Image
11.3.2015 0 Comments

Facebook sťažil zmazanie účtu, necháva otvorené zadné dvierka na návrat

fb strayi.jpg Možno ste už mali niekedy pocit, že máte Facebooku dosť, a rozhodli ste sa odstrániť svoj účet. A možno ste sa dostali aj na stránku zrušenia a potom ste si to na polceste rozmysleli.

A akoby to Facebook predpokladal, ponúka teraz funkciu, ktorá vám umožní zrušiť svoj účet, ale nie tak úplne.

Na stránke s nastaveniami nájdete na karte Zabezpečenie voľbu Deaktivujte svoj účet. Po kliknutí na ňu sa vám otvorí formulár, ktorý treba vyplniť pred zrušením účtu. A na tejto stránke je zvýraznená nová voľba s názvom Automatická reaktivácia.

fb_auto_reactive.jpg

Zaškrtnutím tohto políčka si môžete zvoliť, aby váš účet o nejaký čas v rozmedzí od 1 do 28 dní opäť ožil. Facebook teda stavil na to, že neuplynie ani mesiac, kým svoje rozhodnutie oľutujete.

Treba dodať, že takéto deaktivovanie účtu nebráni vašim priateľom v interakcii s vašou digitálnou osobou - môžu vás naďalej pozývať na rôzne udalosti, označovať na fotografiách a pod.

Po deaktivovaní účtu síce budú odstránené veci, ktoré ste v minulosti zdieľali, ale vaši priatelia stále budú vidieť váš účet, ba aj história četu zostane nezmenená.

Reaktivovanie účtu je jednoduché - stačí sa opäť prihlásiť na Facebook. Možnosť zrušiť účet tu teda naozaj je, ale Facebook sa snaží, aby sa využívala čo najmenej.

Zdroj: dailydot.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá