Image
24.2.2014 0 Comments

Ericsson ponúka mobilné pokrytie mikrobunkami ako službu

ericsson.jpg V zasieťovanej spoločnosti, kde je konektivita základom pre inovácie, spoluprácu a socializáciu, je len veľmi málo vecí dôležitejších ako sieťová kapacita. Na miestach, ako sú štadióny, frekventované ulice a mnohopodlažné obchodné centrá, sa zhromažďuje veľké množstvo ľudí. Tí očakávajú, že budú na svojich smartfónoch či tabletoch schopní spojiť sa s ostatnými, vyhľadávať, získavať a zdieľať multimediálny obsah a iné informácie. V určitých situáciách má však hustá koncentrácia osôb negatívny dosah na kvalitu siete a poskytovaných služieb.

Pre prípady, keď nie je pre operátorov praktické prehustiť pokrytie, Ericsson ponúka riešenie prostredníctvom mikrobuniek ako služby (Small Cell as a Service). To zahŕňa použitie nízkonapäťových rádiových buniek s krátkym dosahom.

Takéto uzly doplnia existujúce mobilné siete a zvýšia ich kapacitu v miestach, kde sa vyskytuje veľké množstvo používateľov. Výsledná zhustená sieť, vlastnená priamo Ericssonom alebo partnerom, môže poslúžiť viacerým mobilným operátorom v prípade, keď je nepraktické posilniť kapacitu pre každého operátora zvlášť.

Mikrobunka ako služba umožní operátorom zvládať narastajúci objem prenosu videa vo veľmi zahustenom prostredí, kde nie je praktické postaviť ani nájsť miesto na ďalšie klasické makrobunky.

Služba zároveň umožňuje lepšie zužitkovať siete Wi-Fi, vybraný mediálny obsah, ponúkať lepšie zacielenú reklamu alebo ponúknuť zákazníkom prémiové služby, ako sú napríklad Netflix, Hulu a pod. Mikrobunky ako služba môže byť súčasťou balíkového riešenia spolu s vysielacími službami ako distribúcia obsahu, príprava a spracovanie videostreamov či systémov na správu obsahu.

Kompletné riešenie bude predvedené v rámci expozície Ericssonu na veľtrhu MWC 2014 v španielskej Barcelone.


Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Telekomunikácie

Telekom predstavil nové technologické vychytávky aj zrýchlenie pripojenia k internetu

18.10.2016 00:07

Telekom predstavil viacero noviniek, ktoré pripravuje na nadchádzajúce predvianočné obdobie. Z technologických noviniek to bude okrem iného zrýchlenie prenosových rýchlostí pripojenia k internetu takm ...

Telekomunikácie 3

4ka ako prvá na Slovensku spúšťa do komerčnej prevádzky VoLTE volania

12.10.2016 00:15

Oddnes môžu už aj obyvatelia Slovenska využívať Voice over LTE (VoLTE), čo je revolučná technológia prinášajúca rýchlejšie spojenie volania a vyššiu kvalitu hlasu. Jej komerčnú prevádzku ako prvá spom ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá