Image
9.11.2016 0 Comments

Ericsson a Grundfos uľahčujú prístup k pitnej vode cez mobilné peňaženky a vodné bankomaty

Spoločnosť Ericsson (NASDAQ: ERIC) oznámila, že spojila sily so škandinávskou spoločnosťou Grundfos. Spolu budú ponúkať integrované riešenie, ktoré zlepšuje prístup k pitnej vode a zjednodušuje platby za ňu. Táto spolupráca zabezpečuje jednoduché prepojenie operátorov mobilných peňaženiek s poskytovateľmi vodohospodárskych služieb a zároveň zjednodušenie prístupu pre koncových spotrebiteľov. Partnerstvo zahŕňa Ericsson M-Commerce Interconnect, ktorý poskytuje centrum globálnych platieb pre mobilné platobné služby, a vodný „bankomat“ Grundfos AQtap, ktorý rozdeľuje príjem vody a podporuje trvalo udržateľné vodné hospodárenie. Od riešenia sa očakáva efektívnejší výber poplatkov so zníženým rizikom riadenia prostriedkov a režijných nákladov. Systém bol po prvý raz nastavený na konci septembra tohoto roku v Keni, kde napája vybrané vodné kiosky v oblasti Makueni v spolupráci s World Vision Veľká Británia a World Vision Keňa.

Peter Todbjerg Hansen, výkonný riaditeľ spoločnosti Grundfos Lifelink, sa k spolupráci vyjadril: "Ide o dokonalý príklad dvoch globálnych korporácií, ktoré spájajú svoje technológie pre poskytnutie kompletného riešenia vodného bankomatu, doteraz neznámeho pre dnešný svet. Teraz je možné platiť za vodu mobilnými peniazmi a výber príjmov za vodu je bezpečný a automatizovaný."

Dôležitú úlohu pri zabezpečení spoľahlivého prístupu k pitnej vode zohráva v neposlednom rade výber poplatkov. Ako je známe, miesta pre dodávku pitnej vody zlyhávajú z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov a kapacity na ich prevádzku a údržbu. Okrem toho sú dôležitými faktormi pre udržateľné služby zdrojov vody v prospech chudobných transparentnosť a kontrola cien vody.

Spoločnosť Grundfos situáciu rieši automatizovanými vodnými kioskami, známymi ako vodné „bankomaty“, ktoré ponúkajú integrované riešenie pre výdaj a vzdialenú správu miest so zdrojmi vody vo vidieckych aj mestských oblastiach. Ericsson M-Commerce Interconnect umožňuje poskytovateľom mobilných peňaženiek globálne pripojenie k vodným kioskom ako novú službu o svojom platobnom portfóliu pre spotrebiteľov, a tým prispieva k pohybu bezhotovostných transakcií a využitiu mobilných peňaženiek.

Peter Heuman, vedúci oddelenia M-Commerce v spoločnosti Ericsson, k partnerstvu dodáva: "Práca, ktorú Ericsson robí s Grundfosom, má zásadný význam pre znižovanie nákladov a zavedenie týchto inovatívnych bankomatov, ktoré prispievajú k spoľahlivejšej dodávke vody. Všetko zjednodušuje platobný proces tým, že riešenie odstraňuje poskytovateľom potrebu využívať služby konkrétnych poskytovateľov mobilných peňaženiek v krajine. S Ericsson M-Commerce Interconnect môže byť na poskytnutie danej platby použitá akákoľvek mobilná peňaženka od ľubovoľného poskytovateľa mobilných služieb. Umožnenie prístupu k vode podporí sociálne a finančné začlenenie a umožní udržateľný rozvoj miestnych komunít, takže potenciálne ovplyvní milióny ľudí. Presne toto máme na mysli, keď hovoríme o Technológii pre dobro."

Rozsah tejto spolupráce je globálneho charakteru, ale je mimoriadne dôležitý v rozvojových krajinách, kde sa poskytovatelia vodných služieb neustále snažia o zlepšenie účinnosti a finančnej životaschopnosti vodných projektov pre lepší prístup k financovaniu údržby vodohospodárstva a expanzie.

"S použitím vodných bankomatov AQtap a výberom ich príjmov cez platformu, fungujúcu cez mobilné platby, môžu naše inovácie hrať významnú úlohu pri odstraňovaní kľúčových bodov, ako sa za vodu platí alebo ako sú zabezpečené zdroje príjmov. To nám umožňuje podporiť poskytovateľov vodných služieb, aby občanom dodávali udržateľný prístup k vode," dopĺňa Peter Todbjerg Hansen zo spoločnosti Grundfos.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá