Image
14.2.2013 0 Comments

Facebook je žalovaný pre tlačidlo Like

facebook_like.jpg Facebook čelí žalobe za použitie tlačidla Like a ďalších funkcií sociálnej siete. Podala ju spoločnosť Rembrandt Social Media na federálnom súde vo Virgínii v mene už nežijúceho holandského programátora. Joannes Jozef Everardus van Der Meer si nechal patentovať niekoľko prvkov v súvislosti so svojím projektom sociálnej siete Surfbook. Facebook vraj bez súhlasu použil dva z jeho patentov.

„Sme presvedčení, že naše patenty predstavujú dôležitý stavebný prvok každej sociálnej siete, ako ich poznáme. Preto predpokladáme, že sudca rozhodne v náš prospech," povedal Tom Melsheimer, právny zástupca firmy.

Van der Meerovi boli patenty udelené v roku 1998, teda päť rokov pred vznikom Facebooku. Surfbook bol akýsi sociálny denník, kde si priatelia vymieňali informácie, a obsahoval aj obdobné tlačidlo, ako je Like na dnešnom Facebooku.

Žalobca predložil aj doklady o tom, že Facebook si bol vedomý existencie patentov a citoval ich vo svojej dokumentácii k patentom vlastných technológií pre sociálne siete.

Pre Facebook je potešujúce, že ani v prípade, že by spor prehral, nebude musieť dlho platiť. Medzinárodne uznávaná maximálna platnosť patentov je 20 rokov, tá sa teda v tomto prípade skončí v roku 2018.

Zdroj: bbc.co.uk


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá