20.4.2015 0 Comments

Ericsson: CSR projekt „Technológie pre dobrú vec“ podporil štyri milióny ľudí

Ericsson vo svoje 22. výročnej správe o trvalej udržateľnosti a spoločenskej zodpovednosti publikoval výsledky svojich aktivít v minulom roku v oblastiach zodpovedného podnikania, životného prostredia a klímy, ako aj komunikácie pre všetkých.

Švédska spoločnosť minulý rok posilnila svoj prístup k ľudským právam a podnikaniu. V Ericssone sa viac zamerali na témy spojené so zdravím a bezpečnosťou na pracovisku, ale aj v rámci dodávateľského reťazca. Zároveň posilnili úsilie redukovať dopady na životné prostredie spojené so spotrebou energie. Okrem toho Ericsson prekonal očakávania v poskytovaní prístupu ku komunikácii pre všetkých v oblastiach vzdelania, finančného poradenstva sociálne slabým a humanitárnej pomoci. Program „Technológie pre dobrú vec" tak pozítívne ovplyvnil štyri milióny ľudí po celom svete.

Hans Vestberg, prezident a CEO spoločnosti Ericsson hovorí: „V zosieťovanej spoločnosti sú v reálnom čase prepojení všetci a všetko. Rola Ericssonu, ako poprednej ICT spoločnosti, je viesť túto transformáciu, otvoriť nové cesty k inováciám, spolupráci a podporiť ľudí, obchod a spoločnosť. Chceme zaistiť, aby konektivita vydláždila cestu pre udržateľný rast a vývoj, ktorý berie ohľad na životné prostredie, sociálne nestranný a ekonomický."

Ericsson je prvou ICT spoločnosťou a jednou z piatich vôbec, ktorá vydáva správu podľa nových zásad OSN o princípoch obchodnej činnosti a ľudských práv. Tie boli ustanovené len tento rok. Spoločnosť tým demonštruje záväzok transparentne nakladať s rizikami ľudských práv pri svojej činnosti. Ericsson taktiež vyhodnotil dopad na ľudské práva v Mjanmarsku a Iráne, aby vytýčil výzvy v oblasti ľudských práv v rámci možností spoločnosti.

Elaine Weidman-Grunewald, viceprezidentka Ericssonu pre udržateľnosť a spoločenskú zodpovednosť, dodáva: „Našou ambíciou je byť zodpovednou a relevantnou hnacou silou pozitívnej zmeny v rámci prepojenej spoločnosti, ktorá začína zodpovedným vedení biznisu. Každý rok prináša nové výzvy a príležitosti. Udržateľnosť a zodpovednosť sa však stali neoddeliteľnou súčasťou nášho postoja a identity, ako aj formovania vplyvu, ktorý chceme mať na svet."

V oblasti energie a životného prostredia Ericsson dosiahlo zlepšenie v rámci svojej vlastnej prevádzky, ako aj u produktov, ktoré ponúka. Do roku 2017 chce Ericsson so svojimi 110 tisíc zamestnancami dosiahnuť zníženie emisií CO2 o 30 percent na jedného zamestnanca. V roku 2014 sa podarilo znížiť emisie na zamestnanca o 10 percent.

Vzhľadom k tomu, že Ericsson najvýraznějšie vplýva na svoje okolie predovšetkým spotrebou energie, potrebnej na zabezpečenie prevádzky svojich produktov, spoločnosť sa zamerala na pomoc zákazníkov s optimalizáciou ich sietí. Nový systém Ericsson Radio System umužňuje 50 percentné zlepšenie energetickej efektivity. Tým sa zmierni zvyšujúca sa spotreba energie z dôvodu rastúcich požiadaviek pre prenos dát.

Spoločne s britským ministerstvom pre medzinárodný rozvoj, Ericsson a partneri spojili svoje sily do „Výzvy vzdelania pre dievčatá" a spustili edukačný program „Connection To Learn" v Mjanmarsku. Táto spolupráca je prvým partnerstvom Ericssonu v rámci PPP projektami. Program pomôže 11 tisíc študentom v najbližších dvoch rokoch a je rozbehnutý v 21 krajinách po celom svete.

V roku 2015 zvolila Národná banková asociácia Ericsson ako architekta a implementátora projektu „Mobilné peniaze", prvej súkromnej iniciatívy pre finančnú inklúziu v krajine. Asociácia odhaduje, že viac ako 2 milióny Peruáncov do roku 2019 využije mobilnú peňaženku. Iniciatíva bola navnrhnutá za účelom zavedenia finančných služieb do všetkých, aj vzdialených a chudobných komunít.

Ericsson a International Rescue Committee uzavreli partnerstvo s cieľom s cieľom poskytnúť podporu ľuďom zasiahnutým zdravotnými krízami, prírodnými katastrofami a humanitárnymi krízami z vojnových konfliktov. Dodávky v roku 2014 sa zamerali na ebolou postihnuté oblasti v Libérii a Sierra Leone.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Across Private Investments

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá