Image
3.6.2016 0 Comments

FREECOM predstavuje kompaktný, štýlovo kovový a rýchly externý TS disk s pripojením USB 3.0 A TYPE-C pre používateľov PC i MAC

Napriek kovovému puzdru a vysokým kapacitám 2 TB a 1 TB váži disk mHDD Slim iba 150 gramov a so svojimi 0,9 cm je veľmi tenký. Zákazníci, ktorí zvolia 2 TB model, môžu očakávať dostatok priestoru na uloženie až 4 000 filmov, 500 000 fotografií alebo 900 000 piesní.

Aby majitelia Mac i PC mohli naplno využívať vylepšené konektivity, je mHDD Slim k dispozícii s dvoma káblami: USB Type-C a USB 3.0. Disk je naformátovaný vo FAT32 a uľahčuje prenos medzi počítačmi s Windows a Mac bez nutnosti preformátovania. Pre potrebu uloženia súborov väčších ako 4 GB je priamo na disku priložený softvér na preformátovanie na HFS+ pre Macy a NTFS pre PC.

S elegantným šasi z brúseného hliníka, v ktorom sa zrkadlí štýlový zovňajšok MacBookov, je mHDD k dispozícii v troch farebných vyhotoveniach: strieborná, zlatá a vesmírna sivá.

Disk sa dodáva s predinštalovaným softvérom Nero Backup Essentials pre úplnú zálohu systému a obnovenie funkčnosti. Ten umožňuje používateľom naplánovať automatické zálohovanie podľa dátumu a času, komprimovať súbory na úsporu miesta alebo šifrovať zálohy chránené heslom. Pevný disk má tiež funkciu USB Rec&Play, ktorá z neho robí plnohodnotný video rekordér pre televízory s USB pripojením. Umožňuje nahrávanie, prehrávanie a dokonca pozastavenie živého TV vysielania.

Odporúčaná maloobchodná cena produktu mHDD s kapacitou 1 TB je 109,99 eur vrátane DPH, zatiaľ čo 2 TB variant stojí 159,99 eur vrátane DPH.

Stolové disky mHDD a mSSD značky Freecom

mHHD Slim disky rozširujú rady väčších stolových pevných diskov mHDD s pripojením USB 3.0 v kapacitách 2 TB, 4 TB a 8 TB (k dispozícii za ceny 109,99 eur, 159,99 eur a 339,88 eur). Tieto robustné zariadenia na ukladanie dát, ktorých hmotnosť dosahuje až 1 kg pri 8 TB modeli, sú tiež k dispozícii vo veľmi štýlovom, textúrovanom zovňajšku z odolného kovu.

Nové produkty doplňujú už skôr uvedený Freecom mSSD, miniatúrny externý SSD disk s pripojením USB 3.0. Ten je podstatne menší (objemovo) a ľahší ako golfová loptička a dosahuje veľmi atraktívnu rovnováhu medzi prenosnosťou a výkonom.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá