18.10.2012 0 Comments

Filantropia: E-aukcie pre ľudí v núdzi a mimovládne organizácie

Portál ĽudiaĽuďom.sk prichádza s e-aukciami v prospech ľudí v núdzi či dobrých projektov. Projekt internetových aukcií umožní oddnes vydražiť si zaujímavú vec, službu či zážitok a zároveň prispieť na jednu z výziev na portáli združujúcom projekty mimovládnych organizácií, či rôzne zbierky na pomoc ľuďom v núdzi. Ako ďalej agentúru SITA informoval výkonný riaditeľ neziskovej organizácie 4people Roland Kyška, "prvú e-aukciu na stránku pridala Nadácia Kvapka nádeje, ktorá je hlavným partnerom projektu. Používatelia môžu oddnes dražiť večeru so zakladateľkou nadácie Vendulou Svobodovou. Ten s najvyššou ponukou zároveň prispeje na prístroj určený na psychosociálnu regeneráciu a liečbu pre detských pacientov jednotky kostnej drene Kliniky detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave".

Čím zaujímavejší je podľa Kyšku dražený predmet, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa zoženie dosť peňazí na projekt, ktorý aukcia podporuje. "Niekedy pritom nejde ani tak o hodnotu veci, ako o samotný nápad. Medzi prvými e-aukciami sú napríklad stretnutia či spoločné aktivity s rôznymi známymi ľuďmi," avizoval manažér portálu Roland Kyška.

E-aukcie môžu vyhlasovať príjemcovia s uverejnenými výzvami na podporu na portáli ĽudiaĽuďom.sk, ale aj tí, ktorí sa rozhodnú niektorej z výziev pomôcť. Podmienkou je, aby výťažok z aukcií išiel priamo k ľuďom a organizáciám, ktorí žiadajú cez darcovský portál o pomoc. Celý výťažok z e-aukcie sa vždy pripisuje medzi dary konkrétnej výzve na portáli. Dražitelia ani vyhlasovatelia e-aukcií neplatia žiadne poplatky.

Projekt bude do konca tohto roka v pilotnej prevádzke. Koordinuje ho nezisková organizácia 4people, ktorá je prevádzkovateľom portálu ĽudiaĽuďom.sk. Začiatkom budúceho roka budú e-aukcie vyhlasovať aj jednotliví príjemcovia na portáli. Podľa Kyšku rovnako ako výzvy, aj e-aukcie si ich autori budú môcť dať overiť nezávislými osobami, ktoré potvrdia ich autentickosť.

Čoskoro na portáli pribudne ďalšia služba nazvaná "Darujme". Bude určená len pre neziskové organizácie a pomôže im získať finančné príspevky priamo na ich webových stránkach. Prinesie nielen darcovskú platobnú bránu, ale aj databázu darcov, štatistiky a ďalšie. Realizátorom tejto nadstavby je Centrum pre filantropiu, ktoré je aj spoluzakladateľom portálu ĽudiaĽuďom.

ĽudiaĽuďom.sk je online systém darcovstva. Jeho základom je internetový portál s prehľadnou databázou výziev na podporu všeobecne prospešných zámerov predložených príjemcami. Portál je otvorený pre všetkých, ktorí potrebujú pomoc a chcú tu predstaviť svoje výzvy na podporu. Kvalitu žiadostí posudzujú samotní darcovia bez zásahov prevádzkovateľa portálu. Pri rozhodovaní môže darca využiť hodnotenia tzv. overovateľov, ktorí na požiadanie príjemcov overia presnosť a pravdivosť zverejnených informácií v podobe vydaných overení. Projekt ĽudiaĽuďom.sk získal pred niekoľkými dňami jedno z dvoch ocenení v kategórii IT projekt 2012.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá