Image
9.1.2013 0 Comments

Family by Sygic: bezpečnosť rodiny na prvom mieste

Spoločnosť Sygic predstavila svoju novú aplikáciu Family by Sygic. Tá pomáha chrániť to, čo je pre nás najdôležitejšie - našu rodinu. Novinka poskytuje informácie o členoch rodiny, máte prehľad o presnej polohe vašich blízkych. K dispozícii je verzia pre Android a iOS, ak si aplikáciu stiahnete do konca januára, získavate ročnú licenciu zadarmo.

Family-by-Sygic-splashscreen1.png

Úspešný slovenský výrobca navigačného softvéru Sygic uviedol na trh nový produkt Family by Sygic. Aplikáciu ocenia najmä rodiny, ktoré chcú mať prehľad o polohe svojich členov. Rodičia tak nemusia kontrolovať svoje deti telefonátmi, aplikácia oznamuje polohu dieťaťa pomocou smartfónu. Momentálne sú k dispozícii verzie pre operačné systémy Google Android a Apple iOS. Na používanie aplikácie je potrebné, aby mal každý člen rodiny smartfón, mobilné dáta a zapnuté GPS.

„Chceli sme rozšíriť naše portfólio produktom, ktorý našim používateľom pomôže v ich každodennom živote. Ako rodičia chceme deti vychovávať k samostatnosti, no zároveň mať istotu, že sú v bezpečí. S aplikáciou Family by Sygic nemusíte deťom stále volať, aby ste zistili, kde sú alebo či nezabudli ísť na angličtinu," povedal CEO spoločnosti Michal Štencl.

Funkcie

Aplikácia Family by Sygic zobrazí polohu členov rodiny na mape v reálnom čase. Rodič, ako administrátor aplikácie, si môže zvoliť bezpečné a nebezpečné zóny, čo sú zoznamy miest alebo adries, ktoré sú pre jeho rodinu bezpečné, respektíve kde sa môžu jej členovia cítiť ohrození. Ak sa vaše dieťa v takýchto zónach ocitne, aplikácia vás upozorní notifikáciou.

menu2.pngsafe-zones3.png

Funkcia Geofence vám poskytne informáciu, ak sa člen vašej rodiny priblíži k určenej polohe. Ak chcete vedieť, kedy vaše deti opustia dané miesto, poteší vás funkcia Track, ktorá pošle notifikáciu, keď sa tak stane. Check-in vám zase dá vedieť, keď dieťa bezpečne dorazí na miesto určenia. Ďalšia užitočná funkcia Augmented reality umožňuje vidieť členov rodiny v reálnom priestore. Najlepšie funguje vo voľnom priestore, na ulici či v parku.

user-detail4.pnguser-detail-5.png

Family by Sygic vám umožňuje byť s vašimi blízkymi v kontaktne aj cez správy. Posielať si ich môžete v rámci aplikácie zadarmo, a to bez ohľadu na operačný systém v smartfóne. V prípade núdze alebo ohrozenia možno poslať SOS s presnou polohou dieťaťa.

alert6.pngquick-messages7.png

Súkromie

Pri geolokačných službách je dôležité súkromie. S aplikáciou Family by Sygic viete o presnej polohe len vy a vaša rodina. Do aplikácie pozýva členov len rodič - administrátor aplikácie, ktorý má kontrolu aj nad tým, aké informácie sa zobrazujú v rámci aplikácie.

family-members8.pngmap-view9.png

Spotreba dát a batérie

Ak sa rozhodnete začať používať túto aplikáciu, určite vám na um príde základná otázka: Čo na to môj dátový balíček a výdrž batérie? Odpoveď je jednoduchá - Sygic nameral pri pravidelnej dvojminútovej aktualizácii prenesenie iba 1,8 MB dát mesačne, čo je priam neškodné a prijateľné množstvo. Pri výdrži batérie treba počítať so znížením výkonu. Na určenie čo najpresnejšej polohy musíte mať zapnuté GPS, ktoré zvyšuje nároky na batériu. Autori však prezentovali novú optimalizovanú funkciu v aplikácii, kde sa GPS zapína až pri zmene vysielača. Reálne testovanie ukáže, ako používanie tejto aplikácie ovplyvní vybíjanie vášho smartfónu.

Zadarmo len do 31. 1. 2013

Aplikácia je momentálne k dispozícii zadarmo len do konca januára. Odporúčame vám stiahnuť si ju a vyskúšať, získate licenciu na prvý rok zadarmo. Od februára bude treba zaplatiť ročný poplatok vo výške 2,99 EUR. Suma sa vzťahuje na celú rodinu bez obmedzenia počtu rodinných príslušníkov. Za aplikáciu zaplatí rodič - administrátor aplikácie.

logo copy.jpgFamily_by_Sygic_index.png Family by Sygic
Sygic.
Verzia 1.0 (7. 1. 2013)
Veľkosť 4,9 MB
2.1+
Zadarmo

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá