Image
13.6.2014 0 Comments

Feedly a Evernote blokovali útoky DDoS

ddos-spamhaus.jpg Najobľúbenejší čítačka RSS Feedly sa stala terčom útoku DDoS a väčšinu stredy bola nedostupná. Problémom s kyberzločincami sa nevyhla ani platforma Evernote.

„Útočníci chcú, aby sme im za zastavenie útoku zaplatili," napísali predstavitelia spoločnosti s 15 miliónmi používateľov na svojom blogu. „Vzdať sa nehodláme," dodali. Podľa aktualizovaní správy na blogu sa útok podarilo eliminovať okolo polnoci nášho času.

Feedly však nebola jediná služba, ktorú si útočníci vyhliadli, v utorok mala problémy aj obľúbená služba slúžiaca na ukladanie poznámok Evernote. Zatiaľ nie je jasné, či išlo o zhodu okolností alebo boli oba útoky prepojené, ale tieto dve služby úzko spolupracujú.

Predstavitelia spoločnosti používateľov čítačky RSS uistili, že ich dáta sú v bezpečí a že pracujú s poskytovateľom na odstránení hrozby, čo sa im podarilo chvíľu pred desiatou večer nášho času. Po pár okamihoch sa však služba stala znova nedostupnou.

Problémy sa začali už v utorok, keď prémioví používatelia dočasne nemohli synchronizovať svoje poznámky so službou Evernote, ktorá má vyše sto miliónov používateľov.

Výpadok pri útoku DDoS (distribuované odmietnutie služby) je spôsobený príjmom obrovského množstva požiadaviek, odosielaných až z tisícov počítačov na cieľovú službu s účelom jej ochromenia. Jeho cieľom sú často napríklad politické organizácie a kontroverznejšie, nie príliš obľúbené projekty. Na útoky sa často používajú infikované počítača bez vedomia ich majiteľov.

Evernote sa s útokom kyberzločincov nestretol prvýkrát. V roku 2013 sa útočníci údajne dostali k používateľským menám, e-mailom a zašifrovaným heslám, tento útok bol však obmedzenejší.

„Pokračujeme v znižovaní následkov útoku, ale Evernote sme úspešne uviedli späť do chodu," povedala tlačová hovorkyňa Everonote Ronda Scottová. „Vzhľadom na podstatu útokov DDoS nedošlo k strate dát a nebol napadnutý ani žiadny používateľský účet," dodala.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá