Image
25.10.2012 0 Comments

Facebook oznámil nárast príjmov z reklamy

facebook-money.jpg Príjmy Facebooku z reklamy rástli v treťom štvrťroku rýchlejšie, ako sa očakávalo. Podiel mobilnej reklamy na celkových príjmoch z reklamy tvoril 14 %. To sa premietlo aj do zvýšenia ceny akcií najväčšej sociálnej siete o 13 %. Výnosy z mobilnej reklamy predstavovali 150 miliónov dolárov, zatiaľ čo v druhom štvrťroku sa pohybovali medzi 40 až 50 miliónmi. Celkové príjmy z reklamy činili 1,09 miliardy dolárov, čo je nárast o 36 %. Po šiestich mesiacoch teda kroky, ktoré Facebook urobil na lepšie využitie možností mobilnej reklamy, priniesli ovocie.

Starosti však robí Facebooku Zynga, príjmy z nej klesli medziročne o 20 %. No keďže príjmy zo Zyngy majú na príjmoch spoločnosti podiel len 7 %, nie je to rozhodujúce. Zaujímavé však je, že zvyšok herného ekosystému vykázal rast, príjmy z neho sa za posledný rok zvýšili o 40 % .

Na druhej strane počet používateľov aplikácie Instagram sa prudko zvýšil na 100 miliónov z 27 miliónov v čase, keď Facebook spoločnosť kúpil.

Jordan Rohan, analytik spoločnosti Stifel Nicolaus, sa vyjadril, že príjem Facebooku z mobilnej reklamy je impozantný, ale spoločnosť by si mala dať pozor, aby nepreťažila svojich používateľov reklamami, čo by mohlo negatívne ovplyvniť kvalitu používateľského zážitku.

Celkové príjmy Facebooku v treťom štvrťroku dosiahli výšku 1,26 mld. dolárov, a tak o kúsok prekonali očakávania analytikov na úrovni 1,23 mld. dolárov.

Zdroj: news.yahoo.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

V roku 2020 pretečie cloudom 14,1 zettabajtu. Je na takúto premávku Slovensko pripravené?

08.12.2016 00:14

Podľa záverov novej štúdie Cisco Global Cloud Index  dosiahne do roku 2020 ročný objem cloudovej dátovej premávky až 14,1 zettabajtov (ZB). To znamená, že v porovnaní s rokom 2015, keď celková premávk ...

Prieskumy trhu

Slovenskí žiaci zaostávajú v matematickej, čitateľskej aj prírodovednej gramotnosti

07.12.2016 00:07

Slovensko v porovnaní s priemerom krajín OECD zaostáva vo všetkých troch oblastiach – matematickej, čitateľskej aj prírodovednej gramotnosti. Výsledky slovenských 15-ročných žiakov sú podľa medzináro ...

Prieskumy trhu 1

Analytici zverejnili hlavné predpovede o digitálnej budúcnosti

07.12.2016 00:13

Hlavné predpovede na rok 2017 a nasledujúce roky vychádzajú z troch hlavných vplyvov postupujúcej digitálnej inovácie: skúseností a zapojenia používateľov (zákazníkov), inovácie v oblasti biznisu a se ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá