Image
23.6.2014 0 Comments

Filmy Google Play dostupné už aj na Slovensku

google_play.png Spoločnosť Google sprístupňuje slovenským používateľom ďalšiu populárnu službu v rámci multimediálnej on-line platformy Google Play (play.google.com). Okrem aplikácií, hier a hudby si od dnešného dňa môžu požičať či zakúpiť aj filmy. Služba Filmy Google Play ponúka desiatky tisíc filmových titulov rôznych žánrov a je dostupná cez smartfón, tablet či počítač.

„S našimi partnermi sme intenzívne spolupracovali, aby sme mohli slovenským používateľom priniesť po aplikáciách, hrách a hudbe aj dlho očakávané Filmy Google Play," hovorí Michal Zachar, marketingový manažér Googlu, a dodáva: „Google Play ponúka nové filmy aj klasiku, ktorú si môžu používatelia požičať alebo kúpiť a pozrieť na ktoromkoľvek zo svojich zariadení, či už majú tablet s Androidom, alebo iPhone. Jednoducho začnú pozerať film na svojom počítači, a pokiaľ potrebujú byť mobilní, môžu pokračovať v jeho sledovaní napríklad na tablete."

Služba Filmy Google Play (www.google.com/play/movies) ponúka slovenským používateľom filmy v štandardnom aj vysokom rozlíšení z produkcie veľkých medzinárodných filmových štúdií, ako sú Universal, Paramount Pictures, Warner Bros, 20th Century Fox, Sony Movies. Súčasťou ponuky sú okrem klasiky aj filmové novinky, napríklad 300: Vzostup impéria, Zimný príbeh, Gravitácia či Späť do ringu. Ďalší obsah bude postupne pribúdať.

Používatelia si film môžu požičať na 30 dní alebo si ho kúpiť a mať k nemu neobmedzený prístup. Filmy môžu sledovať na rôznych zariadeniach s operačným systémom Android a iOS alebo jednoducho cez webové rozhranie na počítači, a to aj bez prístupu na internet. Ceny známych filmových hitov v štandardnom rozlíšení pri požičaní sa začínajú už od 2,99 EUR, pri ich kúpe sa cena pohybuje už od 7,99 EUR.

Možností, ako sa dostať k digitálnym filmom, je viacero:

Zariadenia s OS Android - používatelia smartfónov alebo tabletov s Androidom kliknú na aplikáciu obchodu Google Play, kde si vyberú film, ktorý si môžu pozrieť priamo na zariadení prostredníctvom aplikácie Filmy Google Play (play.google.com/store/movies), alebo si ho môžu stiahnuť do svojho zariadenia s Androidom a pozrieť sa naň neskôr bez potreby dátového pripojenia.

Zariadenia s iOS - používatelia iPhonov a iPadov si môžu stiahnuť aplikáciu Filmy Google Play z on-line obchodu App Store. Filmy si môžu požičať alebo kúpiť na stránke obchodu Google Play (play.google.com). Požičané alebo zakúpené filmy sú okamžite dostupné na pozretie v aplikácii Filmy Google Play na zariadení s iOS.

● Počítače - používatelia s počítačom majú možnosť kúpy alebo prístupu k digitálnemu obsahu prostredníctvom webovej stránky obchodu Google Play (play.google.com/store/movies).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá