18.10.2012 0 Comments

Filantropia: E-aukcie pre ľudí v núdzi a mimovládne organizácie

Portál ĽudiaĽuďom.sk prichádza s e-aukciami v prospech ľudí v núdzi či dobrých projektov. Projekt internetových aukcií umožní oddnes vydražiť si zaujímavú vec, službu či zážitok a zároveň prispieť na jednu z výziev na portáli združujúcom projekty mimovládnych organizácií, či rôzne zbierky na pomoc ľuďom v núdzi. Ako ďalej agentúru SITA informoval výkonný riaditeľ neziskovej organizácie 4people Roland Kyška, "prvú e-aukciu na stránku pridala Nadácia Kvapka nádeje, ktorá je hlavným partnerom projektu. Používatelia môžu oddnes dražiť večeru so zakladateľkou nadácie Vendulou Svobodovou. Ten s najvyššou ponukou zároveň prispeje na prístroj určený na psychosociálnu regeneráciu a liečbu pre detských pacientov jednotky kostnej drene Kliniky detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave".

Čím zaujímavejší je podľa Kyšku dražený predmet, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa zoženie dosť peňazí na projekt, ktorý aukcia podporuje. "Niekedy pritom nejde ani tak o hodnotu veci, ako o samotný nápad. Medzi prvými e-aukciami sú napríklad stretnutia či spoločné aktivity s rôznymi známymi ľuďmi," avizoval manažér portálu Roland Kyška.

E-aukcie môžu vyhlasovať príjemcovia s uverejnenými výzvami na podporu na portáli ĽudiaĽuďom.sk, ale aj tí, ktorí sa rozhodnú niektorej z výziev pomôcť. Podmienkou je, aby výťažok z aukcií išiel priamo k ľuďom a organizáciám, ktorí žiadajú cez darcovský portál o pomoc. Celý výťažok z e-aukcie sa vždy pripisuje medzi dary konkrétnej výzve na portáli. Dražitelia ani vyhlasovatelia e-aukcií neplatia žiadne poplatky.

Projekt bude do konca tohto roka v pilotnej prevádzke. Koordinuje ho nezisková organizácia 4people, ktorá je prevádzkovateľom portálu ĽudiaĽuďom.sk. Začiatkom budúceho roka budú e-aukcie vyhlasovať aj jednotliví príjemcovia na portáli. Podľa Kyšku rovnako ako výzvy, aj e-aukcie si ich autori budú môcť dať overiť nezávislými osobami, ktoré potvrdia ich autentickosť.

Čoskoro na portáli pribudne ďalšia služba nazvaná "Darujme". Bude určená len pre neziskové organizácie a pomôže im získať finančné príspevky priamo na ich webových stránkach. Prinesie nielen darcovskú platobnú bránu, ale aj databázu darcov, štatistiky a ďalšie. Realizátorom tejto nadstavby je Centrum pre filantropiu, ktoré je aj spoluzakladateľom portálu ĽudiaĽuďom.

ĽudiaĽuďom.sk je online systém darcovstva. Jeho základom je internetový portál s prehľadnou databázou výziev na podporu všeobecne prospešných zámerov predložených príjemcami. Portál je otvorený pre všetkých, ktorí potrebujú pomoc a chcú tu predstaviť svoje výzvy na podporu. Kvalitu žiadostí posudzujú samotní darcovia bez zásahov prevádzkovateľa portálu. Pri rozhodovaní môže darca využiť hodnotenia tzv. overovateľov, ktorí na požiadanie príjemcov overia presnosť a pravdivosť zverejnených informácií v podobe vydaných overení. Projekt ĽudiaĽuďom.sk získal pred niekoľkými dňami jedno z dvoch ocenení v kategórii IT projekt 2012.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá