Image
12.8.2014 0 Comments

Facebook chce dostať Messenger do každého mobilu, ľudom sa to nepáči

facebook-messenger.jpg Facebook začína mobilných užívateľov nútiť do používania samostatnej aplikácie pre zasielanie správ.

Niektorí mobilní užívatelia Facebooku boli v stredu upozornení, že už naďalej neuvidia správy ani ich nebudú môcť posielať, kým si nestiahnu špeciálnu aplikáciu Messenger. Ide pritom len o začiatok - v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch by rovnaké upozornenie mali dostať aj milióny ďalších užívateľov.

Niektorým užívateľom sa takýto prístup Facebooku samozrejme nepáči. Na rôznych blogoch v tejto súvislosti zaznievajú zmienky o Orwell, resp. jeho románe 1984, čím ľudia reagujú na schopnosť aplikácie vytáčať telefónne čísla alebo používanie kamery bez vedomia užívateľa. "Facebook tým zašiel už príliš ďaleko. Je čas sa mu postaviť a povedať rozhodne nie," napísal vo svojom článku napríklad renomovaný denník The Huffington Post.

Podľa Facebooku sú však všetky obavy zveličené a založené na zlých informáciách. Väčšina problémov je vraj spôsobená prísnymi pravidlami Androidu pre aplikácie. Facebook vraj nemôže napísať vlastné pravidlá používania aplikácie a namiesto toho musí použiť všeobecný jazyk Androidu. To, čo sa používateľom zobrazí pri snahe o aktiváciu aplikácie, tak v skutočnosti neodráža spôsob, akým sa aplikácia vo finále chová.

Na iOS od Applu má vraj Facebook naopak viac voľnosti pri výbere slov, ktorými užívateľa informuje o spôsobe, akým aplikácia funguje. Na Androide musia užívatelia pred prvým použitím aplikácie súhlasiť s každým jej nástrojom a funkciou naraz. Na iPhonoch prichádzajú podobné žiadosti až vo chvíli, kedy má dôjsť k využitiu rôznych nástrojov - napríklad k prístupu do adresára alebo prístupu k mikrofónu.

Ak tak napríklad používateľ iPhonu nikdy nevyužije Facebook Messenger pre hlasový hovor, aplikácia ho nikdy nepožiada o použitie mikrofónu. Používatelia iOS navyše môžu odmietnuť len niektoré funkcie aplikácie, zatiaľ čo používatelia Androidu majú na výber buď medzi všetkými, alebo žiadnou.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá