Image
27.9.2016 0 Comments

Ericsson prináša prvé vysielače pre 5G NR na svete

Ericsson (NASDAQ:ERIC) ponúka ako prvý na svete vysielače štandardu 5G NR s využitím anténnej technológie MIMO a prvé inštalácie prebehnú už v roku 2017.

Spolu s rozšíreniami Ericsson 5G Plug-Ins, ohlásenými v júni, a už komerčne dostupným telekomunikačným systémom Radio System Baseband 5216 od Ericssonu, na ktorom je založený už ocenený testovací nástroj Radio Test Bed, je Ericsson ako prvý na svete schopný dodať všetky komponenty 5G siete. 

Tom Keathley, viceprezident pre architektúru a dizajn bezdrôtových sietí v spoločnosti AT&T, uviedol: “S čoraz rýchlejším vývojom smerom k 5G je výhodnejšie mať flexibilnú vysielaciu platformu, ktorá umožňuje nasadiť nielen LTE, ale aj budúce štandardy 5G NR.”

Zariadenie AIR 6468 využíva anténny systém s veľkým počtom riaditeľných anténnych segmentov, ktoré 5G technológiám umožňujú riadenie vysielacieho signálu (beamforming) a použitie technológií Massive MIMO a Multiple-user MIMO, označovaných ako MU-MIMO. Tieto vlastnosti zlepšujú používateľskú skúsenosť, pretože zvyšujú kapacitu a pokrytie siete a znižujú rušenie. Nové vysielače zároveň podporujú aj LTE štandard, takže je okamžite využiteľný v súčasných telekomunikačných sieťach.

Chuang Jü-chung, zástupca riaditeľa Výskumného inštitútu China Mobile (CMRI), poznamenal: “Technológia masívnych MIMO, známa aj ako 3D MIMO, je významným míľnikom spoločnosti China Mobile na ceste od 4G k 5G sieťam. Sme veľmi radi, že nový vysielač prichádza na trh tak rýchlo, aby naplnil naše potreby a umožnil nám integrovať 5G technológie do našich existujúcich telekomunikačných sietí.”

Na trh mieri aj množstvo nových rozšírení existujúcich vysielacích systémov Ericsson, ktoré riešia aktuálne 5G požiadavky z pohľadu dnešných sietí.

Daniel Staub, riaditeľ Joint Mobile Group v spoločnosti Swisscom, uviedol: “Na ceste k 5G budeme naďalej investovať do podpory LTE, ktoré sa stane súčasťou našich 5G sietí. Je pre nás kľúčové, že sa Ericsson rozhodol zamerať sa na zdokonalenia, ktoré v tomto vývoji podporia aj nás. Tieto vylepšenia ďalej zlepšia zákaznícku skúsenosť.” 

Peter Jarich, viceprezident pre spotrebiteľské služby a infraštruktúru v spoločnosti Current Analysis, sa k téme vyjadril: “Mobilní operátori sa v súčasnosti jasne zameriavajú na čo najskoršiu komercializáciu 5G a zároveň pokračujú v investíciách do svojich existujúcich LTE sietí. S novými 5G vysielačmi a LTE ponukou, ktorá odráža kľúčové 5G koncepty – malé bunky, kombináciu licenčných aj bezlicenčných pásiem, cloudové RAN siete, zahusťovanie siete, optimalizácia spektra – znamenajú novinky v portfóliu Ericssonu a inovácie vysielacieho systému Ericsson príťažlivý pokrok.“

Na podporu budovania nových sietí vytvoril Ericsson ako prvý v odvetví službu „Industrialized Network Rollout Services“. Služba Network Deployment Delivery Platform spolu s priekopníckym procesom od Ericssonu umožňuje kompletnú konfiguráciu, inštaláciu,  integráciu, testovanie a predanie plne overeného systému počas jedinej návštevy.

Arun Bansal, riaditeľ pre sieťové produkty v spoločnosti Ericsson, povedal: “Ericsson prinášal inovácie v každej generácii mobilných technológií a teraz sme rozhodnutí naplniť mimoriadne smelý prísľub. Predstavujeme nový hardvér, na ktorom fungujú 5G pluginy, oznámené v júni, takže prví operátori môžu začať nasadzovať 5G infraštruktúru. Zároveň predstavujeme inovácie, ktoré zlepšia výkon aj efektívnosť dnešných sietí použitím konceptov, ktoré umožnia prechod na 5G.”

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá