Image
9.12.2015 0 Comments

FIRST LEGO League na Slovensku už tento piatok

Tento piatok prebieha v Bratislave v Centre vedecko-technických informácií SR na Patrónke regionálny turnaj FLL (jeden zo 6 regionálnych turnajov FIRST LEGO League Slovensku). Organizátorom je Fakulta matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave v spolupráci s občianskymi združeniami Nexteria, Robotika.SK a Slovenská spoločnosť elektronikov. Súťaž podporuje aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Ide o tímovú súťaž v stavbe a programovaní autonómnych mobilných robotov pre deti vo veku 10-16 rokov.

Na celom svete súťaží okolo 233-tisíc detí z viac ako 80 krajín sveta podľa jednotných pravidiel. Na Slovensku sa súťaž uskutočňuje od roku 2008, aktuálne rieši súťaž 76 slovenských tímov, teda viac ako 500 detí.

17 tímov sa od septembra pripravovalo na tohtoročné úlohy na ihrisku v ročníku FLL zameranom na riešenie problémov odpadov a zostrojili svoje roboty zo známych robotických stavebníc a naprogramovali ich v detskom ikonografickom jazyku. Zadania úloh sú každý rok odlišné, takže aj nováčikovské tímy majú šancu zvíťaziť, v tomto ročníku očakávame na bratislavskom turnaji 5 nováčikovských tímov.

Na turnaji budú roboty bojovať v troch kolách o postup ich tímov do medzinárodného turnaja krajín V4, ktorý bude vo februári 2016, tentoraz v Košiciach.

Okrem toho tímy spracovali výskumné projekty na tému odpadov a na súťaži ich budú prezentovať porote.

Súťaž FLL kladie dôraz aj na tímovú prácu, súťažné tímy budú v samostatnej kategórii hodnotené, ako dokážu navzájom spolupracovať, stavať na myšlienkach toho druhého, efektívne komunikovať a využiť navzájom svoje silné stránky.

Podujatie je prístupné verejnosti a záujemcovia o detskú robotiku sa môžu prísť na turnaj pozrieť osobne a napríklad v ďalšom ročníku sa stať trénermi nového tímu detí.

Podrobnosti o bratislavskom turnaji (i ostatných turnajoch), harmonogram dňa, zadania úloh i zoznam súťažiacich tímov sú zverejnené na webových stránkach súťaže:


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá