Image
3.6.2016 0 Comments

FREECOM predstavuje kompaktný, štýlovo kovový a rýchly externý TS disk s pripojením USB 3.0 A TYPE-C pre používateľov PC i MAC

Napriek kovovému puzdru a vysokým kapacitám 2 TB a 1 TB váži disk mHDD Slim iba 150 gramov a so svojimi 0,9 cm je veľmi tenký. Zákazníci, ktorí zvolia 2 TB model, môžu očakávať dostatok priestoru na uloženie až 4 000 filmov, 500 000 fotografií alebo 900 000 piesní.

Aby majitelia Mac i PC mohli naplno využívať vylepšené konektivity, je mHDD Slim k dispozícii s dvoma káblami: USB Type-C a USB 3.0. Disk je naformátovaný vo FAT32 a uľahčuje prenos medzi počítačmi s Windows a Mac bez nutnosti preformátovania. Pre potrebu uloženia súborov väčších ako 4 GB je priamo na disku priložený softvér na preformátovanie na HFS+ pre Macy a NTFS pre PC.

S elegantným šasi z brúseného hliníka, v ktorom sa zrkadlí štýlový zovňajšok MacBookov, je mHDD k dispozícii v troch farebných vyhotoveniach: strieborná, zlatá a vesmírna sivá.

Disk sa dodáva s predinštalovaným softvérom Nero Backup Essentials pre úplnú zálohu systému a obnovenie funkčnosti. Ten umožňuje používateľom naplánovať automatické zálohovanie podľa dátumu a času, komprimovať súbory na úsporu miesta alebo šifrovať zálohy chránené heslom. Pevný disk má tiež funkciu USB Rec&Play, ktorá z neho robí plnohodnotný video rekordér pre televízory s USB pripojením. Umožňuje nahrávanie, prehrávanie a dokonca pozastavenie živého TV vysielania.

Odporúčaná maloobchodná cena produktu mHDD s kapacitou 1 TB je 109,99 eur vrátane DPH, zatiaľ čo 2 TB variant stojí 159,99 eur vrátane DPH.

Stolové disky mHDD a mSSD značky Freecom

mHHD Slim disky rozširujú rady väčších stolových pevných diskov mHDD s pripojením USB 3.0 v kapacitách 2 TB, 4 TB a 8 TB (k dispozícii za ceny 109,99 eur, 159,99 eur a 339,88 eur). Tieto robustné zariadenia na ukladanie dát, ktorých hmotnosť dosahuje až 1 kg pri 8 TB modeli, sú tiež k dispozícii vo veľmi štýlovom, textúrovanom zovňajšku z odolného kovu.

Nové produkty doplňujú už skôr uvedený Freecom mSSD, miniatúrny externý SSD disk s pripojením USB 3.0. Ten je podstatne menší (objemovo) a ľahší ako golfová loptička a dosahuje veľmi atraktívnu rovnováhu medzi prenosnosťou a výkonom.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá