Image
14.2.2013 0 Comments

Facebook je žalovaný pre tlačidlo Like

facebook_like.jpg Facebook čelí žalobe za použitie tlačidla Like a ďalších funkcií sociálnej siete. Podala ju spoločnosť Rembrandt Social Media na federálnom súde vo Virgínii v mene už nežijúceho holandského programátora. Joannes Jozef Everardus van Der Meer si nechal patentovať niekoľko prvkov v súvislosti so svojím projektom sociálnej siete Surfbook. Facebook vraj bez súhlasu použil dva z jeho patentov.

„Sme presvedčení, že naše patenty predstavujú dôležitý stavebný prvok každej sociálnej siete, ako ich poznáme. Preto predpokladáme, že sudca rozhodne v náš prospech," povedal Tom Melsheimer, právny zástupca firmy.

Van der Meerovi boli patenty udelené v roku 1998, teda päť rokov pred vznikom Facebooku. Surfbook bol akýsi sociálny denník, kde si priatelia vymieňali informácie, a obsahoval aj obdobné tlačidlo, ako je Like na dnešnom Facebooku.

Žalobca predložil aj doklady o tom, že Facebook si bol vedomý existencie patentov a citoval ich vo svojej dokumentácii k patentom vlastných technológií pre sociálne siete.

Pre Facebook je potešujúce, že ani v prípade, že by spor prehral, nebude musieť dlho platiť. Medzinárodne uznávaná maximálna platnosť patentov je 20 rokov, tá sa teda v tomto prípade skončí v roku 2018.

Zdroj: bbc.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá