Image
17.1.2013 0 Comments

Facebook spustil telefonovanie zadarmo. Zatiaľ iba pre majiteľov iPhonov.

fb_telefonovanie_171.jpg Sociálna sieť Facebook umožňuje bezplatné telefonovanie prostredníctvom mobilnej aplikácie Messenger. Táto funkcia je zatiaľ dostupná iba pre majiteľov iPhonov žijúcich v Kanade a USA.

Práve v Kanade sa uskutočnili prvotné testy telefonovania cez aplikáciu. Ohlasy na novú službu boli pravdepodobne kladné, resp. bezproblémové, pretože je táto služba teraz dostupná aj obyvateľom USA. Volanie je veľmi jednoduché - stačí si vybrať žiadaného priateľa, otvoriť si panel s informáciami a vybrať možnosť Free Call. Prvotné názory na novú funkciu sú pozitívne, používatelia chvália kvalitu zvuku. Očakávame, že služba bude v priebehu najbližších týždňov, resp. mesiacov k dispozícii aj na Slovensku.

Pridanie funkcionality volania je pre Facebook veľký a dôležitý krok - keď bude služba dostupná na celom svete, z Facebooku sa stane jeden z najväčších poskytovateľov služieb VoIP, čo sa počtu používateľov týka. Zároveň ide o prirodzený spôsob, ako udržať ľudí na sociálnej sieti.

Volanie cez Facebook vyžaduje internetové pripojenie, okrem Wi-Fi je podporovaný aj mobilný internet. Hoci Facebook uzavrel spoluprácu so Skypom v súvislosti s videohovormi, video zatiaľ nie je v prípade Messengera podporované.

Facebook nedávno obohatil Messenger aj o ďalšiu funkciu - svojim známym môžete v rámci aplikácie posielať hlasové správy. Táto funkcia už funguje aj na Slovensku.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá