Image
29.10.2014 0 Comments

Exoskelet za 75 USD zdokonalí vďaka spätnej väzbe pohybové ovládanie vo virtuálnej realite

Od uvedenia virtuálnej reality Oculus Rift sa objavujú viaceré technológie, ktoré chcú zvýrazniť používateľský zážitok. Obvykle ide o špeciálne rukavice. Ich cieľom je zvýšiť uveriteľnosť digitálneho sveta aj vďaka spätnej väzbe. Nový startup Dexmo chce dosiahnuť rovnaký výsledok, avšak s nižšími nákladmi. Exoskelet sa predáva už od 75 dolárov.

Zariadenie Dexmo je dostupné v dvoch verziách. Model Classic dopĺňa Dexmo F2 s vibračnou spätnou väzbou. Používateľ v tomto prípade doslova cíti veľkosť a odpor virtuálneho objektu, ktorý drží v ruke. Obe verzie sa dajú využívať v kombinácii s virtuálnou realitou alebo na ovládanie robotov. Exoskelet má však rozsiahlejšie využitie – slúži aj na mixovanie hudby, diaľkové ovládanie pripojených áut, inteligentného osvetlenia a ďalších objektov.

Startup sa snaží získať potrebný kapitál cez kampaň na portáli Kickstarter. Zariadenie sa dá získať vo verzii Classic za 75 dolárov, na trhu by sa malo objaviť v máji budúceho roka. Webová stránka s kampaňou je bohatá na videá, ktoré prezentujú produkt v rôznych situáciách. Jeden príklad využitia prikladáme.


Zdroj: engadget.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

Startupy 2

Predstavujeme slovenské startupy: Gettpal – on-line sociálna sieť na off-line aktivity v reálnom svete

15.11.2016 00:19

Ako Gettpal vznikol? „Určite sa už raz každému stalo, že chcel ísť do kina či zabaviť sa, zašportovať si alebo sa len tak prejsť, ale jeho priatelia nemali čas, prípadne už mali svoje rodiny. Podobnú ...

Startupy

Nemecký startup má solárne auto s dojazdom 30 km na solar alebo 250 km na batériu

16.09.2016 00:19

Nemecká automobilka Sono Motors predstavila elektrické vozidlo Sion, ktoré možno nabíjať pomocou solárnych panelov. Vyzerá ako skrátená Toyota Prius, celá pokrytá solárnymi panelmi. Tie sú integrované ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá