Image
25.4.2014 0 Comments

Facebook sa chváli veľkým záujmom o aplikáciu Paper

INT_FB sa chvali.jpg Spravodajská aplikácia Paper sa podľa Facebooku teší u mobilných používateľov veľkej obľube. Konkrétne údaje však spoločnosť stále tají.

Podľa Facebooku sa priemerný používateľ aplikácie, ktorá je prvým produktom vývojárskeho tímu Creative Labs, pozrie asi na 80 príbehov za deň. Spoločnosť na druhej strane stále neposkytla žiadny údaj o tom, koľko ľudí si už aplikáciu stiahlo.

Paper obsahuje mnoho tradičných funkcií z Facebooku, ako sú nástroje na komunikáciu alebo stena s príspevkami. Popri tom sa však správa aj ako agregátor. Aplikácia totiž zhromažďuje články, ktoré používatelia zdieľajú na svojich profiloch, a triedi ich do samostatných sekcií - noviniek, správ z podnikania, fotospráv, športových správ a ďalších.

Aplikácia Paper, ktorá je dostupná len pre telefóny iPhone, bola s veľkou pompou uvedená v januári, ale teraz v rebríčku iOS rýchlo upadá. Podľa spoločnosti App Annie, ktorá sleduje hodnotenia na obchode App Store, trvalý pokles popularity sa začal v marci, keď bola ešte v rebríčku 100 najobľúbenejších aplikácií.

Facebook je však s prijatím aplikácie spokojný. Ľudia, ktorí si Paper stiahli do svojich telefónov, ju vraj používajú veľmi často. V budúcom roku chce preto prísť hneď s niekoľkými ďalšími aplikáciami. V niektorých prípadoch však pôjde len o osamostatnenie už existujúcich nástrojov od mobilnej aplikácie či jej desktopovej platformy.

Facebook tento týždeň uvoľnil aj aktualizáciu pre Paper, ktorá priniesla nové vzhľady obrazoviek. Tie by vraj mali používateľom uľahčiť nájdenie článkov z konkrétnych publikácií. Ako príklady vydavateľských domov, ktorých obsah možno v Paperi nájsť, Facebook uviedol Fox News a Bloomberg.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Internet

Aplikácia Screens pre Android umožní vytvoriť zástupcu na spustenie aplikácií v režime rozdelenej obrazovky

05.01.2017 00:10

Čoraz väčšie displeje smartfónov ponúkajú plochu na spustenie dvoch aplikácií naraz na rozdelenej obrazovke. Podpora tejto možnosti bola zabudovaná aj do operačného systému Android Nougat. Vývojár s p ...

Internet

Najvyhľadávanejším výrazom na Googli je znova Facebook

15.12.2016 00:13

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2016. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už šiesty raz p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá