Image
25.10.2012 0 Comments

Facebook oznámil nárast príjmov z reklamy

facebook-money.jpg Príjmy Facebooku z reklamy rástli v treťom štvrťroku rýchlejšie, ako sa očakávalo. Podiel mobilnej reklamy na celkových príjmoch z reklamy tvoril 14 %. To sa premietlo aj do zvýšenia ceny akcií najväčšej sociálnej siete o 13 %. Výnosy z mobilnej reklamy predstavovali 150 miliónov dolárov, zatiaľ čo v druhom štvrťroku sa pohybovali medzi 40 až 50 miliónmi. Celkové príjmy z reklamy činili 1,09 miliardy dolárov, čo je nárast o 36 %. Po šiestich mesiacoch teda kroky, ktoré Facebook urobil na lepšie využitie možností mobilnej reklamy, priniesli ovocie.

Starosti však robí Facebooku Zynga, príjmy z nej klesli medziročne o 20 %. No keďže príjmy zo Zyngy majú na príjmoch spoločnosti podiel len 7 %, nie je to rozhodujúce. Zaujímavé však je, že zvyšok herného ekosystému vykázal rast, príjmy z neho sa za posledný rok zvýšili o 40 % .

Na druhej strane počet používateľov aplikácie Instagram sa prudko zvýšil na 100 miliónov z 27 miliónov v čase, keď Facebook spoločnosť kúpil.

Jordan Rohan, analytik spoločnosti Stifel Nicolaus, sa vyjadril, že príjem Facebooku z mobilnej reklamy je impozantný, ale spoločnosť by si mala dať pozor, aby nepreťažila svojich používateľov reklamami, čo by mohlo negatívne ovplyvniť kvalitu používateľského zážitku.

Celkové príjmy Facebooku v treťom štvrťroku dosiahli výšku 1,26 mld. dolárov, a tak o kúsok prekonali očakávania analytikov na úrovni 1,23 mld. dolárov.

Zdroj: news.yahoo.com


Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Hybridné zariadenia predstavujú nový štandard. Čaká nás budúcnosť bez notebookov?

12.09.2016 00:22

Vo svete, kde každý rok stále rýchlejšie vznikajú nové technológie, je zaujímavé čítať o tom, ktoré technológie sú údajne na zostupe. Minulý mesiac napríklad ukázala štúdia spoločnosti comScore, že su ...

Prieskumy trhu 2

Vo Švédsku končí na skládkach len 1 % komunálneho odpadu

12.09.2016 00:10

Švédsko je lídrom v ochrane životného prostredia. Svedčí o tom okrem iného  aj projekt elektrických ciest, určených pre vozidlá, ktoré sú priťažké na to, aby boli poháňané iba elektrinou. Prvý dvojkil ...

Prieskumy trhu

PRIESKUM: Bankovú mobilnú aplikáciu využíva týždenne 22 % Slovákov

31.08.2016 00:07

Raz za týždeň využíva mobilnú aplikáciu svojej banky 22 % Slovákov. Takmer každý deň aplikáciu využije 14 % oslovených respondentov. V ČR je situácia obdobná, keď v oboch prípadoch sú výsledky len o p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá