60 metrov). Nevyhnutná podmienka je to, aby ste mali vo svojom mobilnom zariadení zapnuté Wi-Fi a bluetooth.

Ak nie sú v okolí nijaké vhodné zariadenia, správy zostanú uložené, kým sa budú môcť zaslať. No nemajte obavy, správy sú šifrované, takže ich môže prečítať iba adresát. Správa teda preskakuje z telefónu na telefón, kým nedorazí k príjemcovi. Pravda, jej doručenie tak môže trvať niekoľko minút (v husto zaľudnenej oblasti asi 10 až 20 minút), ale budete môcť posielať aj správy do zahraničia bez roamingových poplatkov.

Samozrejme, bude to fungovať tým lepšie, čím viac ľudí si aplikáciu FireChat stiahne. Doposiaľ tak urobilo asi 5 miliónov mobilných používateľov po celom svete, no tvorcovia odhadujú, že ak bude mať aplikáciu stiahnutú 5 % mestskej populácie, správy môžu byť doručené asi za 10 minút.

Pôvodne bola aplikácia určená na skontaktovanie sa ľudí  v dave na veľkých akciách, no veľkú popularitu získala napr. v Iraku po tom, čo sa v krajine zaviedli rôzne obmedzenia na používanie internetu.

Pri pripojení k internetu teda môžete ďalej používať Facebook Messenger či WhatsApp, no FireChat, ktorý sa nespolieha na nijakého operátora, bude fungovať kdekoľvek.

Ak vás aplikácia zaujala, môžete si ju zadarmo stiahnuť z Google Play alebo App Store.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

1 Comments

  1. Staronove reakcia na: FireChat umožňuje posielať správy aj bez internetu a dátového balíka kdekoľvek na svete
    12.10.2016 13:10
    Podobna apka bola uz dlho, ale bola urcena pre krizove situacie s posielanim sprav cez wifi. Urcite to ale bude chciet casto nabijat/powerbanku. Jedine ze by clovek pouzil fon s dlhou vydrzou ako S7edge, mi max a pod.
    Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá