27.8.2012 0 Comments

Expandia využíva riešenia GFI MailEssentials na odfiltrovanie spamových e-mailov prichádzajúcich do mobilných telefónov

Spoločnosť GFI Software, popredný poskytovateľ infraštruktúry pre malé a stredne veľké podniky (SMB), dnes oznámila, že spoločnost Expandia, a. s., popredná tuzemská súkromná investičná spoločnosť, úspešne využíva riešenie GFI MailEssentials na redukciu nevyžiadanej pošty prichádzajúcej do firmy. Riešenie nasadila firma Artex, informačné systémy, partner spoločnosti GFI Česká republika a Slovensko.

Expandia sa v oblasti e-mailovej komunikácie potýkala s veľkým množstvom nevyžiadanej pošty. Spoločnosť s ohľadom na svoju medzinárodnú pôsobnosť dostávala mesačne viac ako 70 000 spamových e-mailov, čo bolo cez 83 % celkovej poštovej prevádzky. Pri testovaní sa ukázalo, že doterajšie hardvérové firewally neboli schopné zvládnuť také zaťaženie a úspešnosť nimi zachyteného spamu bola nízka. Na poštové servery sa tak dostával veľký počet e-mailov a servery potom nestíhali tieto e-maily spracovávať.

Nasadením riešenia GFI MailEssentials došlo k výraznému obmedzeniu spamu prichádzajúceho ako do počítačov, tak na mobilné telefóny, vďaka čomu riešenie šetrí poplatky za mobilné dátové spojenia. Znížilo sa tiež riziko prehliadnutia dôležitých obchodných e-mailov, čo môže mať značné právne a finančné dopady. Z technického pohľadu došlo k zníženiu záťaže serverov a pracovných staníc a k zrýchleniu klienta Microsoft Outlook.

„Naši pracovníci sa v rámci svojej činnosti často pohybujú v zahraničí, a preto je veľmi dôležité, aby sa mohli spoľahnúť na bezpečnú e-mailovú komunikáciu," povedal Robert Novák zo spoločnosti Expandia. „Veľmi ich ale trápilo veľké množstvo nevyžiadanej pošty, a to predovšetkým tých, ktorí na sťahovanie elektronickej pošty používajú mobilné telefóny. Chcel by som preto oceniť nielen špičkovú funkčnosť riešenia GFI MailEssentials, ale tiež vysokú úroveň služieb a odborných skúseností spoločnosti Artex, ktorá riešenie do našej organizácie dodala."

Spoločnosť Artex dlhodobo zaisťuje servis výpočtovej techniky pre viac ako 100 klientov. S produktom GFI MailEssentials má firma veľmi dobré skúsenosti, hlavne vyzdvihuje jednoduchú a rýchlu inštaláciu a nastavenie, nízke zaťaženie serverov a prehľadný log s nevyžiadanou poštou.

„Pre nás je v rámci GFI MailEssentials veľmi dôležitý prehľadný log s nevyžiadanou poštou," Lukáš Příklenk, manažér servisu výpočtovej techniky v spoločnosti Artex, informačné systémy. „Takmer denne s našimi klientmi riešime, prečo im nedošli ich e-maily. Tento prehľadný log nám pomáha identifikovať problém, ktorý je vo väčšine prípadov na strane odosielateľov e-mailov."

Viac o riešení GFI MailEssentials nájdete na http://www.gfi.cz/exchange-server-antispam-antivirus/.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá