Image
17.1.2013 0 Comments

Facebook spustil telefonovanie zadarmo. Zatiaľ iba pre majiteľov iPhonov.

fb_telefonovanie_171.jpg Sociálna sieť Facebook umožňuje bezplatné telefonovanie prostredníctvom mobilnej aplikácie Messenger. Táto funkcia je zatiaľ dostupná iba pre majiteľov iPhonov žijúcich v Kanade a USA.

Práve v Kanade sa uskutočnili prvotné testy telefonovania cez aplikáciu. Ohlasy na novú službu boli pravdepodobne kladné, resp. bezproblémové, pretože je táto služba teraz dostupná aj obyvateľom USA. Volanie je veľmi jednoduché - stačí si vybrať žiadaného priateľa, otvoriť si panel s informáciami a vybrať možnosť Free Call. Prvotné názory na novú funkciu sú pozitívne, používatelia chvália kvalitu zvuku. Očakávame, že služba bude v priebehu najbližších týždňov, resp. mesiacov k dispozícii aj na Slovensku.

Pridanie funkcionality volania je pre Facebook veľký a dôležitý krok - keď bude služba dostupná na celom svete, z Facebooku sa stane jeden z najväčších poskytovateľov služieb VoIP, čo sa počtu používateľov týka. Zároveň ide o prirodzený spôsob, ako udržať ľudí na sociálnej sieti.

Volanie cez Facebook vyžaduje internetové pripojenie, okrem Wi-Fi je podporovaný aj mobilný internet. Hoci Facebook uzavrel spoluprácu so Skypom v súvislosti s videohovormi, video zatiaľ nie je v prípade Messengera podporované.

Facebook nedávno obohatil Messenger aj o ďalšiu funkciu - svojim známym môžete v rámci aplikácie posielať hlasové správy. Táto funkcia už funguje aj na Slovensku.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá