Image
12.8.2015 0 Comments

Facebook spúšťa funkciu Live Streaming pre celebrity

Skôr ako aplikácia Meerkat spustila šialenstvo s live streamingom cez mobily, Facebook už v tichosti pracoval na vlastnom spôsobe, ako by osobnosti verejného života mohli vysielať naživo videá pre svojich fanúšikov. V súčasnosti spúšťa funkciu Live vo svojej aplikácii Mentions, ktorá je dostupná len pre celebrity.

Známe osobnosti, napr. herci, speváci či športovci, už môžu začať živé vysielanie. Ako prví túto funkciu vyskúšali The Rock a Serena Williamsová.

Produktový manažér Vadim Lavrusik zatiaľ neprezradil, kedy sa funkcia živého vysielania dostane k bežným používateľom, je však presvedčený o tom, že to bude „úžasný zážitok pre celebrity aj pre používateľov". Facebook vraj chce na ďalší vývoj tohto produktu získať spätnú väzbu od obidvoch strán.

A prečo by celebrity mali uprednostniť Facebook pred Merkaatom či podobnou službou Periscope? Pre rozsiahlu používateľskú základňu Facebooku tu totiž môžu získať oveľa širšie publikum ako na iných sieťach.

A druhý dôvod je ten, že videá sa nevymažú. Kým na Meerkate sa odstránia okamžite po skončení live streamingu a na Periscope sa zachovajú na 24 hodín, na Facebooku sa stanú súčasťou profilu celebrity a používatelia si ich môžu pozrieť aj neskôr. Navyše fanúšikovia budú v predstihu informovaní o live stremingu ich obľúbenej celebrity.


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá