21.12.2015 0 Comments

Európa: Tri pripojené zariadenia v každej domácnosti

Z najnovšej štúdie Ericsson Mobility Report, ktorá analyzovala používanie komunikačných zariadení v rámci Európy vyplynulo, že počet pripojených zariadení v domácnostiach stále rastie. Momentálne na priemernú európsku domácnosť pripadajú minimálne tri pripojené zariadenia. Tento fakt odráža prakticky neustálu potrebu pripojenia a to jednak používateľov, aj zariadení samotných.

Závery štúdie pochádzajú vznikla z prieskumu realizovaného v Českej republike, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Poľsku, Španielsku, Švédsku a Veľkej Britániii.

Podľa Ericssonu hrajú dominantnú úlohu vo využívaní internetu smartfóny a to naprieč všetkými oblasťami. Počet používateľov smartfónov, ktorí na svojom zariadení nikdy nevyužili pripojenie k internetu, sa blíži k nula percentám. Smartfóny a tablety tiež prispievajú k tomu, že internet vyžívame stále viac aj mimo domova. Štúdia odhalila aj to, že majitelia „múdrych telefónov" sa v pohybe pripájajú na web päťkrát častejšie ako spotrebitelia, ktorí smartfóny nevlastnia.

Hektický životný štýl núti ľudí hľadať nové spôsoby využitia technológií, v európskych domácnostiach sa preto objavuje stále viac pripojených inteligentných zariadení. Zvedavosť a záujem o budúce technológie je vysoká hlavne v metropolitných oblastiach.

Celkovo 50 % obyvateľov Londýna a 66 % Moskovčanov by uvítalo, aby za ne domácu prácu vykonávali roboti. Očakáva sa, že technológie zvýšia aj kvalitu mestského života. Celkovo 2 z 3 obyvateľov Ríma chcú smartfónom kontrolovať kvalitu vody na verejných miestach. Na 60 % používateľov v Paríži by zase radi v reálnom čase porovnávali spotrebu s ďalšími domácnosťami v susedstve za účelom optimalizácie spotreby energie.

Viac informácií nájdete v Ericsson Mobility Report, ktorý je venovaný len Európe.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá