Image
10.10.2016 1 Comments

FireChat umožňuje posielať správy aj bez internetu a dátového balíka kdekoľvek na svete

Zabudnite na prehnané roamingové poplatky, predražené medzinárodné dátové balíky či nedostatočné internetové pokrytie. Je tu totiž aplikácia FireChat, ktorá umožňuje používateľom posielať a prijímať textové správy bez dátového balíka a internetu vďaka sieti mesh.

Sieť mesh umožňuje bezdrôtovo komunikovať tak, že posiela správu z jedného telefónu vybaveného aplikáciou FireChat na druhý (zhruba do vzdialenosti 60 metrov). Nevyhnutná podmienka je to, aby ste mali vo svojom mobilnom zariadení zapnuté Wi-Fi a bluetooth.

Ak nie sú v okolí nijaké vhodné zariadenia, správy zostanú uložené, kým sa budú môcť zaslať. No nemajte obavy, správy sú šifrované, takže ich môže prečítať iba adresát. Správa teda preskakuje z telefónu na telefón, kým nedorazí k príjemcovi. Pravda, jej doručenie tak môže trvať niekoľko minút (v husto zaľudnenej oblasti asi 10 až 20 minút), ale budete môcť posielať aj správy do zahraničia bez roamingových poplatkov.

Samozrejme, bude to fungovať tým lepšie, čím viac ľudí si aplikáciu FireChat stiahne. Doposiaľ tak urobilo asi 5 miliónov mobilných používateľov po celom svete, no tvorcovia odhadujú, že ak bude mať aplikáciu stiahnutú 5 % mestskej populácie, správy môžu byť doručené asi za 10 minút.

Pôvodne bola aplikácia určená na skontaktovanie sa ľudí  v dave na veľkých akciách, no veľkú popularitu získala napr. v Iraku po tom, čo sa v krajine zaviedli rôzne obmedzenia na používanie internetu.

Pri pripojení k internetu teda môžete ďalej používať Facebook Messenger či WhatsApp, no FireChat, ktorý sa nespolieha na nijakého operátora, bude fungovať kdekoľvek.

Ak vás aplikácia zaujala, môžete si ju zadarmo stiahnuť z Google Play alebo App Store.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

1 Comments

  1. Staronove reakcia na: FireChat umožňuje posielať správy aj bez internetu a dátového balíka kdekoľvek na svete
    12.10.2016 13:10
    Podobna apka bola uz dlho, ale bola urcena pre krizove situacie s posielanim sprav cez wifi. Urcite to ale bude chciet casto nabijat/powerbanku. Jedine ze by clovek pouzil fon s dlhou vydrzou ako S7edge, mi max a pod.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá