Image
11.6.2014 0 Comments

Exkluzívne: Na návšteve v centrále ASUS

Počas našej návštevy výstavy Computex sme navštívili aj taiwanskú centrálu spoločnosti ASUS. V tomto článku vám predstavíme krátke zoznámenie s obsahom našej návštevy, podrobne sa jej budeme venovať v najbližšom vydaní magazínu PC REVUE.

Centrala.jpg

ASUS má centrálu na Taiwane ale aj v Kalifornii. Založená bola v roku 1989, dnes má okolo 22 000 zamestnancov po celom svete.

Centrála AUSU leží na severovýchodnej časti hlavného mesta Taipei v mestskej časti Beitou. Jej základnou úlohou je vývoj nových produktov, logistické zabezpečenie výroby, marketing a predaj produktov po celom svete. Prezident spoločnosti sídli na 15. poschodí budovy, osobne veľmi tesne spolupracuje s dizajnérskym centrom na 13. poschodí. Pri návrhu dizajnu produktu sa zohľadňujú špecifiká z celého sveta, sleduje sa správanie ľudí ako aj požiadavky trhu.

Práve preto sa ASUS aktuálne výrazne zameriava na smartfóny, tablety a phablety, ale určite neodchádza ani z oblasti notebookov a ultrabookov. Rovnako produkuje aj zariadenia pre herný priemysel ako je herný notebook, špeciálny herný počítač a tiež komponenty pre herný segmenty z oblasti Republic of Gamers. Boli sme svedkami tohto, ako sa napr. pripravuje používateľské rozhranie ZEN UI pre smartfóny a tablety, pričom sa jeho funkcie overujú na testovacej skupine ľudí.

TransformerBook.jpg

Pri návrhu produktov ide o detaily. Tu vidíte, ako sú konštruované pánty nového ASUS Transformer Book Flip. Na rozdiel od konkurencie je notebook pri otvorení do polohy 180° úplne rovný, displej a klávesnica sú v jednej priamke.

ZadnaCastTabletu.jpg

Veľa pozornosti sa venuje aj hmotám, z ktorých sú vyrobené Fonepady a MeMO Pady. Musia byť odolné, príjemné na dotyk a nesmú sa zlomiť.

ZatvaranieTransformera.jpg

Pri zariadenia typu Transformer je dôležité ako sú zaoblené hrany spojovacej časti. Musia byť príjemné na držanie, byť pevné a displejová časť sa musí dať ľahko uvoľniť zo základovej časti

Najviac nás na návšteve ale zaujala časť v podzemí centrály, kde je kompletná výbava na overenie spoľahlivosti produktov. Niečo na spôsob Crash testov v PC REVUE, ale s profesionálnou výbavou a stabilným opakovaním testov. Predtým ako sa nový produkt uvedie na trh skúša sa naozaj veľa. Sú to testy na vysokú a nízku teplotu (typicky -10°C až + 45 °C), pobyt a prevádza vo vysokej nadmorskej výške (simuluje sa tibetská planina), prevádzka pri nestabilnom sieťovom napájaní ale aj zvýšená vlhkosť. Nasledujú testy zamerané na mechanickú odolnosť.

Bump-Fonepad.jpg

Takto sa testujú Fonepady na otrasy, ktoré sa reálne vyskytujú pri doprave

Testuje sa pritom otáčanie displeja (10 000 krát), stláčanie kláves na klávesnici, vibrácie a to produktu samotného ako aj zabaleného v krabici a tiež pády z definovanej výšky (okolo 1 metra na stredne tvrdú podlahu). Intenzívne sa takto testuje asi 10 kusov prototypov pred jeho uvedením do prevádzky a tiež prvé vyrobené kusy. Náhodne sa takto testujú aj produkty počas ich výroby. Výsledkom je produkt s vysokou spoľahlivosťou a dlhodobou odolnosťou.

Hinge 1.jpg

Test otočenia displeja sa opakuje niekoľko tisíc krát a potom sa vyhodnotí pevnosť pántov

Ďalšou zaujímavosťou bola relaxačná časť priamo v centrále ASUS. Zamestnanci a ich rodinný príslušníci majú k dispozícii ihrisko, bazén, saunu, vírivku, cvičiace stroje a tiež maséra. Všetko je však otvorené pred alebo po pracovnej dobe (typicky od 9 do 17 hodiny) a tiež celý deň počas víkendov a sviatkov. Okrem toho majú zamestnanci a návštevníci k dispozícii jedáleň a veľkú kaviareň, všetko dostupné za veľmi priaznivé ceny.

Ihrisko.jpg

V hornej časti centrály je ihrisko, ktoré môžu využívať zamestnanci i ich rodinný príslušníci a priatelia

Viac spolu s videom prinesieme v júlovom vydaní PC REVUE. Dozviete sa aj podrobnosti o najlepších predstavených produktoch na tejto výstave.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá