19.9.2012 0 Comments

FC BARCELONA A EURÓPSKA KOMISIA CHCÚ SPOLOČNÝMI SILAMI ZBAVIŤ EURÓPU FAJČENIA

Európska komisia (EK) a FC Barcelona (Barça) dnes predstavili neobvyklé partnerstvo. V kampani Quit Smoking with Barça (Prestaň fajčiť s Barçou, quitsmokingwithbarca.eu) využijú úspechy kampane Európskej komisie Exfajčiari sú nezastaviteľní a podporu miliónov fanúšikov Barçy a budú sa snažiť pomôcť 28 miliónom fajčiarov v Európe navždy sa zbaviť svojho zlozvyku.

Vytvorenie partnerstva medzi jedným z najprestížnejších športových klubov na svete a európskou inštitúciou je ambicióznym projektom, na ktorý sa doposiaľ ešte nikto nepodujal na takejto úrovni. Quit Smoking with Barça je najnovšou a najtrúfalejšou iniciatívou ocenenej kampane Exfajčiari sú nezastaviteľní. Európska komisia po prvý raz spolupracuje so športovým partnerom, ktorý dokáže osloviť srdcia miliónov ľudí. Cieľom programu nie je fajčiarov odsudzovať. Namiesto toho upozorňuje na množstvo výhod, ktoré so sebou prináša zanechanie fajčenia, pričom tieto pozitívne posolstvá kombinuje s nástrojmi založenými na faktoch kampane Exfajčiari sú nezastaviteľní. Quit Smoking with Barça ponúka fanúšikom Barçy, futbalu a športu všeobecne individuálny tréningový program, ktorého súčasťou sú každodenné tipy pri odvykaní od fajčenia a povzbudenia priamo zo sŕdc a úst samotného klubu.

Hlavným nástrojom kampane je iCoach (www.exsmokers.eu), bezplatná a osvedčená digitálna zdravotná platforma, ktorá už pomohla takmer štvrť miliónu ľudí v celej Európe (čiže 1 z 500 fajčiarov) v úsilí prestať natrvalo fajčiť. iCoach je oddnes dostupný ako aplikácia pre iPhone a Android.

„Prostredníctvom tejto spolupráce sa budeme snažiť pomôcť futbalovým fanúšikom z celej Európy opätovne nadobudnúť kontrolu nad svojím zdravím a životom a budeme ich povzbudzovať, aby sa rovnako vášnivo zaujímali o svoje zdravie, ako sa zaujímajú o túto krásnu hru," uviedol predseda klubu FC Barcelona Sandro Rosell vo svojom príhovore na otváracom podujatí kampane v sídle Európskej komisie v Bruseli.

Rosell ďalej uviedol: „Sme hrdí, že tu dnes môžeme byť a pracovať spolu s Európskou komisiou na zlepšovaní zdravia našich priaznivcov a všetkých fanúšikov futbalu. V Barçe sa pevne pridŕžame nášho sloganu ‚viac ako len klub' a propagujeme hodnoty, ako sú úcta, zdravie a sociálny záväzok. Naši fanúšikovia a členovia nám už 113 rokov bezvýhradne preukazujú svoju podporu a oddanosť a našou povinnosťou je starať sa o ich najdôležitejšiu prednosť, ktorou je zdravie. Barça si uvedomuje význam tímovej práce pri zvládaní úloh a prostredníctvom kampane Quit Smoking with Barça preto budeme ich tímovými spoluhráčmi a budeme im pomáhať zvíťaziť v boji s cigaretami. Poskytneme im poradenstvo, povzbudenie a praktickú pomoc. Vyzývam všetkých fajčiarov , aby sa zapojili do tejto kampane."

Európsky komisár pre zdravie a spotrebiteľov John Dalli sa na margo novej aliancie vyjadril takto: „Som veľmi rád, že môžeme spolupracovať s FC Barcelona a pomáhať Európanom vyhýbať sa fajčeniu. Európska komisia má solídne skúsenosti so šírením osvety o fajčení a zaisťovaním úspešných opatrení kontroly tabaku v celej EÚ. Naša kampaň Exfajčiari sú nezastaviteľní pomáha stovkám tisícov mužov a žien napredovať v úsilí o dosiahnutie nefajčiarskeho života a táto spolupráca by mala pomôcť naše posolstvo ešte viac rozšíriť. Pomocou univerzálneho jazyka futbalu budeme môcť podporiť viac Európanov, ktorí sa snažia prestať fajčiť a stať sa nezastaviteľnými exfajčiarmi na celý život."

Jordi Monés, ktorý je v Barçe riaditeľom zodpovedným za zdravotné otázky a priekopník predošlej protifajčiarskej iniciatívy klubu Barça Sense Fum (Barça bez fajčenia), v rámci ktorej sa vo všetkých zariadeniach Barçy zaviedol zákaz fajčenia, uviedol: „Barça je veľmi hrdá, že môže spolupracovať s takou inštitúciou, ako je Európska komisia. Rozhodli sme sa spojiť sily s najväčším verejným orgánom v Európe s cieľom presvedčiť ľudí, aby spravili prvý krok k životu bez fajčenia. Podobne ako nás fanúšikovia podporujú a povzbudzujú pri dosahovaní víťazstva, prostredníctvom kampane Quit Smoking with Barça ich teraz budeme aj my povzbudzovať pri prekonávaní ich najťažšej výzvy, ktorou je natrvalo prestať fajčiť."

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá