Image
28.9.2016 0 Comments

Facebook Messenger začal širšie testovanie tajného četu a miznúcich správ

S 1 miliardou používateľov WhatsApp a 900 miliónmi používateľov Messengera chce Facebook prevziať dominanciu v oblasti instantných správ s end-to-end šifrovaním. Sociálna sieť spustila beta verziu funkcie nazývanej tajné konverzácie (secret conversations).

Testovanie s vybranou malou skupinou testerov sa začalo už v júli, no zdá sa, že v súčasnosti sa finálna verzia dostáva k väčšiemu počtu používateľov.

Facebook používa šifrovací protokol Signal vyvinutý spoločnosťou Open Whisper Systems. Správy s end-to-end šifrovaním môžu byť prečítané iba na jednom zariadení osoby, s ktorou komunikujete. Okrem toho môže používateľ v rámci tajnej konverzácie nastaviť aj časovač určujúci, po aký čas bude odoslaná správa viditeľná v konverzácii. Rozmedzie sa dá nastaviť od 5 sekúnd do 24 hodín.

Tajné konverzácie sú voliteľná funkcia. To preto, že mnohí používatelia sa pri práci s Messengerom prepínajú medzi rôznymi zariadeniami, ako sú tablety, smartfóny a počítače. No tajná konverzácia sa dá čítať iba na jednom zariadení, preto nemusí vyhovovať každému. Okrem toho sú tu isté obmedzenia – tajné konverzácie nepodporujú rich text, GIF-y, videá, uskutočňovanie platieb a niektoré ďalšie obľúbené funkcie Messengera.

To, či ste boli aj vy zaradení do širšieho testovania tejto funkcie, sa dozviete po nainštalovaní aktualizácie Messengera z 21. septembra.

Podrobnosti o tajných konverzáciách si môžete prečítať v tomto dokumente.

Zdroj: digitaltrends.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá