Image
25.4.2014 0 Comments

Facebook sa chváli veľkým záujmom o aplikáciu Paper

INT_FB sa chvali.jpg Spravodajská aplikácia Paper sa podľa Facebooku teší u mobilných používateľov veľkej obľube. Konkrétne údaje však spoločnosť stále tají.

Podľa Facebooku sa priemerný používateľ aplikácie, ktorá je prvým produktom vývojárskeho tímu Creative Labs, pozrie asi na 80 príbehov za deň. Spoločnosť na druhej strane stále neposkytla žiadny údaj o tom, koľko ľudí si už aplikáciu stiahlo.

Paper obsahuje mnoho tradičných funkcií z Facebooku, ako sú nástroje na komunikáciu alebo stena s príspevkami. Popri tom sa však správa aj ako agregátor. Aplikácia totiž zhromažďuje články, ktoré používatelia zdieľajú na svojich profiloch, a triedi ich do samostatných sekcií - noviniek, správ z podnikania, fotospráv, športových správ a ďalších.

Aplikácia Paper, ktorá je dostupná len pre telefóny iPhone, bola s veľkou pompou uvedená v januári, ale teraz v rebríčku iOS rýchlo upadá. Podľa spoločnosti App Annie, ktorá sleduje hodnotenia na obchode App Store, trvalý pokles popularity sa začal v marci, keď bola ešte v rebríčku 100 najobľúbenejších aplikácií.

Facebook je však s prijatím aplikácie spokojný. Ľudia, ktorí si Paper stiahli do svojich telefónov, ju vraj používajú veľmi často. V budúcom roku chce preto prísť hneď s niekoľkými ďalšími aplikáciami. V niektorých prípadoch však pôjde len o osamostatnenie už existujúcich nástrojov od mobilnej aplikácie či jej desktopovej platformy.

Facebook tento týždeň uvoľnil aj aktualizáciu pre Paper, ktorá priniesla nové vzhľady obrazoviek. Tie by vraj mali používateľom uľahčiť nájdenie článkov z konkrétnych publikácií. Ako príklady vydavateľských domov, ktorých obsah možno v Paperi nájsť, Facebook uviedol Fox News a Bloomberg.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá