10.4.2015 0 Comments

Eric Cador, prezident EMEA a senior viceprezident Lenovo Group

S účinnosťou od 1.mája 2015 sa Eric Cador stáva prezidentom pre región EMEA a senior viceprezidentom skupiny Lenovo Group.

Eric je globálnym lídrom s 30-ročnými skúsenosťami na vedúcich pozíciách IT trhu. Desať rokov viedol PC divíziu spoločnosti HP v regióne EMEA na pozícii senior viceprezidenta pre Personal System Group, teda na pozícii, ktorá sa neskôr rozšírila o riadenie tlačiarenských a zároveň personálnych systémov (PPS). Eric bol tiež súčasťou vedúceho tímu, ktorý zavŕšil integráciu Compaq a transformoval PC biznis spoločnosti HP. Mal na starosti go-to-market stratégiu, ako aj celkovú finančnú výkonnosť PPS biznisu regiónu EMEA, ktorý zahŕňal osobné počítače, technické pracovné stanice, tlačiarne, grafické riešenia, MPS služby externej správy tlačiarní a internetové služby pre komerčné ako aj spotrebiteľské segmenty. Pod jeho vedením sa spoločnosť HP stala jednotkou v regióne EMEA.

Uplynulé dva roky Eric viedol vlastnú firmu, zaoberajúcu sa strategickým poradenstvom, v rámci ktorej radil rôznym klientom ohľadom stratégií a obchodných plánov, organizačnej štruktúry, go-to-market stratégií, integrácii M&A a rozvoja vedenia a coachingu.

Eric Cador svoju kariéru začal u predajcu Computerland a do HP prišiel v roku 1985 ako produktový manažér v HP Personal Computer Organization v Paríži.

Má titul z ekonómie z francúzskej Rennes University. Medzi jeho outdoorové záujmy patrí golf, lyžovanie a plavenie na malých katamaranoch. A má aj povesť skvelého znalca vín.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá