Image
9.12.2015 0 Comments

FIRST LEGO League na Slovensku už tento piatok

Tento piatok prebieha v Bratislave v Centre vedecko-technických informácií SR na Patrónke regionálny turnaj FLL (jeden zo 6 regionálnych turnajov FIRST LEGO League Slovensku). Organizátorom je Fakulta matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave v spolupráci s občianskymi združeniami Nexteria, Robotika.SK a Slovenská spoločnosť elektronikov. Súťaž podporuje aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Ide o tímovú súťaž v stavbe a programovaní autonómnych mobilných robotov pre deti vo veku 10-16 rokov.

Na celom svete súťaží okolo 233-tisíc detí z viac ako 80 krajín sveta podľa jednotných pravidiel. Na Slovensku sa súťaž uskutočňuje od roku 2008, aktuálne rieši súťaž 76 slovenských tímov, teda viac ako 500 detí.

17 tímov sa od septembra pripravovalo na tohtoročné úlohy na ihrisku v ročníku FLL zameranom na riešenie problémov odpadov a zostrojili svoje roboty zo známych robotických stavebníc a naprogramovali ich v detskom ikonografickom jazyku. Zadania úloh sú každý rok odlišné, takže aj nováčikovské tímy majú šancu zvíťaziť, v tomto ročníku očakávame na bratislavskom turnaji 5 nováčikovských tímov.

Na turnaji budú roboty bojovať v troch kolách o postup ich tímov do medzinárodného turnaja krajín V4, ktorý bude vo februári 2016, tentoraz v Košiciach.

Okrem toho tímy spracovali výskumné projekty na tému odpadov a na súťaži ich budú prezentovať porote.

Súťaž FLL kladie dôraz aj na tímovú prácu, súťažné tímy budú v samostatnej kategórii hodnotené, ako dokážu navzájom spolupracovať, stavať na myšlienkach toho druhého, efektívne komunikovať a využiť navzájom svoje silné stránky.

Podujatie je prístupné verejnosti a záujemcovia o detskú robotiku sa môžu prísť na turnaj pozrieť osobne a napríklad v ďalšom ročníku sa stať trénermi nového tímu detí.

Podrobnosti o bratislavskom turnaji (i ostatných turnajoch), harmonogram dňa, zadania úloh i zoznam súťažiacich tímov sú zverejnené na webových stránkach súťaže:


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá