Image
30.3.2016 0 Comments

FAB vyvinul diaľkovo ovládaný zámok – stačí otlačok prsta alebo mobil

Prelom v oblasti zabezpečenia domácností prináša známa značka FAB a jej tohtoročná novinka – diaľkovo ovládaný zámok FAB ENTR. Patentovaný systém dokáže odomknúť iba otlačkom prsta, mobilným telefónom, diaľkovým ovládaním, alebo PIN klávesnicou. Zvyšuje tak zabezpečenie vášho domova, umožňuje nadefinovať prístupy rôznym ľuďom a po zabuchnutí dokáže automaticky zamknúť na dva západy.

FAB ENTR funguje na jednoduchom princípe. Je zložený z cylindrickej vložky v štvrtej, najvyššej triede zabezpečenia. Na vložke je naviac nainštalovaný bezdrôtový motorický zámok.  

K dispozícii je niekoľko možností. Zvoliť si môžete diaľkové ovládanie, ktoré jednoduchým stlačením tlačidla zámok odomkne, klávesnicu na ktorej stačí zadať PIN, alebo čítačku otlačkov prstov. Na ňu len priložíte prst a je odomknuté. Využiť ale môžete aj váš mobilný telefón. Pokiaľ máte operačný systém Android 4.4 a vyšší, alebo iPhone s iOS 7 a viac, stačí si len stiahnuť jednoduchú aplikáciu, ktorou budete dvere odomykať. FAB ENTR je ale samozrejme dodávaný aj s klasickými kľúčmi. Potrebujete, aby k vám domov napríklad niekto prišiel poliať kvety? Aj na túto možnosť FAB ENTR myslí. Nemusíte riešiť zdĺhavé odovzdávanie kľúčov, vybranému človeku pridelíte PIN, alebo mu do mobilu pošlete prístupové údaje k mobilnej aplikácii. Obe potom môžete jednoducho zmazať, prístupové údaje z mobilu dokonca ani nie je možné preposlať ďalej. Nehrozí teda žiadne zneužitie.

Ďalšou výhodou motorického zámku FAB ENTR je fakt že pokiaľ dvere zabuchnete, už sa nemusíte obťažovať zamykaním, dá sa totiž nastaviť na automatické zamknutie. To je výhoda pre tých, čo napríklad zabúdajú zamykať. S ENTRom sa vám nestane ani to, že si kľúče zabuchnete doma. Stačí zatlačiť diaľkové ovládanie, alebo využiť iný spôsob a dvere sú ihneď odomknuté. Potom ich stačí len potlačiť a ste zasa doma.

FAB ENTR bol vyvinutý vo fabrike ASSA ABLOY v Čechách, predávať sa bude po celej Európe. Dodávať sa bude v niekoľkých verziách. Pôjde vlastne o takú skladačku, kde si sami vyberiete čo budete chcieť.  

FAB ENTR funguje na 12V batérii, takže nemusíte ťahať žiadne káble. V balení je samozrejme aj nabíjačka. Pozor, tá je ale na 12V, rozhodne si s ňou nenabíjajte svoj mobilný telefón. Zámok má aj jednoduchý display s kontrolkou stavu batérie, pokiaľ tá dochádza, upozorní vás na to zvukové znamenie.

Sprevádzkovanie motorického zámku je veľmi jednoduché, vložka sa inštaluje prakticky rovnako ako klasická cylindrická vložka, nadstavenie samotného zámku pre jednotlivé spôsoby ovládania je intuitívne, v balení nájdete aj jednoduchý návod aj s obrázkami.

čítačka prstov FAB ENTR

Diaľkový ovládač FAB ENTR

 

 

Zdroj: fab 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá