Image
12.8.2015 0 Comments

Facebook spúšťa funkciu Live Streaming pre celebrity

Skôr ako aplikácia Meerkat spustila šialenstvo s live streamingom cez mobily, Facebook už v tichosti pracoval na vlastnom spôsobe, ako by osobnosti verejného života mohli vysielať naživo videá pre svojich fanúšikov. V súčasnosti spúšťa funkciu Live vo svojej aplikácii Mentions, ktorá je dostupná len pre celebrity.

Známe osobnosti, napr. herci, speváci či športovci, už môžu začať živé vysielanie. Ako prví túto funkciu vyskúšali The Rock a Serena Williamsová.

Produktový manažér Vadim Lavrusik zatiaľ neprezradil, kedy sa funkcia živého vysielania dostane k bežným používateľom, je však presvedčený o tom, že to bude „úžasný zážitok pre celebrity aj pre používateľov". Facebook vraj chce na ďalší vývoj tohto produktu získať spätnú väzbu od obidvoch strán.

A prečo by celebrity mali uprednostniť Facebook pred Merkaatom či podobnou službou Periscope? Pre rozsiahlu používateľskú základňu Facebooku tu totiž môžu získať oveľa širšie publikum ako na iných sieťach.

A druhý dôvod je ten, že videá sa nevymažú. Kým na Meerkate sa odstránia okamžite po skončení live streamingu a na Periscope sa zachovajú na 24 hodín, na Facebooku sa stanú súčasťou profilu celebrity a používatelia si ich môžu pozrieť aj neskôr. Navyše fanúšikovia budú v predstihu informovaní o live stremingu ich obľúbenej celebrity.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá