Image
13.3.2015 0 Comments

Feelreal zlepšuje Oculus Rift, virtuálnu realitu obohacuje o pachy

feelreal-vylepsuje-oculus-rift-image-399.jpg Jedna z najväčších tém tohtoročného GDC boli headsety virtuálnej reality. Sony prišlo so svojím prototypom Morphea, Valve a HTC predstavili Vive a Oculus sa opäť pyšnil, že je technologicky zo všetkých najďalej. Tieto aj všetky ostatné spoločnosti však ponúkajú iba audiovizuálne virtuálne zážitky. Teda okrem výrobcu masky Feelreal, ktorý hodlá zapojiť aj čuch a hmat.

Maska Feelreal zakrýva nos a ústa hráča a dá sa prostredníctvom technológie Bluetooth prepojiť s Oculus Rift, aby spoločne poskytli ultimátny virtuálny zážitok. Jedna z najdôležitejších súčastí masky je vymeniteľný zásobník so siedmimi unikátnymi pachmi. Malo by ísť o arómy oceánu, džungle, požiaru, trávy, strelného prachu, kvetín a kovu. Tam sa to však zďaleka nekončí. Do masky je zabudovaný vibračný motorček, ale aj miniatúrny ohrievač a chladič vzduchu, pretože keď sa hráč prechádza po severnom póle, malo by mu byť aspoň trochu chladno (aspoň na tvári a nose).

feelreal-vylepsuje-oculus-rift-image-774.jpg

Ultimátnou kombináciou sa zdá fúkanie horúceho vzduchu do tváre používateľa, ktorému sa zároveň do nosa vstrekuje aróma ohňa, aj keď ťažko povedať, ako taký priemerný požiar vlastne zapácha. Pálené pneumatiky by mali "voňať" trochu inak ako horiaci les.

Okrem toho vidíme na obrázku aj rozprašovač vody, využiteľný pri virtuálnom potápaní a predovšetkým pri prechádzkach popod vodopády, no a nezabudlo sa ani na vstavaný mikrofón, keďže bežné PC príslušenstvo je po nasadení masky, pochopiteľne, nepoužiteľné.

feelreal-vylepsuje-oculus-rift-image-828.jpg

Pár ľudí si na GDC mohlo túto masku vyskúšať, ale zďaleka nie každý mal dostatočne otvorenú myseľ, aby ju dokázal oceniť. Niektorým ľuďom pripadal takýto zážitok dokonca desivý. Feelreal, žiaľ (alebo chvalabohu), prichádza v čase, keď sa výrobcovia headsetov virtuálnej reality iba snažia prelomiť nedôveru hráčov, a s veľkou pravdepodobnosťou sa zaradí medzi "vynálezy, ktoré predbehli svoju dobu", ak teda doba virtuálnej reality niekedy naozaj nastane.

Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Technológie

Dr. AI: Umelá inteligencia vás vyspovedá a potom vám povie, akú máte chorobu

13.01.2017 00:35

Spoločnosť HealthTap chce pomôcť tým, ktorí pri prvých príznakoch choroby začnú „gúgliť“ namiesto toho, aby vyhľadali lekára. Chce pri tom použiť umelú inteligenciu, aby neboli odkázaní na náhodné výs ...

Technológie 3

V Izraeli testujú „elektrické cesty“. Umožnia bezdrôtové nabitie elektromobilov za jazdy

11.01.2017 00:25

Možno už v blízkej budúcnosti budú nabíjacie porty na elektromobiloch zbytočné. Vozidlá sa totiž nabijú počas jazdy a vodiči už nebudú musieť stáť pri nabíjacích staniciach. Izraelský startup Electro ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá