Image
9.2.2015 0 Comments

Externý fotoaparát Olympus Air urobí zo smartfónu bezzrkadlovku

olympus_air.jpg Olympus predstavil nový doplnok Air, určený pre smartfóny. Ide v podstate o rovnaký produkt ako fotomoduly z radu QX od Sony. Valček Air je vybavený 16 Mpx snímačom typu Live MOS, obrazovým procesorom TruePicVII, ako majú najnovšie modely OM-D a PEN, takže možno očakávať, že ponúkne aj rovnako dobré výsledky.

K ďalšej výbave patrí bajonet Micro 4/3, fyzické tlačidlo spúšte a držiak na upevnenie na statív. Vnútri obsahuje slot na kartu microSD a lítiovo-iónovú batériu. Hmotnosť zariadenia je 147 gramov (vrátane batéria a karty microSD).

olympus_air3.jpg

Air má 81-bodový AF systém a umožňuje zhotoviť 10 snímok za sekundu, má elektronickú uzávierku s rýchlosťou 1/16 000 s, 3× digitálny zoom. Ovláda sa cez Wi-Fi z inteligentného zariadenia pripojeného na internet a umožňuje prístup k funkciám bežným pri fotoaparátoch Olympus, a to vrátane umeleckých filtrov.


Olympus naznačil, že Air bude podporovať aj adaptéry pre iné objektívy, k dispozícii bude aj open source API, ktoré umožní vývojárom tvorbu rôznych aplikácií na využitie potenciálu novej platformy.

olympus_air2.jpg

Modul sa začne predávať 6. marca, ale zatiaľ len v Japonsku. Cena je 33 800 jenov (asi 250 eur), set s objektívom M.Zuiko Digital ED 14-42mm F3.5-5.6 EZ bude stáť 49 800 jenov (asi 370 eur).

Zdroj: olympus-global.com
dpreview.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá