Image
28.9.2016 0 Comments

Facebook Messenger začal širšie testovanie tajného četu a miznúcich správ

S 1 miliardou používateľov WhatsApp a 900 miliónmi používateľov Messengera chce Facebook prevziať dominanciu v oblasti instantných správ s end-to-end šifrovaním. Sociálna sieť spustila beta verziu funkcie nazývanej tajné konverzácie (secret conversations).

Testovanie s vybranou malou skupinou testerov sa začalo už v júli, no zdá sa, že v súčasnosti sa finálna verzia dostáva k väčšiemu počtu používateľov.

Facebook používa šifrovací protokol Signal vyvinutý spoločnosťou Open Whisper Systems. Správy s end-to-end šifrovaním môžu byť prečítané iba na jednom zariadení osoby, s ktorou komunikujete. Okrem toho môže používateľ v rámci tajnej konverzácie nastaviť aj časovač určujúci, po aký čas bude odoslaná správa viditeľná v konverzácii. Rozmedzie sa dá nastaviť od 5 sekúnd do 24 hodín.

Tajné konverzácie sú voliteľná funkcia. To preto, že mnohí používatelia sa pri práci s Messengerom prepínajú medzi rôznymi zariadeniami, ako sú tablety, smartfóny a počítače. No tajná konverzácia sa dá čítať iba na jednom zariadení, preto nemusí vyhovovať každému. Okrem toho sú tu isté obmedzenia – tajné konverzácie nepodporujú rich text, GIF-y, videá, uskutočňovanie platieb a niektoré ďalšie obľúbené funkcie Messengera.

To, či ste boli aj vy zaradení do širšieho testovania tejto funkcie, sa dozviete po nainštalovaní aktualizácie Messengera z 21. septembra.

Podrobnosti o tajných konverzáciách si môžete prečítať v tomto dokumente.

Zdroj: digitaltrends.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá