1.10.2015 0 Comments

Ericsson oznámil dohodu o odkúpení spoločnosti Envivio

Ericsson oznámil dohodu o prevzatí spoločnosti Envivio. Tento obchod posilní pozíciu švédskej firmy ako globálneho inovátora v oblasti nových technológií a agilného spracovania videa. Vďaka tomu môžu zákazníci Ericssonu poskytovať kvalitnejšie služby v oblasti TV a médií.

Akvizícia prinesie Ericssonu nový vietor do oblasti riešení pre kompresiu a kódovanie videa, firma bude tiež profitovať z líderskej pozície, ktorú si za roky Envivio vybudovalo v segmente riešení pre multiscreen. Očakáva sa, že skúsenosti a know-how Envivia v oblasti videa, či už v softvérovo definované alebo cloudové, budú patriť medzi kľúčové doplnky širokého portfólia Ericssonu.

Ponuka švédskej spoločnosti v oblasti TV a médíí zahŕňa komplexné riešenia pre oblasť videa - spracovanie, doručovanie, vysielanie, zároveň. Popri tom prináša TV platformy, ktoré umožňujú sledovanie televízneho vysielania na akomkoľvek zariadení.

Envivio je globálnym lídrom v softvérovom kódovaní videa s bázou viac ako 400 zákazníkov spomedzi poskytovateľov televíznych služieb a vlastníkov obsahu. Americká firma má sídlo v San Franciscu a zamestnáva 200 ľudí. Medzi jej kľúčových zákazníkov patria spoločnosti ako Comcast, Cox Communications, Sky, Telstra či Time Warner Cable.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá