Image
11.3.2015 0 Comments

Facebook sťažil zmazanie účtu, necháva otvorené zadné dvierka na návrat

fb strayi.jpg Možno ste už mali niekedy pocit, že máte Facebooku dosť, a rozhodli ste sa odstrániť svoj účet. A možno ste sa dostali aj na stránku zrušenia a potom ste si to na polceste rozmysleli.

A akoby to Facebook predpokladal, ponúka teraz funkciu, ktorá vám umožní zrušiť svoj účet, ale nie tak úplne.

Na stránke s nastaveniami nájdete na karte Zabezpečenie voľbu Deaktivujte svoj účet. Po kliknutí na ňu sa vám otvorí formulár, ktorý treba vyplniť pred zrušením účtu. A na tejto stránke je zvýraznená nová voľba s názvom Automatická reaktivácia.

fb_auto_reactive.jpg

Zaškrtnutím tohto políčka si môžete zvoliť, aby váš účet o nejaký čas v rozmedzí od 1 do 28 dní opäť ožil. Facebook teda stavil na to, že neuplynie ani mesiac, kým svoje rozhodnutie oľutujete.

Treba dodať, že takéto deaktivovanie účtu nebráni vašim priateľom v interakcii s vašou digitálnou osobou - môžu vás naďalej pozývať na rôzne udalosti, označovať na fotografiách a pod.

Po deaktivovaní účtu síce budú odstránené veci, ktoré ste v minulosti zdieľali, ale vaši priatelia stále budú vidieť váš účet, ba aj história četu zostane nezmenená.

Reaktivovanie účtu je jednoduché - stačí sa opäť prihlásiť na Facebook. Možnosť zrušiť účet tu teda naozaj je, ale Facebook sa snaží, aby sa využívala čo najmenej.

Zdroj: dailydot.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá