Image
9.6.2016 0 Comments

Facebook Messenger umožňuje posielať a prijímať peniaze. Prinášame postup, ako na to

Keď Facebook oddelil Messenger a prinútil milióny používateľov po celom svete, aby si stiahli na četovanie špeciálnu aplikáciu, nikto z toho nemal veľkú radosť. No ako vysvetlil, s aplikáciou má veľké plány. Odvtedy už otestoval písanie SMS, četovací robot,  hovorí sa aj o hlasových hovoroch a možno sa dočkáme aj mobilných platieb.

Vlastne Facebook Messenger už teraz môžete použiť na odosielanie a prijímanie peňazí na spôsob PayPal. No, nie celkom tak, pretože sa vyžaduje debetná karta na oboch stranách transakcie. Ale používanie služby je úplne zadarmo, navyše ponúka podľa Facebooku „špičkovú“ bezpečnosť, ochranu PIN-om. CNET priniesol presný postup.

1. krok: Pridajte svoju debetnú kartu. V aplikácii Messenger pre Android kliknite na ikonu Profil, potom prejdite nadol a kliknite na položku Platby (Payments). V aplikácii pre iOS kliknite na tlačidlo Nastavenie, potom na Platby. Zvoľte možnosť Pridať novú debetnú kartu (Add New Debit Card) a dokončite proces.

2. krok: Otvorte čet s osobou, ktorej chcete poslať peniaze. Kliknite na ikonku Viac (More) v lište s nástrojmi. Je to tá s tromi bodkami v obdĺžnikovom boxe.

3. krok: Kliknite na Platby, potom na Ďalej (Next), aby ste obišli informačnú obrazovku. V predvolenom nastavení budete na obrazovke platby, kde zadáte sumu, ktorú chcete poslať danej osobe, a poznámku identifikujúcu platbu. Potom kliknite na tlačidlo Pay a hotovo.

4. krok: Naopak, ak chcete o peniaze požiadať, kliknite v hornej časti obrazovky na tlačidlo Request, zadajte sumu a dôvod, potom na dokončenie procesu kliknite na tlačidlo Request.

V oboch prípadoch sa transakcia zobrazí ako vložená položka vpravo od vášho prebiehajúceho četu. Odtiaľ príjemca môže peniaze buď prijať, alebo odmietnuť jednoduchým kliknutím na tlačidlo.

Ak používate debetné karty vy aj vaši známi, je to jednoduchý spôsob, ako vykonávať elektronické transakcie na cestách. Navyše zadarmo.

(Screenshoty: Rick Broida/CNET)

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá