Image
13.10.2016 0 Comments

Facebook oficiálne spustil Workplace, ktorý už nemusíte v práci skrývať

Facebook už dva roky pracuje na svojej aplikácii pre firmy. Teraz sa dostala z fázy beta a je k dispozícii pre všetkých pod novým menom – z Facebook at Work sa stal Workplace.

Zámerom je zefektívniť firemné intranety, aby sa spoločnosti pri internej komunikácii nemuseli spoliehať na viac médií. Facebook testoval Workplace vyše roka vo viac ako 1000 spoločnostiach po celom svete a zapracovával doň spätnú väzbu od nich.

Workplace sa teraz veľmi podobá na Facebook, hlavný rozdiel je v tom, že všetky aktualizácie, informácie a príspevky, ktoré tu vidíte, sú v rámci vašej firmy. A funguje pre tímy všetkých veľkostí – od začínajúcich startupov až po nadnárodné korporácie.

Rovnako ako na sociálnej sieti môžete vytvárať skupiny, aktualizovať príspevky, označovať ľudí, zdieľať súbory a četovať s viacerými používateľmi naraz. K dispozícii je pracovný čet (Work Chat), čo je v podstate Messenger pre vás a vašich kolegov. Spustiť možno videohovor medzi dvoma osobami, skupinový audiohovor aj vysielanie živého videa.

Workplace ponúka aj firemné funkcie, ako napr. analytické dashboardy, podporu pre single sign-on a bezpečný prístup používateľov k podnikovým aplikáciám. Čoskoro bude možné vytvoriť aj skupiny naprieč spoločnosťami, takže zamestnanci z rôznych organizácií budú môcť jednoducho spolupracovať na spoločných projektoch.

Pokiaľ ide o ceny, do 1000 používateľov sa platia 3 doláre za používateľa mesačne, do 10 000 používateľov treba platiť 2 doláre za používateľa mesačne, pri viac ako 10 000 používateľoch sa cena znižuje na 1 dolár za používateľa. K dispozícii je aj trojmesačné skúšobné obdobie bez poplatkov. Cenami teda Workplace atakuje iné aplikácie na spoluprácu, ako je napr. Slack či Microsoft Yammer. Jeho výhodou je aj to, že rozhranie je známe väčšine ľudí, a tak odpadnú starosti so školením zamestnancov.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá