Image
28.9.2016 0 Comments

Facebook Messenger začal širšie testovanie tajného četu a miznúcich správ

S 1 miliardou používateľov WhatsApp a 900 miliónmi používateľov Messengera chce Facebook prevziať dominanciu v oblasti instantných správ s end-to-end šifrovaním. Sociálna sieť spustila beta verziu funkcie nazývanej tajné konverzácie (secret conversations).

Testovanie s vybranou malou skupinou testerov sa začalo už v júli, no zdá sa, že v súčasnosti sa finálna verzia dostáva k väčšiemu počtu používateľov.

Facebook používa šifrovací protokol Signal vyvinutý spoločnosťou Open Whisper Systems. Správy s end-to-end šifrovaním môžu byť prečítané iba na jednom zariadení osoby, s ktorou komunikujete. Okrem toho môže používateľ v rámci tajnej konverzácie nastaviť aj časovač určujúci, po aký čas bude odoslaná správa viditeľná v konverzácii. Rozmedzie sa dá nastaviť od 5 sekúnd do 24 hodín.

Tajné konverzácie sú voliteľná funkcia. To preto, že mnohí používatelia sa pri práci s Messengerom prepínajú medzi rôznymi zariadeniami, ako sú tablety, smartfóny a počítače. No tajná konverzácia sa dá čítať iba na jednom zariadení, preto nemusí vyhovovať každému. Okrem toho sú tu isté obmedzenia – tajné konverzácie nepodporujú rich text, GIF-y, videá, uskutočňovanie platieb a niektoré ďalšie obľúbené funkcie Messengera.

To, či ste boli aj vy zaradení do širšieho testovania tejto funkcie, sa dozviete po nainštalovaní aktualizácie Messengera z 21. septembra.

Podrobnosti o tajných konverzáciách si môžete prečítať v tomto dokumente.

Zdroj: digitaltrends.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá