Image
30.11.2015 1 Comments

F.LUX: Aplikácia, ktorá vám šetrí zrak počas dlhých hodín práce na počítači

Pri práci s počítačom je najviac namáhaný zrak. Po hodinách pozerania do zapnutého monitora ostanú oči unavené a podráždené. Ak však nemáte čas na to, aby ste im dopriali zaslúžený odpočinok, aspoň čiastočne vám v tom pomôže jednoduchá aplikácia f.lux.

Slnečné žiarenie udržuje organizmus dennodenne v kondícii. Len čo sa však začne stmievať, ľudský mozog začne vylučovať melatonín - hormón spôsobujúci pocit únavy. A práve svetlo z obrazoviek monitorov tvorbu melatonínu potláča, výsledkom čoho môžu byť poruchy spánku. Aj keď niektoré z monitorov disponujú senzorom jasu a dokážu jas obrazovky upraviť podľa okolitého svetla, teplota farieb je nemenná.

f-lux.png

Alternatívne riešenie ponúka práve revolučná aplikácia f.lux, ktorá na základe vašej polohy zistí približný čas západu slnka. Len čo zaznamená zníženie intenzity denného svetla, začne podľa toho meniť teplotu farieb obrazovky, vďaka čomu používateľovi prácu s počítačom o niečo viac spríjemní.

Aplikácia prináša aj niekoľko ďalších užitočných funkcií - automaticky upravuje farby svetiel Phillips Hue alebo automaticky nastaví tmavú tému na OS X Yosemite. Aplikáciu f.lux si môžete bezplatne stiahnuť pre Mac, Windows, Linux a aj pre zariadenia s iOS.

Zdroj:lifehacker.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

1 Comments

  1. f.lux nie je pre ios reakcia na: F.LUX: Aplikácia, ktorá vám šetrí zrak počas dlhých hodín práce na počítači
    15.4.2016 11:04
    dostalo sa mi do ruk reklamne januarove cislo casopisu quark kde sa znova opakuje tato ista haluz zevraj f.lux sa da nainstalovat bez jailbreaku na iOS. NIE, NEDA!!! uz od 12.novembra uz bolo zname ze apple ZAKAZAL vyvojarom f.lux poskytovat testovaciu verziu v specialnom rezime xcode. Dakujem ze ste mi znova pripomenuli preco som zrusil predplatne quarku a prestal citat itnews.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá