Image
23.5.2014 0 Comments

Facebook bude odpočúvať ľudí a pridávať do ich statusov, akú hudbu a filmy práve sledujú

facebook_audio_recognition copy.jpg Na Facebooku môžete svoje príspevky doplniť o množstvo informácií - o svoje pocity, činnosti a pod. Najnovšia verzia Facebooku pre iOS a Android však automaticky rozpozná skladbu, ktorú počúvate, alebo televízny program, ktorý práve sledujete, a pridá ho do vášho statusu.

Funkcia sa nazýva audio recognition (audio rozpoznávanie) a spustí sa zakaždým, keď používateľ začne písať nový status. Vtedy Facebook aktivuje mikrofón a zaznamená časť pesničky či dialógu z filmu bežiaceho v pozadí a úryvok porovná so svojou databázou. K rozpoznanej skladbe pridá aj 30-sekundovú ukážku, ktorú si môžu vypočuť aj ostatní. Pri seriáloch rozpozná príslušnú sezónu aj diel.

Funkciu možno prvýkrát aktivovať kliknutím na nové tlačidlo v okne statusu. Na upokojenie používateľov, ktorí by mali obavy zo sledovania, Facebook uvádza, že aplikácia nerozpoznáva šum na pozadí a konverzácie. Zvuky sú použité iba na nájdenie zhody a nikde sa neukladajú. Navyše aplikácia „počúva" iba vtedy, keď používateľ zapisuje status.

Rozpoznávanie funguje podobne ako v populárnej audiotaggingovej aplikácii Shazam, no v súčasnosti je dostupné len v USA, pretože rozpoznáva len 160 tamojších televíznych kanálov.

Za zmienku stojí, že Facebook vytvoril kompletnú technológiu potrebnú na rozpoznávanie audia in-house. Funkciu vypracoval malý tím jeho pracovníkov v priebehu jedného roka. Na druhej strane Shazam zamestnáva niekoľko sto ľudí a zdokonaľuje svoju technológiu už viac rokov.

Nová funkcia sa sprístupní americkým používateľom postupne v nasledujúcich týždňoch.

Zdroj: newsroom.fb.com
theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá