Image
23.6.2014 0 Comments

Filmy Google Play dostupné už aj na Slovensku

google_play.png Spoločnosť Google sprístupňuje slovenským používateľom ďalšiu populárnu službu v rámci multimediálnej on-line platformy Google Play (play.google.com). Okrem aplikácií, hier a hudby si od dnešného dňa môžu požičať či zakúpiť aj filmy. Služba Filmy Google Play ponúka desiatky tisíc filmových titulov rôznych žánrov a je dostupná cez smartfón, tablet či počítač.

„S našimi partnermi sme intenzívne spolupracovali, aby sme mohli slovenským používateľom priniesť po aplikáciách, hrách a hudbe aj dlho očakávané Filmy Google Play," hovorí Michal Zachar, marketingový manažér Googlu, a dodáva: „Google Play ponúka nové filmy aj klasiku, ktorú si môžu používatelia požičať alebo kúpiť a pozrieť na ktoromkoľvek zo svojich zariadení, či už majú tablet s Androidom, alebo iPhone. Jednoducho začnú pozerať film na svojom počítači, a pokiaľ potrebujú byť mobilní, môžu pokračovať v jeho sledovaní napríklad na tablete."

Služba Filmy Google Play (www.google.com/play/movies) ponúka slovenským používateľom filmy v štandardnom aj vysokom rozlíšení z produkcie veľkých medzinárodných filmových štúdií, ako sú Universal, Paramount Pictures, Warner Bros, 20th Century Fox, Sony Movies. Súčasťou ponuky sú okrem klasiky aj filmové novinky, napríklad 300: Vzostup impéria, Zimný príbeh, Gravitácia či Späť do ringu. Ďalší obsah bude postupne pribúdať.

Používatelia si film môžu požičať na 30 dní alebo si ho kúpiť a mať k nemu neobmedzený prístup. Filmy môžu sledovať na rôznych zariadeniach s operačným systémom Android a iOS alebo jednoducho cez webové rozhranie na počítači, a to aj bez prístupu na internet. Ceny známych filmových hitov v štandardnom rozlíšení pri požičaní sa začínajú už od 2,99 EUR, pri ich kúpe sa cena pohybuje už od 7,99 EUR.

Možností, ako sa dostať k digitálnym filmom, je viacero:

Zariadenia s OS Android - používatelia smartfónov alebo tabletov s Androidom kliknú na aplikáciu obchodu Google Play, kde si vyberú film, ktorý si môžu pozrieť priamo na zariadení prostredníctvom aplikácie Filmy Google Play (play.google.com/store/movies), alebo si ho môžu stiahnuť do svojho zariadenia s Androidom a pozrieť sa naň neskôr bez potreby dátového pripojenia.

Zariadenia s iOS - používatelia iPhonov a iPadov si môžu stiahnuť aplikáciu Filmy Google Play z on-line obchodu App Store. Filmy si môžu požičať alebo kúpiť na stránke obchodu Google Play (play.google.com). Požičané alebo zakúpené filmy sú okamžite dostupné na pozretie v aplikácii Filmy Google Play na zariadení s iOS.

● Počítače - používatelia s počítačom majú možnosť kúpy alebo prístupu k digitálnemu obsahu prostredníctvom webovej stránky obchodu Google Play (play.google.com/store/movies).


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá