Image
9.6.2016 0 Comments

Facebook Messenger umožňuje posielať a prijímať peniaze. Prinášame postup, ako na to

Keď Facebook oddelil Messenger a prinútil milióny používateľov po celom svete, aby si stiahli na četovanie špeciálnu aplikáciu, nikto z toho nemal veľkú radosť. No ako vysvetlil, s aplikáciou má veľké plány. Odvtedy už otestoval písanie SMS, četovací robot,  hovorí sa aj o hlasových hovoroch a možno sa dočkáme aj mobilných platieb.

Vlastne Facebook Messenger už teraz môžete použiť na odosielanie a prijímanie peňazí na spôsob PayPal. No, nie celkom tak, pretože sa vyžaduje debetná karta na oboch stranách transakcie. Ale používanie služby je úplne zadarmo, navyše ponúka podľa Facebooku „špičkovú“ bezpečnosť, ochranu PIN-om. CNET priniesol presný postup.

1. krok: Pridajte svoju debetnú kartu. V aplikácii Messenger pre Android kliknite na ikonu Profil, potom prejdite nadol a kliknite na položku Platby (Payments). V aplikácii pre iOS kliknite na tlačidlo Nastavenie, potom na Platby. Zvoľte možnosť Pridať novú debetnú kartu (Add New Debit Card) a dokončite proces.

2. krok: Otvorte čet s osobou, ktorej chcete poslať peniaze. Kliknite na ikonku Viac (More) v lište s nástrojmi. Je to tá s tromi bodkami v obdĺžnikovom boxe.

3. krok: Kliknite na Platby, potom na Ďalej (Next), aby ste obišli informačnú obrazovku. V predvolenom nastavení budete na obrazovke platby, kde zadáte sumu, ktorú chcete poslať danej osobe, a poznámku identifikujúcu platbu. Potom kliknite na tlačidlo Pay a hotovo.

4. krok: Naopak, ak chcete o peniaze požiadať, kliknite v hornej časti obrazovky na tlačidlo Request, zadajte sumu a dôvod, potom na dokončenie procesu kliknite na tlačidlo Request.

V oboch prípadoch sa transakcia zobrazí ako vložená položka vpravo od vášho prebiehajúceho četu. Odtiaľ príjemca môže peniaze buď prijať, alebo odmietnuť jednoduchým kliknutím na tlačidlo.

Ak používate debetné karty vy aj vaši známi, je to jednoduchý spôsob, ako vykonávať elektronické transakcie na cestách. Navyše zadarmo.

(Screenshoty: Rick Broida/CNET)

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá