Image
23.5.2014 0 Comments

Facebook bude odpočúvať ľudí a pridávať do ich statusov, akú hudbu a filmy práve sledujú

facebook_audio_recognition copy.jpg Na Facebooku môžete svoje príspevky doplniť o množstvo informácií - o svoje pocity, činnosti a pod. Najnovšia verzia Facebooku pre iOS a Android však automaticky rozpozná skladbu, ktorú počúvate, alebo televízny program, ktorý práve sledujete, a pridá ho do vášho statusu.

Funkcia sa nazýva audio recognition (audio rozpoznávanie) a spustí sa zakaždým, keď používateľ začne písať nový status. Vtedy Facebook aktivuje mikrofón a zaznamená časť pesničky či dialógu z filmu bežiaceho v pozadí a úryvok porovná so svojou databázou. K rozpoznanej skladbe pridá aj 30-sekundovú ukážku, ktorú si môžu vypočuť aj ostatní. Pri seriáloch rozpozná príslušnú sezónu aj diel.

Funkciu možno prvýkrát aktivovať kliknutím na nové tlačidlo v okne statusu. Na upokojenie používateľov, ktorí by mali obavy zo sledovania, Facebook uvádza, že aplikácia nerozpoznáva šum na pozadí a konverzácie. Zvuky sú použité iba na nájdenie zhody a nikde sa neukladajú. Navyše aplikácia „počúva" iba vtedy, keď používateľ zapisuje status.

Rozpoznávanie funguje podobne ako v populárnej audiotaggingovej aplikácii Shazam, no v súčasnosti je dostupné len v USA, pretože rozpoznáva len 160 tamojších televíznych kanálov.

Za zmienku stojí, že Facebook vytvoril kompletnú technológiu potrebnú na rozpoznávanie audia in-house. Funkciu vypracoval malý tím jeho pracovníkov v priebehu jedného roka. Na druhej strane Shazam zamestnáva niekoľko sto ľudí a zdokonaľuje svoju technológiu už viac rokov.

Nová funkcia sa sprístupní americkým používateľom postupne v nasledujúcich týždňoch.

Zdroj: newsroom.fb.com
theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá