Image
13.3.2015 0 Comments

Feelreal zlepšuje Oculus Rift, virtuálnu realitu obohacuje o pachy

feelreal-vylepsuje-oculus-rift-image-399.jpg Jedna z najväčších tém tohtoročného GDC boli headsety virtuálnej reality. Sony prišlo so svojím prototypom Morphea, Valve a HTC predstavili Vive a Oculus sa opäť pyšnil, že je technologicky zo všetkých najďalej. Tieto aj všetky ostatné spoločnosti však ponúkajú iba audiovizuálne virtuálne zážitky. Teda okrem výrobcu masky Feelreal, ktorý hodlá zapojiť aj čuch a hmat.

Maska Feelreal zakrýva nos a ústa hráča a dá sa prostredníctvom technológie Bluetooth prepojiť s Oculus Rift, aby spoločne poskytli ultimátny virtuálny zážitok. Jedna z najdôležitejších súčastí masky je vymeniteľný zásobník so siedmimi unikátnymi pachmi. Malo by ísť o arómy oceánu, džungle, požiaru, trávy, strelného prachu, kvetín a kovu. Tam sa to však zďaleka nekončí. Do masky je zabudovaný vibračný motorček, ale aj miniatúrny ohrievač a chladič vzduchu, pretože keď sa hráč prechádza po severnom póle, malo by mu byť aspoň trochu chladno (aspoň na tvári a nose).

feelreal-vylepsuje-oculus-rift-image-774.jpg

Ultimátnou kombináciou sa zdá fúkanie horúceho vzduchu do tváre používateľa, ktorému sa zároveň do nosa vstrekuje aróma ohňa, aj keď ťažko povedať, ako taký priemerný požiar vlastne zapácha. Pálené pneumatiky by mali "voňať" trochu inak ako horiaci les.

Okrem toho vidíme na obrázku aj rozprašovač vody, využiteľný pri virtuálnom potápaní a predovšetkým pri prechádzkach popod vodopády, no a nezabudlo sa ani na vstavaný mikrofón, keďže bežné PC príslušenstvo je po nasadení masky, pochopiteľne, nepoužiteľné.

feelreal-vylepsuje-oculus-rift-image-828.jpg

Pár ľudí si na GDC mohlo túto masku vyskúšať, ale zďaleka nie každý mal dostatočne otvorenú myseľ, aby ju dokázal oceniť. Niektorým ľuďom pripadal takýto zážitok dokonca desivý. Feelreal, žiaľ (alebo chvalabohu), prichádza v čase, keď sa výrobcovia headsetov virtuálnej reality iba snažia prelomiť nedôveru hráčov, a s veľkou pravdepodobnosťou sa zaradí medzi "vynálezy, ktoré predbehli svoju dobu", ak teda doba virtuálnej reality niekedy naozaj nastane.

Zdroj: Sector


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Všetky nové Tesly už majú HW na samostatnú jazdu s vyššou úrovňou bezpečnosti než s vodičom

24.10.2016 00:22

Tesla vyhlásila, že všetky jej autá vyrobené odteraz budú schopné úplne autonómnej jazdy.  Zverejnila aj demonštračné video ukazujúce samostatne jazdiace auto, v ktorom je človek prítomný „len z právn ...

Technológie 4

Počítače v Microsofte rozpoznávajú reč na rovnakej úrovni ako ľudia

24.10.2016 00:19

Tím inžinierov Microsoftu z divízie umelej inteligencie a výskumu (Artificial Intelligence and Research) sa pochválil (PDF), že ich systém na rozpoznávanie reči dosiahol chybovosť (word error rate – W ...

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá