Image
30.11.2015 1 Comments

F.LUX: Aplikácia, ktorá vám šetrí zrak počas dlhých hodín práce na počítači

Pri práci s počítačom je najviac namáhaný zrak. Po hodinách pozerania do zapnutého monitora ostanú oči unavené a podráždené. Ak však nemáte čas na to, aby ste im dopriali zaslúžený odpočinok, aspoň čiastočne vám v tom pomôže jednoduchá aplikácia f.lux.

Slnečné žiarenie udržuje organizmus dennodenne v kondícii. Len čo sa však začne stmievať, ľudský mozog začne vylučovať melatonín - hormón spôsobujúci pocit únavy. A práve svetlo z obrazoviek monitorov tvorbu melatonínu potláča, výsledkom čoho môžu byť poruchy spánku. Aj keď niektoré z monitorov disponujú senzorom jasu a dokážu jas obrazovky upraviť podľa okolitého svetla, teplota farieb je nemenná.

f-lux.png

Alternatívne riešenie ponúka práve revolučná aplikácia f.lux, ktorá na základe vašej polohy zistí približný čas západu slnka. Len čo zaznamená zníženie intenzity denného svetla, začne podľa toho meniť teplotu farieb obrazovky, vďaka čomu používateľovi prácu s počítačom o niečo viac spríjemní.

Aplikácia prináša aj niekoľko ďalších užitočných funkcií - automaticky upravuje farby svetiel Phillips Hue alebo automaticky nastaví tmavú tému na OS X Yosemite. Aplikáciu f.lux si môžete bezplatne stiahnuť pre Mac, Windows, Linux a aj pre zariadenia s iOS.

Zdroj:lifehacker.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

1 Comments

  1. f.lux nie je pre ios reakcia na: F.LUX: Aplikácia, ktorá vám šetrí zrak počas dlhých hodín práce na počítači
    15.4.2016 11:04
    dostalo sa mi do ruk reklamne januarove cislo casopisu quark kde sa znova opakuje tato ista haluz zevraj f.lux sa da nainstalovat bez jailbreaku na iOS. NIE, NEDA!!! uz od 12.novembra uz bolo zname ze apple ZAKAZAL vyvojarom f.lux poskytovat testovaciu verziu v specialnom rezime xcode. Dakujem ze ste mi znova pripomenuli preco som zrusil predplatne quarku a prestal citat itnews.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá