Image
12.8.2015 0 Comments

Facebook spúšťa funkciu Live Streaming pre celebrity

Skôr ako aplikácia Meerkat spustila šialenstvo s live streamingom cez mobily, Facebook už v tichosti pracoval na vlastnom spôsobe, ako by osobnosti verejného života mohli vysielať naživo videá pre svojich fanúšikov. V súčasnosti spúšťa funkciu Live vo svojej aplikácii Mentions, ktorá je dostupná len pre celebrity.

Známe osobnosti, napr. herci, speváci či športovci, už môžu začať živé vysielanie. Ako prví túto funkciu vyskúšali The Rock a Serena Williamsová.

Produktový manažér Vadim Lavrusik zatiaľ neprezradil, kedy sa funkcia živého vysielania dostane k bežným používateľom, je však presvedčený o tom, že to bude „úžasný zážitok pre celebrity aj pre používateľov". Facebook vraj chce na ďalší vývoj tohto produktu získať spätnú väzbu od obidvoch strán.

A prečo by celebrity mali uprednostniť Facebook pred Merkaatom či podobnou službou Periscope? Pre rozsiahlu používateľskú základňu Facebooku tu totiž môžu získať oveľa širšie publikum ako na iných sieťach.

A druhý dôvod je ten, že videá sa nevymažú. Kým na Meerkate sa odstránia okamžite po skončení live streamingu a na Periscope sa zachovajú na 24 hodín, na Facebooku sa stanú súčasťou profilu celebrity a používatelia si ich môžu pozrieť aj neskôr. Navyše fanúšikovia budú v predstihu informovaní o live stremingu ich obľúbenej celebrity.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Internet

Aplikácia Screens pre Android umožní vytvoriť zástupcu na spustenie aplikácií v režime rozdelenej obrazovky

05.01.2017 00:10

Čoraz väčšie displeje smartfónov ponúkajú plochu na spustenie dvoch aplikácií naraz na rozdelenej obrazovke. Podpora tejto možnosti bola zabudovaná aj do operačného systému Android Nougat. Vývojár s p ...

Internet

Najvyhľadávanejším výrazom na Googli je znova Facebook

15.12.2016 00:13

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2016. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už šiesty raz p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá