Image
17.1.2013 0 Comments

Facebook spustil telefonovanie zadarmo. Zatiaľ iba pre majiteľov iPhonov.

fb_telefonovanie_171.jpg Sociálna sieť Facebook umožňuje bezplatné telefonovanie prostredníctvom mobilnej aplikácie Messenger. Táto funkcia je zatiaľ dostupná iba pre majiteľov iPhonov žijúcich v Kanade a USA.

Práve v Kanade sa uskutočnili prvotné testy telefonovania cez aplikáciu. Ohlasy na novú službu boli pravdepodobne kladné, resp. bezproblémové, pretože je táto služba teraz dostupná aj obyvateľom USA. Volanie je veľmi jednoduché - stačí si vybrať žiadaného priateľa, otvoriť si panel s informáciami a vybrať možnosť Free Call. Prvotné názory na novú funkciu sú pozitívne, používatelia chvália kvalitu zvuku. Očakávame, že služba bude v priebehu najbližších týždňov, resp. mesiacov k dispozícii aj na Slovensku.

Pridanie funkcionality volania je pre Facebook veľký a dôležitý krok - keď bude služba dostupná na celom svete, z Facebooku sa stane jeden z najväčších poskytovateľov služieb VoIP, čo sa počtu používateľov týka. Zároveň ide o prirodzený spôsob, ako udržať ľudí na sociálnej sieti.

Volanie cez Facebook vyžaduje internetové pripojenie, okrem Wi-Fi je podporovaný aj mobilný internet. Hoci Facebook uzavrel spoluprácu so Skypom v súvislosti s videohovormi, video zatiaľ nie je v prípade Messengera podporované.

Facebook nedávno obohatil Messenger aj o ďalšiu funkciu - svojim známym môžete v rámci aplikácie posielať hlasové správy. Táto funkcia už funguje aj na Slovensku.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá