Image
13.10.2016 0 Comments

Facebook oficiálne spustil Workplace, ktorý už nemusíte v práci skrývať

Facebook už dva roky pracuje na svojej aplikácii pre firmy. Teraz sa dostala z fázy beta a je k dispozícii pre všetkých pod novým menom – z Facebook at Work sa stal Workplace.

Zámerom je zefektívniť firemné intranety, aby sa spoločnosti pri internej komunikácii nemuseli spoliehať na viac médií. Facebook testoval Workplace vyše roka vo viac ako 1000 spoločnostiach po celom svete a zapracovával doň spätnú väzbu od nich.

Workplace sa teraz veľmi podobá na Facebook, hlavný rozdiel je v tom, že všetky aktualizácie, informácie a príspevky, ktoré tu vidíte, sú v rámci vašej firmy. A funguje pre tímy všetkých veľkostí – od začínajúcich startupov až po nadnárodné korporácie.

Rovnako ako na sociálnej sieti môžete vytvárať skupiny, aktualizovať príspevky, označovať ľudí, zdieľať súbory a četovať s viacerými používateľmi naraz. K dispozícii je pracovný čet (Work Chat), čo je v podstate Messenger pre vás a vašich kolegov. Spustiť možno videohovor medzi dvoma osobami, skupinový audiohovor aj vysielanie živého videa.

Workplace ponúka aj firemné funkcie, ako napr. analytické dashboardy, podporu pre single sign-on a bezpečný prístup používateľov k podnikovým aplikáciám. Čoskoro bude možné vytvoriť aj skupiny naprieč spoločnosťami, takže zamestnanci z rôznych organizácií budú môcť jednoducho spolupracovať na spoločných projektoch.

Pokiaľ ide o ceny, do 1000 používateľov sa platia 3 doláre za používateľa mesačne, do 10 000 používateľov treba platiť 2 doláre za používateľa mesačne, pri viac ako 10 000 používateľoch sa cena znižuje na 1 dolár za používateľa. K dispozícii je aj trojmesačné skúšobné obdobie bez poplatkov. Cenami teda Workplace atakuje iné aplikácie na spoluprácu, ako je napr. Slack či Microsoft Yammer. Jeho výhodou je aj to, že rozhranie je známe väčšine ľudí, a tak odpadnú starosti so školením zamestnancov.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá