1.10.2015 0 Comments

Ericsson oznámil dohodu o odkúpení spoločnosti Envivio

Ericsson oznámil dohodu o prevzatí spoločnosti Envivio. Tento obchod posilní pozíciu švédskej firmy ako globálneho inovátora v oblasti nových technológií a agilného spracovania videa. Vďaka tomu môžu zákazníci Ericssonu poskytovať kvalitnejšie služby v oblasti TV a médií.

Akvizícia prinesie Ericssonu nový vietor do oblasti riešení pre kompresiu a kódovanie videa, firma bude tiež profitovať z líderskej pozície, ktorú si za roky Envivio vybudovalo v segmente riešení pre multiscreen. Očakáva sa, že skúsenosti a know-how Envivia v oblasti videa, či už v softvérovo definované alebo cloudové, budú patriť medzi kľúčové doplnky širokého portfólia Ericssonu.

Ponuka švédskej spoločnosti v oblasti TV a médíí zahŕňa komplexné riešenia pre oblasť videa - spracovanie, doručovanie, vysielanie, zároveň. Popri tom prináša TV platformy, ktoré umožňujú sledovanie televízneho vysielania na akomkoľvek zariadení.

Envivio je globálnym lídrom v softvérovom kódovaní videa s bázou viac ako 400 zákazníkov spomedzi poskytovateľov televíznych služieb a vlastníkov obsahu. Americká firma má sídlo v San Franciscu a zamestnáva 200 ľudí. Medzi jej kľúčových zákazníkov patria spoločnosti ako Comcast, Cox Communications, Sky, Telstra či Time Warner Cable.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá