10.4.2015 0 Comments

Eric Cador, prezident EMEA a senior viceprezident Lenovo Group

S účinnosťou od 1.mája 2015 sa Eric Cador stáva prezidentom pre región EMEA a senior viceprezidentom skupiny Lenovo Group.

Eric je globálnym lídrom s 30-ročnými skúsenosťami na vedúcich pozíciách IT trhu. Desať rokov viedol PC divíziu spoločnosti HP v regióne EMEA na pozícii senior viceprezidenta pre Personal System Group, teda na pozícii, ktorá sa neskôr rozšírila o riadenie tlačiarenských a zároveň personálnych systémov (PPS). Eric bol tiež súčasťou vedúceho tímu, ktorý zavŕšil integráciu Compaq a transformoval PC biznis spoločnosti HP. Mal na starosti go-to-market stratégiu, ako aj celkovú finančnú výkonnosť PPS biznisu regiónu EMEA, ktorý zahŕňal osobné počítače, technické pracovné stanice, tlačiarne, grafické riešenia, MPS služby externej správy tlačiarní a internetové služby pre komerčné ako aj spotrebiteľské segmenty. Pod jeho vedením sa spoločnosť HP stala jednotkou v regióne EMEA.

Uplynulé dva roky Eric viedol vlastnú firmu, zaoberajúcu sa strategickým poradenstvom, v rámci ktorej radil rôznym klientom ohľadom stratégií a obchodných plánov, organizačnej štruktúry, go-to-market stratégií, integrácii M&A a rozvoja vedenia a coachingu.

Eric Cador svoju kariéru začal u predajcu Computerland a do HP prišiel v roku 1985 ako produktový manažér v HP Personal Computer Organization v Paríži.

Má titul z ekonómie z francúzskej Rennes University. Medzi jeho outdoorové záujmy patrí golf, lyžovanie a plavenie na malých katamaranoch. A má aj povesť skvelého znalca vín.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá