Image
24.2.2014 0 Comments

Ericsson ponúka mobilné pokrytie mikrobunkami ako službu

ericsson.jpg V zasieťovanej spoločnosti, kde je konektivita základom pre inovácie, spoluprácu a socializáciu, je len veľmi málo vecí dôležitejších ako sieťová kapacita. Na miestach, ako sú štadióny, frekventované ulice a mnohopodlažné obchodné centrá, sa zhromažďuje veľké množstvo ľudí. Tí očakávajú, že budú na svojich smartfónoch či tabletoch schopní spojiť sa s ostatnými, vyhľadávať, získavať a zdieľať multimediálny obsah a iné informácie. V určitých situáciách má však hustá koncentrácia osôb negatívny dosah na kvalitu siete a poskytovaných služieb.

Pre prípady, keď nie je pre operátorov praktické prehustiť pokrytie, Ericsson ponúka riešenie prostredníctvom mikrobuniek ako služby (Small Cell as a Service). To zahŕňa použitie nízkonapäťových rádiových buniek s krátkym dosahom.

Takéto uzly doplnia existujúce mobilné siete a zvýšia ich kapacitu v miestach, kde sa vyskytuje veľké množstvo používateľov. Výsledná zhustená sieť, vlastnená priamo Ericssonom alebo partnerom, môže poslúžiť viacerým mobilným operátorom v prípade, keď je nepraktické posilniť kapacitu pre každého operátora zvlášť.

Mikrobunka ako služba umožní operátorom zvládať narastajúci objem prenosu videa vo veľmi zahustenom prostredí, kde nie je praktické postaviť ani nájsť miesto na ďalšie klasické makrobunky.

Služba zároveň umožňuje lepšie zužitkovať siete Wi-Fi, vybraný mediálny obsah, ponúkať lepšie zacielenú reklamu alebo ponúknuť zákazníkom prémiové služby, ako sú napríklad Netflix, Hulu a pod. Mikrobunky ako služba môže byť súčasťou balíkového riešenia spolu s vysielacími službami ako distribúcia obsahu, príprava a spracovanie videostreamov či systémov na správu obsahu.

Kompletné riešenie bude predvedené v rámci expozície Ericssonu na veľtrhu MWC 2014 v španielskej Barcelone.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Nórsko ako prvá krajina vypne rádiá FM, k dispozícii bude už len digitálny rozhlas

10.01.2017 00:22

Nórsko začne tento týždeň vypínať svoju rádiovú sieť FM. Je to však kontroverzný krok, ktorý má mnoho kritikov a podľa hlasovania novín Dagbladet je proti nemu až  66 % Nórov. No odborníci tvrdia, že ...

Telekomunikácie

Koniec satelitného vysielania programov v štandardnom rozlíšení (SD)

19.12.2016 00:05

Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group, informuje o plánovanom ukončení satelitného vysielania ďalších verejnoprávnych aj komerčných televíznych staníc v šta ...

Telekomunikácie

Slovak Telekom predstavil Immmr - konkurenciu pre WhatsApp, Viber či Skype

07.12.2016 00:15

Slovak Telekom včera uviedol komunikačnú aplikáciu immmr, ktorá kombinuje komunikáciu cez WiFi a mobilné dáta. Aplikácia immmr umožňuje posielať správy a súbory, realizovať bezplatné hovory a videohov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá