28.1.2013 0 Comments

Ericsson získa know-how k poskytovaniu IT služieb od firmy Devoteam vo Francúzsku

• Akvizíciou francúzskych pobočiek firmy Devoteam Telecom & Media Ericsson posilnia svoje know-how pre poradenské služby a integráciu systémov
• Ericsson rozšíri svoje rady o 400 skúsených expertov na služby informačných technológií
• Dokončenie akvizície sa očakáva začiatkom druhého štvrťroku 2013

Ericsson (burza NASDAQ: ERIC) oznámil svoj zámer odkúpiť francúzske pobočky firmy Devoteam Telecom & Media. Devoteam je vedúcou poradenskou firmou v oblasti informačných a telekomunikačných technológiách, ktorá v Európe, na Strednom východe a v Afrike zamestnáva 5000 pracovníkov.

Akvizícia bude dokončená po zavedení konzultácií a dohodnutí obvyklých zmluvných podmienok. Očakáva sa, že akvizícia sa uskutoční začiatkom druhého štvrťroku 2013.

Súčasťou dohody je prechod 400 skúsených expertov na IT služby, pôsobiacich vo Francúzsku, k Ericssonu. Ericsson rovnako získa prevádzkovateľa televízneho vysielania SmartVision.

Hlavné know-how firmy Devoteam Telecom & Media tvorí poradenstvo a integrácia systémov prevádzkovej a obchodnej podpory, platformy k poskytovaniu služieb a aplikácií, IP multimediálne subsystémy, IP a rádiové siete a televízne vysielanie. Ericsson touto akvizíciou posilní svoje existujúce know-how v uvedených oblastiach v segmentoch telekomunikačných operátorov a médií.

Akvizícia je v súlade so stratégiou Ericssonu rozširovať svoje know-how k poskytovaniu IT služieb.

„Vďaka aktivitám, ktoré odkúpime od firmy Devoteam, získame jedinečné know-how pre komplexné strategické a technické poradenstvo, ktoré nám umožní okamžite zvýšiť hodnotu poskytovanú našim zákazníkom," vyhlásil Magnus Mandersson, výkonný viceprezident Ericssonu a riaditeľ obchodnej jednotky Globálnej služby. „Jedná sa o ďalší dôkaz snahy Ericssonu stať sa uprednostňovaným partnerom k obchodnej transformácii, ku ktorej v telekomunikačnom odvetví v súčasnosti dochádza."

Derek Nutley, riaditeľ divízie Telekomunikácie firmy Devoteam, vyhlásil: „Tento obchod je v súlade so strategickým plánom našej firmy pre rok 2015. Umožní nám viac sa zamerať na inovácie súvisiace s našou ponukou pridanej hodnoty. Ericsson je kľúčovým obchodným partnerom našej firmy - najmä vo Veľkej Británii a krajinách stredomorského regiónu - a my dúfame, že tento obchod ďalej upevní náš obchodný vzťah. Som presvedčený, že tímy firmy Devoteam Telecom & Media vo Francúzsku budú profitovať z koncového know-how Ericssonu a jeho veľkých výrobných kapacít a celosvetovej pôsobnosti."

Ericsson ponúka kombináciu silného know-how v oblasti služieb a ucelenú ponuku softwaru, aby zákazníkom umožnil transformovať ich podniky a IT prostredie, zlepšiť zákaznícku skúsenosť, zvýšiť efektivitu a dosiahnuť inováciu služieb. Ericsson zamestnáva 12 000 expertov na poradenstvo a integráciu systémov, ktorí každoročne realizujú viac než 1500 projektov poradenstva, integrácie systémov a vzdelávacích služieb v prostredí, kde pôsobí viac rôznych dodávateľov a využíva sa množstvo rôznych technológií.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá