Image
9.2.2015 0 Comments

Externý fotoaparát Olympus Air urobí zo smartfónu bezzrkadlovku

olympus_air.jpg Olympus predstavil nový doplnok Air, určený pre smartfóny. Ide v podstate o rovnaký produkt ako fotomoduly z radu QX od Sony. Valček Air je vybavený 16 Mpx snímačom typu Live MOS, obrazovým procesorom TruePicVII, ako majú najnovšie modely OM-D a PEN, takže možno očakávať, že ponúkne aj rovnako dobré výsledky.

K ďalšej výbave patrí bajonet Micro 4/3, fyzické tlačidlo spúšte a držiak na upevnenie na statív. Vnútri obsahuje slot na kartu microSD a lítiovo-iónovú batériu. Hmotnosť zariadenia je 147 gramov (vrátane batéria a karty microSD).

olympus_air3.jpg

Air má 81-bodový AF systém a umožňuje zhotoviť 10 snímok za sekundu, má elektronickú uzávierku s rýchlosťou 1/16 000 s, 3× digitálny zoom. Ovláda sa cez Wi-Fi z inteligentného zariadenia pripojeného na internet a umožňuje prístup k funkciám bežným pri fotoaparátoch Olympus, a to vrátane umeleckých filtrov.


Olympus naznačil, že Air bude podporovať aj adaptéry pre iné objektívy, k dispozícii bude aj open source API, ktoré umožní vývojárom tvorbu rôznych aplikácií na využitie potenciálu novej platformy.

olympus_air2.jpg

Modul sa začne predávať 6. marca, ale zatiaľ len v Japonsku. Cena je 33 800 jenov (asi 250 eur), set s objektívom M.Zuiko Digital ED 14-42mm F3.5-5.6 EZ bude stáť 49 800 jenov (asi 370 eur).

Zdroj: olympus-global.com
dpreview.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá