Image
13.6.2014 0 Comments

Feedly a Evernote blokovali útoky DDoS

ddos-spamhaus.jpg Najobľúbenejší čítačka RSS Feedly sa stala terčom útoku DDoS a väčšinu stredy bola nedostupná. Problémom s kyberzločincami sa nevyhla ani platforma Evernote.

„Útočníci chcú, aby sme im za zastavenie útoku zaplatili," napísali predstavitelia spoločnosti s 15 miliónmi používateľov na svojom blogu. „Vzdať sa nehodláme," dodali. Podľa aktualizovaní správy na blogu sa útok podarilo eliminovať okolo polnoci nášho času.

Feedly však nebola jediná služba, ktorú si útočníci vyhliadli, v utorok mala problémy aj obľúbená služba slúžiaca na ukladanie poznámok Evernote. Zatiaľ nie je jasné, či išlo o zhodu okolností alebo boli oba útoky prepojené, ale tieto dve služby úzko spolupracujú.

Predstavitelia spoločnosti používateľov čítačky RSS uistili, že ich dáta sú v bezpečí a že pracujú s poskytovateľom na odstránení hrozby, čo sa im podarilo chvíľu pred desiatou večer nášho času. Po pár okamihoch sa však služba stala znova nedostupnou.

Problémy sa začali už v utorok, keď prémioví používatelia dočasne nemohli synchronizovať svoje poznámky so službou Evernote, ktorá má vyše sto miliónov používateľov.

Výpadok pri útoku DDoS (distribuované odmietnutie služby) je spôsobený príjmom obrovského množstva požiadaviek, odosielaných až z tisícov počítačov na cieľovú službu s účelom jej ochromenia. Jeho cieľom sú často napríklad politické organizácie a kontroverznejšie, nie príliš obľúbené projekty. Na útoky sa často používajú infikované počítača bez vedomia ich majiteľov.

Evernote sa s útokom kyberzločincov nestretol prvýkrát. V roku 2013 sa útočníci údajne dostali k používateľským menám, e-mailom a zašifrovaným heslám, tento útok bol však obmedzenejší.

„Pokračujeme v znižovaní následkov útoku, ale Evernote sme úspešne uviedli späť do chodu," povedala tlačová hovorkyňa Everonote Ronda Scottová. „Vzhľadom na podstatu útokov DDoS nedošlo k strate dát a nebol napadnutý ani žiadny používateľský účet," dodala.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Nové riešenie Esetu pre domácnosti chráni lepšie pred ransomwarom, špehovaním webkamery a postará sa aj o heslá

27.10.2016 00:18

ESET uviedol na trh nový rad svojich riešení pre domácnosti, ktoré reagujú na vývoj v oblasti bezpečnostných hrozieb. Súčasťou tohto radu je i nový produkt ESET Smart Security Premium, ktorý poskytuje ...

Bezpečnosť

Na obrovskom útoku DDoS sa podieľali kamery aj termostaty. Malo vraj ísť o odplatu

26.10.2016 00:00

Niekoľko kybernetických útokov na serverové farmy kľúčovej internetovej firmy v piatok opakovane narušilo prístup k veľkým webom a internetovým službám vrátane Twitteru, Netflixu a PayPalu. Manch ...

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá