Image
13.3.2015 0 Comments

Feelreal zlepšuje Oculus Rift, virtuálnu realitu obohacuje o pachy

feelreal-vylepsuje-oculus-rift-image-399.jpg Jedna z najväčších tém tohtoročného GDC boli headsety virtuálnej reality. Sony prišlo so svojím prototypom Morphea, Valve a HTC predstavili Vive a Oculus sa opäť pyšnil, že je technologicky zo všetkých najďalej. Tieto aj všetky ostatné spoločnosti však ponúkajú iba audiovizuálne virtuálne zážitky. Teda okrem výrobcu masky Feelreal, ktorý hodlá zapojiť aj čuch a hmat.

Maska Feelreal zakrýva nos a ústa hráča a dá sa prostredníctvom technológie Bluetooth prepojiť s Oculus Rift, aby spoločne poskytli ultimátny virtuálny zážitok. Jedna z najdôležitejších súčastí masky je vymeniteľný zásobník so siedmimi unikátnymi pachmi. Malo by ísť o arómy oceánu, džungle, požiaru, trávy, strelného prachu, kvetín a kovu. Tam sa to však zďaleka nekončí. Do masky je zabudovaný vibračný motorček, ale aj miniatúrny ohrievač a chladič vzduchu, pretože keď sa hráč prechádza po severnom póle, malo by mu byť aspoň trochu chladno (aspoň na tvári a nose).

feelreal-vylepsuje-oculus-rift-image-774.jpg

Ultimátnou kombináciou sa zdá fúkanie horúceho vzduchu do tváre používateľa, ktorému sa zároveň do nosa vstrekuje aróma ohňa, aj keď ťažko povedať, ako taký priemerný požiar vlastne zapácha. Pálené pneumatiky by mali "voňať" trochu inak ako horiaci les.

Okrem toho vidíme na obrázku aj rozprašovač vody, využiteľný pri virtuálnom potápaní a predovšetkým pri prechádzkach popod vodopády, no a nezabudlo sa ani na vstavaný mikrofón, keďže bežné PC príslušenstvo je po nasadení masky, pochopiteľne, nepoužiteľné.

feelreal-vylepsuje-oculus-rift-image-828.jpg

Pár ľudí si na GDC mohlo túto masku vyskúšať, ale zďaleka nie každý mal dostatočne otvorenú myseľ, aby ju dokázal oceniť. Niektorým ľuďom pripadal takýto zážitok dokonca desivý. Feelreal, žiaľ (alebo chvalabohu), prichádza v čase, keď sa výrobcovia headsetov virtuálnej reality iba snažia prelomiť nedôveru hráčov, a s veľkou pravdepodobnosťou sa zaradí medzi "vynálezy, ktoré predbehli svoju dobu", ak teda doba virtuálnej reality niekedy naozaj nastane.

Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá