Image
24.2.2014 0 Comments

Ericsson ponúka mobilné pokrytie mikrobunkami ako službu

ericsson.jpg V zasieťovanej spoločnosti, kde je konektivita základom pre inovácie, spoluprácu a socializáciu, je len veľmi málo vecí dôležitejších ako sieťová kapacita. Na miestach, ako sú štadióny, frekventované ulice a mnohopodlažné obchodné centrá, sa zhromažďuje veľké množstvo ľudí. Tí očakávajú, že budú na svojich smartfónoch či tabletoch schopní spojiť sa s ostatnými, vyhľadávať, získavať a zdieľať multimediálny obsah a iné informácie. V určitých situáciách má však hustá koncentrácia osôb negatívny dosah na kvalitu siete a poskytovaných služieb.

Pre prípady, keď nie je pre operátorov praktické prehustiť pokrytie, Ericsson ponúka riešenie prostredníctvom mikrobuniek ako služby (Small Cell as a Service). To zahŕňa použitie nízkonapäťových rádiových buniek s krátkym dosahom.

Takéto uzly doplnia existujúce mobilné siete a zvýšia ich kapacitu v miestach, kde sa vyskytuje veľké množstvo používateľov. Výsledná zhustená sieť, vlastnená priamo Ericssonom alebo partnerom, môže poslúžiť viacerým mobilným operátorom v prípade, keď je nepraktické posilniť kapacitu pre každého operátora zvlášť.

Mikrobunka ako služba umožní operátorom zvládať narastajúci objem prenosu videa vo veľmi zahustenom prostredí, kde nie je praktické postaviť ani nájsť miesto na ďalšie klasické makrobunky.

Služba zároveň umožňuje lepšie zužitkovať siete Wi-Fi, vybraný mediálny obsah, ponúkať lepšie zacielenú reklamu alebo ponúknuť zákazníkom prémiové služby, ako sú napríklad Netflix, Hulu a pod. Mikrobunky ako služba môže byť súčasťou balíkového riešenia spolu s vysielacími službami ako distribúcia obsahu, príprava a spracovanie videostreamov či systémov na správu obsahu.

Kompletné riešenie bude predvedené v rámci expozície Ericssonu na veľtrhu MWC 2014 v španielskej Barcelone.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Prieskum: Štvrtina mladých Slovákov sleduje televíziu v mobile alebo na tablete. SWAN im ponúka riešenie

08.11.2016 00:18

Poznáte ten idylický obraz, keď si večer celá rodina sadá spolu pred televíznu obrazovku a svorne pozerá program, na ktorom sa jej členovia dohodnú? Podľa prieskumu verejnej mienky takáto pohoda sa z  ...

Telekomunikácie 1

Orange predstavil konvergentné služby a vianočnú ponuku

27.10.2016 00:12

Mobilní operátori počas predvianočného obdobia už tradične zintenzívňujú svoje marketingové aktivity s cieľom prispôsobiť ponuky. Orange na tlačovej konferencii predstavil svoje tromfy, s ktorými chce ...

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá