Image
8.11.2016 0 Comments

Farebná tlač v profesionálnej kvalite pre každého

OKI Smart Colour Solutions Event 

Spoločnosť OKI sa posledné tri roky orientovala najmä na multifunkčné tlačiarne do kancelárskeho prostredia a posunula sa od predaja produktov k predaju komplexných riešení. Nová stratégia, ktorú OKI prezentovalo v Miláne, rozširuje záber do segmentu profesionálnej  veľkoformátovej tlače a vybraných odvetví, konkrétne do maloobchodu, bankového sektora či zdravotníctva, pre ktoré ponúka špeciálne riešenia správy dokumentov. A za tým všetkým stojí stratégia, ktorá sa opiera o tri kľúčové prvky: bezpečnosť, jednoduchosť používania a smart funkcie. Dobrá správa pre zákazníkov je to, že tieto tri prvky integruje OKI do celého portfólia zariadení už od tých najmenších a najlacnejších.

OKI sa pritom opiera o svoje tradičné kľúčové technológie a vlastnosti, ktorými sú LED technológia tlačovej hlavy, výborná manipulácia s médiami, kvalita tlačových výstupov a odolná konštrukcia. Na podujatí v Miláne spoločnosť predstavila výrazne rozšírenú ponuku zariadení naprieč všetkými modelovými radmi, ktorých spoločnou črtou sú inteligentné funkcie, otvorená platforma sXP a správa dokumentov.

„Naše nové portfólio má zmeniť vnímanie toho, čo tlačiareň dokáže poskytnúť podnikom a organizáciám. Prostredníctvom našich nových modelov si farebnú tlač v profesionálnej kvalite môžu dovoliť všetky podniky,“ hovorí Tetsuya Kuri, viceprezident OKI Europe pre marketing v regióne EMEA. Vďaka tomu možno teraz všetky tlačové potreby podniku vyriešiť interne a na vyžiadanie, čo vedie k úspore peňazí, času aj úložného priestoru a umožňuje pohotovejšie reagovať na zmeny na trhu. Uvedením týchto modelov OKI rozširuje svoju ponuku inteligentných tlačiarní, aby inteligentnú tlač, správu a kontrolu dokumentov vôbec prvýkrát preniesla aj na pracovné stoly.

Všetky zariadenia z nového radu disponujú rozhraním gigabitového eternetu, umožňujúcim rýchly prenos veľkých farebných súborov v rámci siete. Nový rad otvárajú cenovo dostupné modely C332dn a MC363dn, ktoré okrem kvality tlače ProQ2400 ponúkajú aj najvyššie rýchlosti tlače vo svojej triede na trhu. Model MC363dn umožňuje obojstranné kopírovanie, faxovanie, skenovanie a tlač.

Pre podniky smerujúce k rýchlejšiemu rastu za pomoci digitalizácie a zefektívnenia pracovných tokov je určený model C542dn a multifunkčné zariadenie MC573, ktoré prvýkrát prinášajú technológie digitálnych obrazoviek a inteligentnej tlače v tejto cenovej kategórii. Modely C542 a MC573 sú kompatibilné s technológiou AirPrint spoločnosti Apple a všetky zariadenia podporujú službu Google Cloud Print 2.0 na mobilnú tlač. V rámci celého radu je voliteľne k dispozícii aj bezdrôtové rozhranie. Tieto nové zariadenia sú štandardne vybavené bezpečnostnými prvkami vrátane funkcie osobnej tlače pomáhajúcej zachovať bezpečnosť dôverných dokumentov, voliteľnej autorizácie pomocou karty či modulu NFC v mobile a súladu s protokolom internetového zabezpečenia IPSec. Nastavenie, používanie aj údržba tlačiarní sa zjednodušili, pričom na inštaláciu a výmenu spotrebného materiálu sú k dispozícii inštruktážne videá. Oba modely, C542 aj MC573, obsahujú prispôsobiteľnú 7" dotykovú obrazovku a využívajú výhody otvorenej platformy sXP (smart Extendable Platform). Tá zároveň umožňuje aj pripojenie k softvéru na správu dokumentov SENDYS Explorer LITE, umožňujúcemu bezpečné spravovanie a ovládanie dokumentov. Zároveň poskytuje možnosť integrácie do aplikácií iných výrobcov, ako sú PaperCut a Drivve, pričom používateľ má k dispozícii aj SDK na vytváranie vlastných riešení na mieru. Menšie pracovné skupiny ho takisto môžu využiť na pripojenie k existujúcim zostavám systémov na tlač typu Pull printing. Softvér Sendys Explorer Lite umožňuje skenovať dokumenty a pomocou OCR ich odosielať do cloudových úložísk typu Dropbox, odkiaľ s nimi môžu pracovať ďalší používateľa. Maloobchodný predajca tak môže napríklad navrhovať propagačné materiály vo svojej centrále a podeliť sa o ne s lokálnymi pobočkami. Manažérovi predajne tak stačí prísť k multifunkčnému zariadeniu v predajni, prihlásiť sa a môže tlačiť propagačné materiály na vyžiadanie. Funkcia Private Print umožňuje odoslať zašifrované dáta bezpečne na tlačiareň, overiť sa s použitím PIN kódu, čipovej karty alebo NFC a vybrať z tlačových úloh dokument, ktorý chcete vytlačiť. 

Modely C612dn a C712dn tvoria vrchol tohto modelového radu. Súčasťou portfólia sú aj digitálne LED tlačiarne formátu A3, ako napríklad modely C823/833/843 s vôbec najmenšími rozmermi na trhu. Vďaka digitálnej LED technológii a farebnému HD výstupu modely radu C800 ponúkajú kvalitnú tlač, sýte farby a jemnejšie detaily na bezkonkurenčnej palete médií, čo ocenia predovšetkým podniky pôsobiace v kreatívnych oblastiach. Nové modely tlačiarní budú v predaji aj na lokálnej úrovni od polovice novembra.

V rámci Európy patrí región CEE, ktorý zahŕňa aj Slovensko, z hľadiska výsledkov medzi najlepšie. Spojený trh Česka a Slovenska sa posunul z obratu 21 miliónov eur v roku 2014 na 26 miliónov v roku 2015, pričom na Slovensko z toho pripadá približne 7 miliónov eur, čo predstavuje druhé miesto s 15-percentným podielom  na trhu. Najlepšie sa predávajú farebné multifunkcie OKI formátu A4, kde má na trhu podiel 22 %, v prípade čiernobielych multifunkcií má až 24-percentný podiel na trhu. Zaujímavé je, že až 90 % tlače sa uskutočňuje vo formáte A4. Tieto údaje nám poskytol Miroslav Tyburec, generálny riaditeľ OKI v ČR a SR, ktorý je súčasne regionálnym viceprezidentom pre východný región v OKI Europe. Medzi veľkých zákazníkov na Slovensku patrí Slovnaft, OTP banka či Železnice SR.

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

Čo dokáže odhaliť fleet manažment

07.12.2016 15:24

Systémy na monitorovanie vozidiel umožňujú sledovať a zaznamenávať nielen polohu vozidla podľa GPS, ale množstvo iných dôležitých informácií. Vo väčšine prípadov sú to údaje o aktuálnej rýchlosti, otá ...

Magazín

Thunderbolt 3 – jeden konektor pre všetky zariadenia

07.12.2016 15:14

Miniaturizácia klientskych zariadení, predovšetkým mobilných, poskytuje čoraz menej miesta na konektory klasických rozhraní, na druhej strane sa rozširujú možnosti a oblasti použitia týchto zariadení, ...

Magazín

Slovak Telekom ako partner pre Industry 4.0

07.12.2016 00:00

Reakciou na zvýšenie konkurencieschopnosti výrobných firiem súvisiacich s neustále rastúcou dynamikou trhov je nevyhnutnosť skracovať životný cyklus vývoja a prípravy výroby. To všetko pri neustále ra ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá