Image
13.6.2014 0 Comments

Feedly a Evernote blokovali útoky DDoS

ddos-spamhaus.jpg Najobľúbenejší čítačka RSS Feedly sa stala terčom útoku DDoS a väčšinu stredy bola nedostupná. Problémom s kyberzločincami sa nevyhla ani platforma Evernote.

„Útočníci chcú, aby sme im za zastavenie útoku zaplatili," napísali predstavitelia spoločnosti s 15 miliónmi používateľov na svojom blogu. „Vzdať sa nehodláme," dodali. Podľa aktualizovaní správy na blogu sa útok podarilo eliminovať okolo polnoci nášho času.

Feedly však nebola jediná služba, ktorú si útočníci vyhliadli, v utorok mala problémy aj obľúbená služba slúžiaca na ukladanie poznámok Evernote. Zatiaľ nie je jasné, či išlo o zhodu okolností alebo boli oba útoky prepojené, ale tieto dve služby úzko spolupracujú.

Predstavitelia spoločnosti používateľov čítačky RSS uistili, že ich dáta sú v bezpečí a že pracujú s poskytovateľom na odstránení hrozby, čo sa im podarilo chvíľu pred desiatou večer nášho času. Po pár okamihoch sa však služba stala znova nedostupnou.

Problémy sa začali už v utorok, keď prémioví používatelia dočasne nemohli synchronizovať svoje poznámky so službou Evernote, ktorá má vyše sto miliónov používateľov.

Výpadok pri útoku DDoS (distribuované odmietnutie služby) je spôsobený príjmom obrovského množstva požiadaviek, odosielaných až z tisícov počítačov na cieľovú službu s účelom jej ochromenia. Jeho cieľom sú často napríklad politické organizácie a kontroverznejšie, nie príliš obľúbené projekty. Na útoky sa často používajú infikované počítača bez vedomia ich majiteľov.

Evernote sa s útokom kyberzločincov nestretol prvýkrát. V roku 2013 sa útočníci údajne dostali k používateľským menám, e-mailom a zašifrovaným heslám, tento útok bol však obmedzenejší.

„Pokračujeme v znižovaní následkov útoku, ale Evernote sme úspešne uviedli späť do chodu," povedala tlačová hovorkyňa Everonote Ronda Scottová. „Vzhľadom na podstatu útokov DDoS nedošlo k strate dát a nebol napadnutý ani žiadny používateľský účet," dodala.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Ministri dopravy únie schválili prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre drony

05.12.2016 00:10

Ministri dopravy krajín Európskej únie schválili úpravu pravidiel v oblasti civilného letectva. Bezpečnosť v doprave bola pritom hlavnou témou zasadnutia, ktorého sa za predsedajúcu krajinu zúčastnil ...

Bezpečnosť 1

FSB: Ruským bankám hrozia kyberútoky zo zahraničia

03.12.2016 00:05

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) varovala, že bližšie nešpecifikované zahraničné tajné služby plánovali sériu kybernetických útokov na ruský bankový systém. FSB údajne identifikovala servery ...

Bezpečnosť 1

Elektrické autá budú musieť pri nízkych rýchlostiach vydávať umelý zvuk, aby neohrozovali chodcov

29.11.2016 00:22

Podľa nového nariadenia vydaného americkým Národným úradom pre bezpečnosť cestnej premávky budú musieť byť elektrické a hybridné vozidlá hlučnejšie počas jazdy pri nízkej rýchlosti. Má sa tým zabrániť ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá