21.12.2015 0 Comments

Európa: Tri pripojené zariadenia v každej domácnosti

Z najnovšej štúdie Ericsson Mobility Report, ktorá analyzovala používanie komunikačných zariadení v rámci Európy vyplynulo, že počet pripojených zariadení v domácnostiach stále rastie. Momentálne na priemernú európsku domácnosť pripadajú minimálne tri pripojené zariadenia. Tento fakt odráža prakticky neustálu potrebu pripojenia a to jednak používateľov, aj zariadení samotných.

Závery štúdie pochádzajú vznikla z prieskumu realizovaného v Českej republike, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Poľsku, Španielsku, Švédsku a Veľkej Britániii.

Podľa Ericssonu hrajú dominantnú úlohu vo využívaní internetu smartfóny a to naprieč všetkými oblasťami. Počet používateľov smartfónov, ktorí na svojom zariadení nikdy nevyužili pripojenie k internetu, sa blíži k nula percentám. Smartfóny a tablety tiež prispievajú k tomu, že internet vyžívame stále viac aj mimo domova. Štúdia odhalila aj to, že majitelia „múdrych telefónov" sa v pohybe pripájajú na web päťkrát častejšie ako spotrebitelia, ktorí smartfóny nevlastnia.

Hektický životný štýl núti ľudí hľadať nové spôsoby využitia technológií, v európskych domácnostiach sa preto objavuje stále viac pripojených inteligentných zariadení. Zvedavosť a záujem o budúce technológie je vysoká hlavne v metropolitných oblastiach.

Celkovo 50 % obyvateľov Londýna a 66 % Moskovčanov by uvítalo, aby za ne domácu prácu vykonávali roboti. Očakáva sa, že technológie zvýšia aj kvalitu mestského života. Celkovo 2 z 3 obyvateľov Ríma chcú smartfónom kontrolovať kvalitu vody na verejných miestach. Na 60 % používateľov v Paríži by zase radi v reálnom čase porovnávali spotrebu s ďalšími domácnosťami v susedstve za účelom optimalizácie spotreby energie.

Viac informácií nájdete v Ericsson Mobility Report, ktorý je venovaný len Európe.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá