10.4.2015 0 Comments

Eric Cador, prezident EMEA a senior viceprezident Lenovo Group

S účinnosťou od 1.mája 2015 sa Eric Cador stáva prezidentom pre región EMEA a senior viceprezidentom skupiny Lenovo Group.

Eric je globálnym lídrom s 30-ročnými skúsenosťami na vedúcich pozíciách IT trhu. Desať rokov viedol PC divíziu spoločnosti HP v regióne EMEA na pozícii senior viceprezidenta pre Personal System Group, teda na pozícii, ktorá sa neskôr rozšírila o riadenie tlačiarenských a zároveň personálnych systémov (PPS). Eric bol tiež súčasťou vedúceho tímu, ktorý zavŕšil integráciu Compaq a transformoval PC biznis spoločnosti HP. Mal na starosti go-to-market stratégiu, ako aj celkovú finančnú výkonnosť PPS biznisu regiónu EMEA, ktorý zahŕňal osobné počítače, technické pracovné stanice, tlačiarne, grafické riešenia, MPS služby externej správy tlačiarní a internetové služby pre komerčné ako aj spotrebiteľské segmenty. Pod jeho vedením sa spoločnosť HP stala jednotkou v regióne EMEA.

Uplynulé dva roky Eric viedol vlastnú firmu, zaoberajúcu sa strategickým poradenstvom, v rámci ktorej radil rôznym klientom ohľadom stratégií a obchodných plánov, organizačnej štruktúry, go-to-market stratégií, integrácii M&A a rozvoja vedenia a coachingu.

Eric Cador svoju kariéru začal u predajcu Computerland a do HP prišiel v roku 1985 ako produktový manažér v HP Personal Computer Organization v Paríži.

Má titul z ekonómie z francúzskej Rennes University. Medzi jeho outdoorové záujmy patrí golf, lyžovanie a plavenie na malých katamaranoch. A má aj povesť skvelého znalca vín.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá