Image
25.4.2014 0 Comments

Facebook sa chváli veľkým záujmom o aplikáciu Paper

INT_FB sa chvali.jpg Spravodajská aplikácia Paper sa podľa Facebooku teší u mobilných používateľov veľkej obľube. Konkrétne údaje však spoločnosť stále tají.

Podľa Facebooku sa priemerný používateľ aplikácie, ktorá je prvým produktom vývojárskeho tímu Creative Labs, pozrie asi na 80 príbehov za deň. Spoločnosť na druhej strane stále neposkytla žiadny údaj o tom, koľko ľudí si už aplikáciu stiahlo.

Paper obsahuje mnoho tradičných funkcií z Facebooku, ako sú nástroje na komunikáciu alebo stena s príspevkami. Popri tom sa však správa aj ako agregátor. Aplikácia totiž zhromažďuje články, ktoré používatelia zdieľajú na svojich profiloch, a triedi ich do samostatných sekcií - noviniek, správ z podnikania, fotospráv, športových správ a ďalších.

Aplikácia Paper, ktorá je dostupná len pre telefóny iPhone, bola s veľkou pompou uvedená v januári, ale teraz v rebríčku iOS rýchlo upadá. Podľa spoločnosti App Annie, ktorá sleduje hodnotenia na obchode App Store, trvalý pokles popularity sa začal v marci, keď bola ešte v rebríčku 100 najobľúbenejších aplikácií.

Facebook je však s prijatím aplikácie spokojný. Ľudia, ktorí si Paper stiahli do svojich telefónov, ju vraj používajú veľmi často. V budúcom roku chce preto prísť hneď s niekoľkými ďalšími aplikáciami. V niektorých prípadoch však pôjde len o osamostatnenie už existujúcich nástrojov od mobilnej aplikácie či jej desktopovej platformy.

Facebook tento týždeň uvoľnil aj aktualizáciu pre Paper, ktorá priniesla nové vzhľady obrazoviek. Tie by vraj mali používateľom uľahčiť nájdenie článkov z konkrétnych publikácií. Ako príklady vydavateľských domov, ktorých obsah možno v Paperi nájsť, Facebook uviedol Fox News a Bloomberg.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá