27.8.2012 0 Comments

Expandia využíva riešenia GFI MailEssentials na odfiltrovanie spamových e-mailov prichádzajúcich do mobilných telefónov

Spoločnosť GFI Software, popredný poskytovateľ infraštruktúry pre malé a stredne veľké podniky (SMB), dnes oznámila, že spoločnost Expandia, a. s., popredná tuzemská súkromná investičná spoločnosť, úspešne využíva riešenie GFI MailEssentials na redukciu nevyžiadanej pošty prichádzajúcej do firmy. Riešenie nasadila firma Artex, informačné systémy, partner spoločnosti GFI Česká republika a Slovensko.

Expandia sa v oblasti e-mailovej komunikácie potýkala s veľkým množstvom nevyžiadanej pošty. Spoločnosť s ohľadom na svoju medzinárodnú pôsobnosť dostávala mesačne viac ako 70 000 spamových e-mailov, čo bolo cez 83 % celkovej poštovej prevádzky. Pri testovaní sa ukázalo, že doterajšie hardvérové firewally neboli schopné zvládnuť také zaťaženie a úspešnosť nimi zachyteného spamu bola nízka. Na poštové servery sa tak dostával veľký počet e-mailov a servery potom nestíhali tieto e-maily spracovávať.

Nasadením riešenia GFI MailEssentials došlo k výraznému obmedzeniu spamu prichádzajúceho ako do počítačov, tak na mobilné telefóny, vďaka čomu riešenie šetrí poplatky za mobilné dátové spojenia. Znížilo sa tiež riziko prehliadnutia dôležitých obchodných e-mailov, čo môže mať značné právne a finančné dopady. Z technického pohľadu došlo k zníženiu záťaže serverov a pracovných staníc a k zrýchleniu klienta Microsoft Outlook.

„Naši pracovníci sa v rámci svojej činnosti často pohybujú v zahraničí, a preto je veľmi dôležité, aby sa mohli spoľahnúť na bezpečnú e-mailovú komunikáciu," povedal Robert Novák zo spoločnosti Expandia. „Veľmi ich ale trápilo veľké množstvo nevyžiadanej pošty, a to predovšetkým tých, ktorí na sťahovanie elektronickej pošty používajú mobilné telefóny. Chcel by som preto oceniť nielen špičkovú funkčnosť riešenia GFI MailEssentials, ale tiež vysokú úroveň služieb a odborných skúseností spoločnosti Artex, ktorá riešenie do našej organizácie dodala."

Spoločnosť Artex dlhodobo zaisťuje servis výpočtovej techniky pre viac ako 100 klientov. S produktom GFI MailEssentials má firma veľmi dobré skúsenosti, hlavne vyzdvihuje jednoduchú a rýchlu inštaláciu a nastavenie, nízke zaťaženie serverov a prehľadný log s nevyžiadanou poštou.

„Pre nás je v rámci GFI MailEssentials veľmi dôležitý prehľadný log s nevyžiadanou poštou," Lukáš Příklenk, manažér servisu výpočtovej techniky v spoločnosti Artex, informačné systémy. „Takmer denne s našimi klientmi riešime, prečo im nedošli ich e-maily. Tento prehľadný log nám pomáha identifikovať problém, ktorý je vo väčšine prípadov na strane odosielateľov e-mailov."

Viac o riešení GFI MailEssentials nájdete na http://www.gfi.cz/exchange-server-antispam-antivirus/.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá