Image
23.5.2014 0 Comments

Facebook bude odpočúvať ľudí a pridávať do ich statusov, akú hudbu a filmy práve sledujú

facebook_audio_recognition copy.jpg Na Facebooku môžete svoje príspevky doplniť o množstvo informácií - o svoje pocity, činnosti a pod. Najnovšia verzia Facebooku pre iOS a Android však automaticky rozpozná skladbu, ktorú počúvate, alebo televízny program, ktorý práve sledujete, a pridá ho do vášho statusu.

Funkcia sa nazýva audio recognition (audio rozpoznávanie) a spustí sa zakaždým, keď používateľ začne písať nový status. Vtedy Facebook aktivuje mikrofón a zaznamená časť pesničky či dialógu z filmu bežiaceho v pozadí a úryvok porovná so svojou databázou. K rozpoznanej skladbe pridá aj 30-sekundovú ukážku, ktorú si môžu vypočuť aj ostatní. Pri seriáloch rozpozná príslušnú sezónu aj diel.

Funkciu možno prvýkrát aktivovať kliknutím na nové tlačidlo v okne statusu. Na upokojenie používateľov, ktorí by mali obavy zo sledovania, Facebook uvádza, že aplikácia nerozpoznáva šum na pozadí a konverzácie. Zvuky sú použité iba na nájdenie zhody a nikde sa neukladajú. Navyše aplikácia „počúva" iba vtedy, keď používateľ zapisuje status.

Rozpoznávanie funguje podobne ako v populárnej audiotaggingovej aplikácii Shazam, no v súčasnosti je dostupné len v USA, pretože rozpoznáva len 160 tamojších televíznych kanálov.

Za zmienku stojí, že Facebook vytvoril kompletnú technológiu potrebnú na rozpoznávanie audia in-house. Funkciu vypracoval malý tím jeho pracovníkov v priebehu jedného roka. Na druhej strane Shazam zamestnáva niekoľko sto ľudí a zdokonaľuje svoju technológiu už viac rokov.

Nová funkcia sa sprístupní americkým používateľom postupne v nasledujúcich týždňoch.

Zdroj: newsroom.fb.com
theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

10 trendov pre tohtoročný trh s mobilnými aplikáciami

18.01.2017 00:15

Na začiatku nového roka sa spoločnosť Resco pozrela na najdôležitejšie trendy, ktoré čaká tento biznis v roku 2017. Výskum spoločnosti App Annie predpokladá, že celkové výdavky spotrebiteľov na nákup ...

Internet

Inteligentný bot Google Assistant čoskoro umožní vykonávať platby aj hlasovým príkazom

18.01.2017 00:25

Rozbor Google App pre Android (beta verzia 6.11.13), ktorý  zahŕňa aj službu Assistant, podľa ľudí z XDA Developers ukazuje, že čoskoro by sme mohli uskutočňovať platby pomocou zariadení podporujúcich ...

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá