Image
12.8.2014 0 Comments

Facebook chce dostať Messenger do každého mobilu, ľudom sa to nepáči

facebook-messenger.jpg Facebook začína mobilných užívateľov nútiť do používania samostatnej aplikácie pre zasielanie správ.

Niektorí mobilní užívatelia Facebooku boli v stredu upozornení, že už naďalej neuvidia správy ani ich nebudú môcť posielať, kým si nestiahnu špeciálnu aplikáciu Messenger. Ide pritom len o začiatok - v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch by rovnaké upozornenie mali dostať aj milióny ďalších užívateľov.

Niektorým užívateľom sa takýto prístup Facebooku samozrejme nepáči. Na rôznych blogoch v tejto súvislosti zaznievajú zmienky o Orwell, resp. jeho románe 1984, čím ľudia reagujú na schopnosť aplikácie vytáčať telefónne čísla alebo používanie kamery bez vedomia užívateľa. "Facebook tým zašiel už príliš ďaleko. Je čas sa mu postaviť a povedať rozhodne nie," napísal vo svojom článku napríklad renomovaný denník The Huffington Post.

Podľa Facebooku sú však všetky obavy zveličené a založené na zlých informáciách. Väčšina problémov je vraj spôsobená prísnymi pravidlami Androidu pre aplikácie. Facebook vraj nemôže napísať vlastné pravidlá používania aplikácie a namiesto toho musí použiť všeobecný jazyk Androidu. To, čo sa používateľom zobrazí pri snahe o aktiváciu aplikácie, tak v skutočnosti neodráža spôsob, akým sa aplikácia vo finále chová.

Na iOS od Applu má vraj Facebook naopak viac voľnosti pri výbere slov, ktorými užívateľa informuje o spôsobe, akým aplikácia funguje. Na Androide musia užívatelia pred prvým použitím aplikácie súhlasiť s každým jej nástrojom a funkciou naraz. Na iPhonoch prichádzajú podobné žiadosti až vo chvíli, kedy má dôjsť k využitiu rôznych nástrojov - napríklad k prístupu do adresára alebo prístupu k mikrofónu.

Ak tak napríklad používateľ iPhonu nikdy nevyužije Facebook Messenger pre hlasový hovor, aplikácia ho nikdy nepožiada o použitie mikrofónu. Používatelia iOS navyše môžu odmietnuť len niektoré funkcie aplikácie, zatiaľ čo používatelia Androidu majú na výber buď medzi všetkými, alebo žiadnou.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá