Image
9.11.2016 0 Comments

Ericsson a Grundfos uľahčujú prístup k pitnej vode cez mobilné peňaženky a vodné bankomaty

Spoločnosť Ericsson (NASDAQ: ERIC) oznámila, že spojila sily so škandinávskou spoločnosťou Grundfos. Spolu budú ponúkať integrované riešenie, ktoré zlepšuje prístup k pitnej vode a zjednodušuje platby za ňu. Táto spolupráca zabezpečuje jednoduché prepojenie operátorov mobilných peňaženiek s poskytovateľmi vodohospodárskych služieb a zároveň zjednodušenie prístupu pre koncových spotrebiteľov. Partnerstvo zahŕňa Ericsson M-Commerce Interconnect, ktorý poskytuje centrum globálnych platieb pre mobilné platobné služby, a vodný „bankomat“ Grundfos AQtap, ktorý rozdeľuje príjem vody a podporuje trvalo udržateľné vodné hospodárenie. Od riešenia sa očakáva efektívnejší výber poplatkov so zníženým rizikom riadenia prostriedkov a režijných nákladov. Systém bol po prvý raz nastavený na konci septembra tohoto roku v Keni, kde napája vybrané vodné kiosky v oblasti Makueni v spolupráci s World Vision Veľká Británia a World Vision Keňa.

Peter Todbjerg Hansen, výkonný riaditeľ spoločnosti Grundfos Lifelink, sa k spolupráci vyjadril: "Ide o dokonalý príklad dvoch globálnych korporácií, ktoré spájajú svoje technológie pre poskytnutie kompletného riešenia vodného bankomatu, doteraz neznámeho pre dnešný svet. Teraz je možné platiť za vodu mobilnými peniazmi a výber príjmov za vodu je bezpečný a automatizovaný."

Dôležitú úlohu pri zabezpečení spoľahlivého prístupu k pitnej vode zohráva v neposlednom rade výber poplatkov. Ako je známe, miesta pre dodávku pitnej vody zlyhávajú z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov a kapacity na ich prevádzku a údržbu. Okrem toho sú dôležitými faktormi pre udržateľné služby zdrojov vody v prospech chudobných transparentnosť a kontrola cien vody.

Spoločnosť Grundfos situáciu rieši automatizovanými vodnými kioskami, známymi ako vodné „bankomaty“, ktoré ponúkajú integrované riešenie pre výdaj a vzdialenú správu miest so zdrojmi vody vo vidieckych aj mestských oblastiach. Ericsson M-Commerce Interconnect umožňuje poskytovateľom mobilných peňaženiek globálne pripojenie k vodným kioskom ako novú službu o svojom platobnom portfóliu pre spotrebiteľov, a tým prispieva k pohybu bezhotovostných transakcií a využitiu mobilných peňaženiek.

Peter Heuman, vedúci oddelenia M-Commerce v spoločnosti Ericsson, k partnerstvu dodáva: "Práca, ktorú Ericsson robí s Grundfosom, má zásadný význam pre znižovanie nákladov a zavedenie týchto inovatívnych bankomatov, ktoré prispievajú k spoľahlivejšej dodávke vody. Všetko zjednodušuje platobný proces tým, že riešenie odstraňuje poskytovateľom potrebu využívať služby konkrétnych poskytovateľov mobilných peňaženiek v krajine. S Ericsson M-Commerce Interconnect môže byť na poskytnutie danej platby použitá akákoľvek mobilná peňaženka od ľubovoľného poskytovateľa mobilných služieb. Umožnenie prístupu k vode podporí sociálne a finančné začlenenie a umožní udržateľný rozvoj miestnych komunít, takže potenciálne ovplyvní milióny ľudí. Presne toto máme na mysli, keď hovoríme o Technológii pre dobro."

Rozsah tejto spolupráce je globálneho charakteru, ale je mimoriadne dôležitý v rozvojových krajinách, kde sa poskytovatelia vodných služieb neustále snažia o zlepšenie účinnosti a finančnej životaschopnosti vodných projektov pre lepší prístup k financovaniu údržby vodohospodárstva a expanzie.

"S použitím vodných bankomatov AQtap a výberom ich príjmov cez platformu, fungujúcu cez mobilné platby, môžu naše inovácie hrať významnú úlohu pri odstraňovaní kľúčových bodov, ako sa za vodu platí alebo ako sú zabezpečené zdroje príjmov. To nám umožňuje podporiť poskytovateľov vodných služieb, aby občanom dodávali udržateľný prístup k vode," dopĺňa Peter Todbjerg Hansen zo spoločnosti Grundfos.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá