17.8.2015 0 Comments

Ericsson hlási nárast používania komunikačných aplikácií

Najnovší report z dielne Ericsson Consumer Lab „Komunikácia vo svete aplikácií" sa pozrel na to, ako používatelia využívajú mobilné aplikácie. Zároveň ukazuje ako bude vyzerať ich budúcnosť, ak sa technológie budú rozvíjať rovnakým tempom ako je tomu dnes.

Štúdia tiež poukázala na kultúrne odlišnosti vo využívaní aplikácií. Tvrdí, že spôsob, akým využívame smartfóny profiluje rôzne osobnosti komunikátorov. Správa je postavená výskume analytických dát priamo zo zariadení používateľov pochádzajúcich z Indie, Japonska, Južnej Kórei, Veľkej Británie a USA.

Aj keď smartfóny ponúkajú širokú škálu možností využitia - zábavu, pracovné aplikácie, hry, fotografie a mnohé ďalšie, stále ostáva dominantnou aktivitou komunikácia. Viac ako 30 percent času stráveného so smartfónom tvorí nejaká forma komunikácie - hlasová, okamžité správy, internetové hlasové služby ako napríklad Skype, emaily či sociálne siete.

Z pohľadu dátovej spotreby je to ešte väčší podiel. Komunikačné aplikácie majú totiž vyššiu závislosť na využívaní mobilného širokopásmového pripojenia, pretože sú v nepretržitom „on" režime. „Zistili sme, že 40 - 50 percent dátovej spotreby na komunikačné aplikácie využíva mobilný broadband, kým toto číslo u videa dosahuje len 20 percent," hovorí Swetleena Swain z Ericsson ConsumberLab.

Správa takisto konštatuje kultúrne a jazykové dispozície majú vplyv nielen na spôsob komunikácie, ale aj a osvojovanie komunikačných aplikácií. Používatelia smartfónov vo Veľkej Británii a USA telefonujú, kým Japonci a Južní Kórejci preferujú textové správy a používajú lokálne vyvinuté komunikačné aplikácie.

„Už tradične sú americké aplikácie dizajnované pre anglicky hovoriace publikum, teda nie je žiadnym prekvapením, že dominujú najmä v anglicky hovoriacich krajinách," dodáva Swainová.

Podľa štúdie záujem rastie aj o vizuálne aplikácie ako Pinterest či Instagram, ktoré v posledných dvanástich mesiacoch zaznamenali výrazný nárast. Rastúca popularita Snapchatu tiež ukazuje, že mladší používatelia preferujú vizuálne „appky" s širšími možnosťami v oblasti ochrany súkromia. Štúdia zaznamenala pokles vo využívaní Facebooku medzi mladšími spotrebiteľmi, ktorí nechcú, aby ich rodičia videli ich posty.

Správa sa taktiež pozrela na budúce formy komunikácie, ako napríklad komunikácia s nositeľnými technológiami a s robotmi. Podľa prieskumu Ericssonu v desiatke svetových veľkomiest, polovica používateľov smartfónov verí, že inteligentní asistenti, od ktorých si môžeme pýtať rady alebo požiadať ich o rezerváciu stola v reštaurácii, sa stanú mainstreamom v najbližších dvanástich mesiacoch. Ostáva nám sledovať, ako sa tento predpoklad prenesie do reálneho života.

Celú správu „Komunikácia vo svete aplikácií" nájdete TU.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Tlačové správy 1

VESMÍR: Sonda Schiaparelli sa zrejme zničila pri pristávaní na Marse

24.10.2016 15:35

Sonda Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) identifikovala na povrchu Marsu tmavú škvrnu, ktorá podľa vedcov s najväčšou pravdepodobnosťou predstavu ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá