Image
13.10.2016 0 Comments

Facebook oficiálne spustil Workplace, ktorý už nemusíte v práci skrývať

Facebook už dva roky pracuje na svojej aplikácii pre firmy. Teraz sa dostala z fázy beta a je k dispozícii pre všetkých pod novým menom – z Facebook at Work sa stal Workplace.

Zámerom je zefektívniť firemné intranety, aby sa spoločnosti pri internej komunikácii nemuseli spoliehať na viac médií. Facebook testoval Workplace vyše roka vo viac ako 1000 spoločnostiach po celom svete a zapracovával doň spätnú väzbu od nich.

Workplace sa teraz veľmi podobá na Facebook, hlavný rozdiel je v tom, že všetky aktualizácie, informácie a príspevky, ktoré tu vidíte, sú v rámci vašej firmy. A funguje pre tímy všetkých veľkostí – od začínajúcich startupov až po nadnárodné korporácie.

Rovnako ako na sociálnej sieti môžete vytvárať skupiny, aktualizovať príspevky, označovať ľudí, zdieľať súbory a četovať s viacerými používateľmi naraz. K dispozícii je pracovný čet (Work Chat), čo je v podstate Messenger pre vás a vašich kolegov. Spustiť možno videohovor medzi dvoma osobami, skupinový audiohovor aj vysielanie živého videa.

Workplace ponúka aj firemné funkcie, ako napr. analytické dashboardy, podporu pre single sign-on a bezpečný prístup používateľov k podnikovým aplikáciám. Čoskoro bude možné vytvoriť aj skupiny naprieč spoločnosťami, takže zamestnanci z rôznych organizácií budú môcť jednoducho spolupracovať na spoločných projektoch.

Pokiaľ ide o ceny, do 1000 používateľov sa platia 3 doláre za používateľa mesačne, do 10 000 používateľov treba platiť 2 doláre za používateľa mesačne, pri viac ako 10 000 používateľoch sa cena znižuje na 1 dolár za používateľa. K dispozícii je aj trojmesačné skúšobné obdobie bez poplatkov. Cenami teda Workplace atakuje iné aplikácie na spoluprácu, ako je napr. Slack či Microsoft Yammer. Jeho výhodou je aj to, že rozhranie je známe väčšine ľudí, a tak odpadnú starosti so školením zamestnancov.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá