Image
10.10.2016 1 Comments

FireChat umožňuje posielať správy aj bez internetu a dátového balíka kdekoľvek na svete

Zabudnite na prehnané roamingové poplatky, predražené medzinárodné dátové balíky či nedostatočné internetové pokrytie. Je tu totiž aplikácia FireChat, ktorá umožňuje používateľom posielať a prijímať textové správy bez dátového balíka a internetu vďaka sieti mesh.

Sieť mesh umožňuje bezdrôtovo komunikovať tak, že posiela správu z jedného telefónu vybaveného aplikáciou FireChat na druhý (zhruba do vzdialenosti 60 metrov). Nevyhnutná podmienka je to, aby ste mali vo svojom mobilnom zariadení zapnuté Wi-Fi a bluetooth.

Ak nie sú v okolí nijaké vhodné zariadenia, správy zostanú uložené, kým sa budú môcť zaslať. No nemajte obavy, správy sú šifrované, takže ich môže prečítať iba adresát. Správa teda preskakuje z telefónu na telefón, kým nedorazí k príjemcovi. Pravda, jej doručenie tak môže trvať niekoľko minút (v husto zaľudnenej oblasti asi 10 až 20 minút), ale budete môcť posielať aj správy do zahraničia bez roamingových poplatkov.

Samozrejme, bude to fungovať tým lepšie, čím viac ľudí si aplikáciu FireChat stiahne. Doposiaľ tak urobilo asi 5 miliónov mobilných používateľov po celom svete, no tvorcovia odhadujú, že ak bude mať aplikáciu stiahnutú 5 % mestskej populácie, správy môžu byť doručené asi za 10 minút.

Pôvodne bola aplikácia určená na skontaktovanie sa ľudí  v dave na veľkých akciách, no veľkú popularitu získala napr. v Iraku po tom, čo sa v krajine zaviedli rôzne obmedzenia na používanie internetu.

Pri pripojení k internetu teda môžete ďalej používať Facebook Messenger či WhatsApp, no FireChat, ktorý sa nespolieha na nijakého operátora, bude fungovať kdekoľvek.

Ak vás aplikácia zaujala, môžete si ju zadarmo stiahnuť z Google Play alebo App Store.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

1 Comments

  1. Staronove reakcia na: FireChat umožňuje posielať správy aj bez internetu a dátového balíka kdekoľvek na svete
    12.10.2016 13:10
    Podobna apka bola uz dlho, ale bola urcena pre krizove situacie s posielanim sprav cez wifi. Urcite to ale bude chciet casto nabijat/powerbanku. Jedine ze by clovek pouzil fon s dlhou vydrzou ako S7edge, mi max a pod.
    Reagovať

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá