Image
7.3.2013 0 Comments

Extender TP-LINK TL-WA850RE: nový impulz pre slabý Wi-Fi signál

Spoločnosť TP-LINK, celosvetový dodávateľ domácich a SOHO sieťových produktov, uvádza na slovenský trh Wi-Fi extender, ktorý zaujme podporou štandardu 802.11n, jednoduchým ovládaním a tiež atraktívnym designérskym spracovaním. Produkt s označením TL-WA850RE dobre poslúži predovšetkým v priestoroch s problematickým šírením Wi-Fi signálu, ako sú viacposchodové stavby či rozľahlé kancelárske priestory.

Rovnaký Wi-Fi signál pre všetkých

Hlavnou úlohou novinky TL-WA850RE je eliminácia tzv. mŕtvych zón respektíve priestorov, do ktorých Wi-Fi signál z pôvodného zdroja nedoputuje v dostatočnej intenzite pre pohodlnú prácu na sieti. Vďaka konštrukčnému návrhu umožňujúcemu priamu inštaláciu zariadenia do elektrickej zásuvky môže byť rozširovanie dosahu signálu Wi-Fi záležitosťou niekoľkých sekúnd.

Vďaka integrovanému ethernetovému portu je možné Wi-Fi extender využiť zároveň vo funkcii bezdrôtového adaptéru. Koncové sieťové zariadenie, ktoré neumožňuje bezdrôtovú konektivitu, je tak možné pripojiť krátkym UTP káblom namiesto vedenia dlhej kabeláže až k zdrojovému smerovaču.

TL-WA850RE-EU-V1-02.jpg

Podpora štandardu 802.11n a s ním spojenej teoretickej prenosovej rýchlosti až 300 Mbit/s zaistí dostatočnú šírku pásma pre prehrávanie streamovaného HD videa, hudby či hranie online hier.

Pohodlná inštalácia a nastavenie

Rozšírenie existujúcej Wi-Fi siete používatelia ľahko docielia stlačením tlačidla Range Extender a následným stlačením tlačidla WPS. Tlačidlo pre párovanie slúži pre rýchle vytvorenie šifrovaného spojenia s klientskymi zariadeniami. Wi-Fi extender si zároveň ukladá informáciu o predchádzajúcich spárovaných sieťach, vďaka čomu nie je pri výmene smerovača nutné zariadenie resetovať.

Ethernetový most

Wi-Fi extender TL-WA850RE disponuje jedným ethernetovým portom, ktorý sa dá použiť pre pripojenie zariadení, ako sú prehrávače Blu-Ray, herné konzoly alebo inteligentné televízory. Aj s pripojeným koncovým zariadením extender naďalej vysiela Wi-Fi signál a rozširuje dosah bezdrôtovej siete.

Prehľadná indikácia sily signálu

Pätica diód signalizuje aktuálnu silu Wi-Fi signálu, ktorý TL-WA850RE prijíma z existujúceho smerovača. Indikácia tak používateľom pomôže s výberom najvhodnejšej pozície pre inštaláciu Wi-Fi extenderu.

TL-WA850RE_1.0.jpg

Novinka podporuje všetky zariadenia splňujúce niektorý zo štandardov 802.11b/g/n a tiež spolupracuje s novým operačným systémom Windows 8.

Zariadenie je v predaji u obchodných partnerov spoločnosti TP-LINK za odporúčanú koncovú cenu 39 € vrátane DPH.

Kľúčové vlastnosti

  • Wi-Fi extender rozširuje dosah súčasného Wi-Fi signálu a umožňuje pokrytie horšie dostupných priestorov.
  • Miniatúrne konštrukčné spracovanie a možnosť priameho zapojenia do zásuvky zaisťuje ľahkú inštaláciu a flexibilné využitie.
  • Rozšírenie dosahu Wi-Fi signálu je dostupné po stlačení jedného tlačidla.
  • Inteligentný svetelný indikátor intenzity prijímaného signálu uľahčuje vyhľadanie vhodnej pozície pre inštaláciu.
  • Ethernetový port rozširuje funkciu extenderu na bezdrôtový adaptér pre pripojenie koncových zariadení.
  • Podpora prenosovej rýchlosti až 300 Mbit/s je ideálna pre streamovanie videa, hlasový chat i online hry.
  • Podpora prihlasovania do domény pre pokročilú správu.
  • Kompatibilita s ostatnými zariadeniami podporujúcimi štandardy 802.11b/g/n.
  • Zabezpečenie 64/128/152-bit WEP, WPA-PSK / WPA2-PSK chráni vašu sieť pred bezpečnostnými hrozbami.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá