Image
9.6.2016 0 Comments

Facebook Messenger umožňuje posielať a prijímať peniaze. Prinášame postup, ako na to

Keď Facebook oddelil Messenger a prinútil milióny používateľov po celom svete, aby si stiahli na četovanie špeciálnu aplikáciu, nikto z toho nemal veľkú radosť. No ako vysvetlil, s aplikáciou má veľké plány. Odvtedy už otestoval písanie SMS, četovací robot,  hovorí sa aj o hlasových hovoroch a možno sa dočkáme aj mobilných platieb.

Vlastne Facebook Messenger už teraz môžete použiť na odosielanie a prijímanie peňazí na spôsob PayPal. No, nie celkom tak, pretože sa vyžaduje debetná karta na oboch stranách transakcie. Ale používanie služby je úplne zadarmo, navyše ponúka podľa Facebooku „špičkovú“ bezpečnosť, ochranu PIN-om. CNET priniesol presný postup.

1. krok: Pridajte svoju debetnú kartu. V aplikácii Messenger pre Android kliknite na ikonu Profil, potom prejdite nadol a kliknite na položku Platby (Payments). V aplikácii pre iOS kliknite na tlačidlo Nastavenie, potom na Platby. Zvoľte možnosť Pridať novú debetnú kartu (Add New Debit Card) a dokončite proces.

2. krok: Otvorte čet s osobou, ktorej chcete poslať peniaze. Kliknite na ikonku Viac (More) v lište s nástrojmi. Je to tá s tromi bodkami v obdĺžnikovom boxe.

3. krok: Kliknite na Platby, potom na Ďalej (Next), aby ste obišli informačnú obrazovku. V predvolenom nastavení budete na obrazovke platby, kde zadáte sumu, ktorú chcete poslať danej osobe, a poznámku identifikujúcu platbu. Potom kliknite na tlačidlo Pay a hotovo.

4. krok: Naopak, ak chcete o peniaze požiadať, kliknite v hornej časti obrazovky na tlačidlo Request, zadajte sumu a dôvod, potom na dokončenie procesu kliknite na tlačidlo Request.

V oboch prípadoch sa transakcia zobrazí ako vložená položka vpravo od vášho prebiehajúceho četu. Odtiaľ príjemca môže peniaze buď prijať, alebo odmietnuť jednoduchým kliknutím na tlačidlo.

Ak používate debetné karty vy aj vaši známi, je to jednoduchý spôsob, ako vykonávať elektronické transakcie na cestách. Navyše zadarmo.

(Screenshoty: Rick Broida/CNET)

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá