Image
7.3.2013 0 Comments

Extender TP-LINK TL-WA850RE: nový impulz pre slabý Wi-Fi signál

Spoločnosť TP-LINK, celosvetový dodávateľ domácich a SOHO sieťových produktov, uvádza na slovenský trh Wi-Fi extender, ktorý zaujme podporou štandardu 802.11n, jednoduchým ovládaním a tiež atraktívnym designérskym spracovaním. Produkt s označením TL-WA850RE dobre poslúži predovšetkým v priestoroch s problematickým šírením Wi-Fi signálu, ako sú viacposchodové stavby či rozľahlé kancelárske priestory.

Rovnaký Wi-Fi signál pre všetkých

Hlavnou úlohou novinky TL-WA850RE je eliminácia tzv. mŕtvych zón respektíve priestorov, do ktorých Wi-Fi signál z pôvodného zdroja nedoputuje v dostatočnej intenzite pre pohodlnú prácu na sieti. Vďaka konštrukčnému návrhu umožňujúcemu priamu inštaláciu zariadenia do elektrickej zásuvky môže byť rozširovanie dosahu signálu Wi-Fi záležitosťou niekoľkých sekúnd.

Vďaka integrovanému ethernetovému portu je možné Wi-Fi extender využiť zároveň vo funkcii bezdrôtového adaptéru. Koncové sieťové zariadenie, ktoré neumožňuje bezdrôtovú konektivitu, je tak možné pripojiť krátkym UTP káblom namiesto vedenia dlhej kabeláže až k zdrojovému smerovaču.

TL-WA850RE-EU-V1-02.jpg

Podpora štandardu 802.11n a s ním spojenej teoretickej prenosovej rýchlosti až 300 Mbit/s zaistí dostatočnú šírku pásma pre prehrávanie streamovaného HD videa, hudby či hranie online hier.

Pohodlná inštalácia a nastavenie

Rozšírenie existujúcej Wi-Fi siete používatelia ľahko docielia stlačením tlačidla Range Extender a následným stlačením tlačidla WPS. Tlačidlo pre párovanie slúži pre rýchle vytvorenie šifrovaného spojenia s klientskymi zariadeniami. Wi-Fi extender si zároveň ukladá informáciu o predchádzajúcich spárovaných sieťach, vďaka čomu nie je pri výmene smerovača nutné zariadenie resetovať.

Ethernetový most

Wi-Fi extender TL-WA850RE disponuje jedným ethernetovým portom, ktorý sa dá použiť pre pripojenie zariadení, ako sú prehrávače Blu-Ray, herné konzoly alebo inteligentné televízory. Aj s pripojeným koncovým zariadením extender naďalej vysiela Wi-Fi signál a rozširuje dosah bezdrôtovej siete.

Prehľadná indikácia sily signálu

Pätica diód signalizuje aktuálnu silu Wi-Fi signálu, ktorý TL-WA850RE prijíma z existujúceho smerovača. Indikácia tak používateľom pomôže s výberom najvhodnejšej pozície pre inštaláciu Wi-Fi extenderu.

TL-WA850RE_1.0.jpg

Novinka podporuje všetky zariadenia splňujúce niektorý zo štandardov 802.11b/g/n a tiež spolupracuje s novým operačným systémom Windows 8.

Zariadenie je v predaji u obchodných partnerov spoločnosti TP-LINK za odporúčanú koncovú cenu 39 € vrátane DPH.

Kľúčové vlastnosti

  • Wi-Fi extender rozširuje dosah súčasného Wi-Fi signálu a umožňuje pokrytie horšie dostupných priestorov.
  • Miniatúrne konštrukčné spracovanie a možnosť priameho zapojenia do zásuvky zaisťuje ľahkú inštaláciu a flexibilné využitie.
  • Rozšírenie dosahu Wi-Fi signálu je dostupné po stlačení jedného tlačidla.
  • Inteligentný svetelný indikátor intenzity prijímaného signálu uľahčuje vyhľadanie vhodnej pozície pre inštaláciu.
  • Ethernetový port rozširuje funkciu extenderu na bezdrôtový adaptér pre pripojenie koncových zariadení.
  • Podpora prenosovej rýchlosti až 300 Mbit/s je ideálna pre streamovanie videa, hlasový chat i online hry.
  • Podpora prihlasovania do domény pre pokročilú správu.
  • Kompatibilita s ostatnými zariadeniami podporujúcimi štandardy 802.11b/g/n.
  • Zabezpečenie 64/128/152-bit WEP, WPA-PSK / WPA2-PSK chráni vašu sieť pred bezpečnostnými hrozbami.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá