18.10.2012 0 Comments

Filantropia: E-aukcie pre ľudí v núdzi a mimovládne organizácie

Portál ĽudiaĽuďom.sk prichádza s e-aukciami v prospech ľudí v núdzi či dobrých projektov. Projekt internetových aukcií umožní oddnes vydražiť si zaujímavú vec, službu či zážitok a zároveň prispieť na jednu z výziev na portáli združujúcom projekty mimovládnych organizácií, či rôzne zbierky na pomoc ľuďom v núdzi. Ako ďalej agentúru SITA informoval výkonný riaditeľ neziskovej organizácie 4people Roland Kyška, "prvú e-aukciu na stránku pridala Nadácia Kvapka nádeje, ktorá je hlavným partnerom projektu. Používatelia môžu oddnes dražiť večeru so zakladateľkou nadácie Vendulou Svobodovou. Ten s najvyššou ponukou zároveň prispeje na prístroj určený na psychosociálnu regeneráciu a liečbu pre detských pacientov jednotky kostnej drene Kliniky detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave".

Čím zaujímavejší je podľa Kyšku dražený predmet, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa zoženie dosť peňazí na projekt, ktorý aukcia podporuje. "Niekedy pritom nejde ani tak o hodnotu veci, ako o samotný nápad. Medzi prvými e-aukciami sú napríklad stretnutia či spoločné aktivity s rôznymi známymi ľuďmi," avizoval manažér portálu Roland Kyška.

E-aukcie môžu vyhlasovať príjemcovia s uverejnenými výzvami na podporu na portáli ĽudiaĽuďom.sk, ale aj tí, ktorí sa rozhodnú niektorej z výziev pomôcť. Podmienkou je, aby výťažok z aukcií išiel priamo k ľuďom a organizáciám, ktorí žiadajú cez darcovský portál o pomoc. Celý výťažok z e-aukcie sa vždy pripisuje medzi dary konkrétnej výzve na portáli. Dražitelia ani vyhlasovatelia e-aukcií neplatia žiadne poplatky.

Projekt bude do konca tohto roka v pilotnej prevádzke. Koordinuje ho nezisková organizácia 4people, ktorá je prevádzkovateľom portálu ĽudiaĽuďom.sk. Začiatkom budúceho roka budú e-aukcie vyhlasovať aj jednotliví príjemcovia na portáli. Podľa Kyšku rovnako ako výzvy, aj e-aukcie si ich autori budú môcť dať overiť nezávislými osobami, ktoré potvrdia ich autentickosť.

Čoskoro na portáli pribudne ďalšia služba nazvaná "Darujme". Bude určená len pre neziskové organizácie a pomôže im získať finančné príspevky priamo na ich webových stránkach. Prinesie nielen darcovskú platobnú bránu, ale aj databázu darcov, štatistiky a ďalšie. Realizátorom tejto nadstavby je Centrum pre filantropiu, ktoré je aj spoluzakladateľom portálu ĽudiaĽuďom.

ĽudiaĽuďom.sk je online systém darcovstva. Jeho základom je internetový portál s prehľadnou databázou výziev na podporu všeobecne prospešných zámerov predložených príjemcami. Portál je otvorený pre všetkých, ktorí potrebujú pomoc a chcú tu predstaviť svoje výzvy na podporu. Kvalitu žiadostí posudzujú samotní darcovia bez zásahov prevádzkovateľa portálu. Pri rozhodovaní môže darca využiť hodnotenia tzv. overovateľov, ktorí na požiadanie príjemcov overia presnosť a pravdivosť zverejnených informácií v podobe vydaných overení. Projekt ĽudiaĽuďom.sk získal pred niekoľkými dňami jedno z dvoch ocenení v kategórii IT projekt 2012.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá